Skocz do zawartości

Jaki wybrać motocykl na A2?


Gość Kubusio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Jako, iż teoria na A2 zdana, zaczynam się powoli rozglądać za następnym motocyklem, ale za bardzo nie wiem na co patrzeć. 
Moje wymagania w sumie nie są jakieś niezwykłe:
1. Musi to być naked
2. Wymaganie absolutnie konieczne - musi mieć ABS
3. Budżet, tak +/- 16.000zł, elastyczny w granicach rozsądku
4. Im niżej siedzisko tym lepiej (jestem dość niski), tak samo jak im lżejszy tym lepiej
5. Jakby miał 4 cylindry to byłoby super, ale na to nie ma co liczyć za bardzo
6. Musi być 'legalny' na A2, tzn pierwotnie nie może mieć więcej niż te 95KM.
7. Biorę pod uwagę tylko marki japońskie + KTM

Motocykl będzie służyć do rekreacyjnej jazdy poza miastem, ale mam także w planach pojeździć trochę na tor.

Jakie macie propozycje?
Ja początkowo nastawiłem się na KTM Duke 390, ale podobno oprócz pozytywów takich jak zwinność i świetne prowadzenie, ma on także wady w postaci kiepskiej jakości wykonania i awaryjności, więc teraz nie wiem. Chętnie kupiłbym coś japońskiego, ale nie wiem na co najlepiej patrzeć.


 

 

Edytowane przez Kubusio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*nie wiem tylko który ma ABS na 100%. GSR600 na pewno miały wersję z (ja miałem bez).
Yamaha mt-03 - singiel, także wszystkie minusy z tym związane wchodzą w grę. Blokowanie koła przy zbyt dużej redukcji przed zakrętem itd. Może być różnie, w zależności czy jesteś pewnym siebie kierowcą czy nie. Jednak ci 
Yamaha mt-07 - chyba da radę na a2?
Suzuki GSR600 - wg mnie the best. Przez to, że sam miałem :P Piec wyjęty z gsxr, zmieniony oczywiście, aby pasował do nakeda. Odkręcasz do czerwonego - rakieta i super dźwięk (jak na stock i 600 of course), nie odkręcasz - spokojny jak baranek. Bardzo liniowa reakcja na gaz i można walić kilometry z racji bardzo wygodnej kanapy. Jedyny minus to mały buffeting (mam 184cm), ale myślę, że można to rozwiązać owiewką, która da wiatr wyżej.
Kawasaki Z650/ER6n - to pierwsze jest następcą tego drugiego. Na pewno da radę oba na a2.
Suzuki Sv650 - w tych pieniądzach powinieneś dostać aktualny sprzęt, czyli 3cią generację.

Z takim budżetem możesz już być naprawdę bardzo wybredny i wybierać w markach i kolorach :) Polecam przejechać się tym co Ci się podoba. A wybór zostaw wyłącznie w oparciu o własne odczucia. Nie słuchaj jutiuberów i innych "znafcuf", w końcu to Twoje moto :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...