Skocz do zawartości

Opony do Kawy Er6n


rajaner

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Temat cyklicznie wałkowany, ale w sumie nie znalazłem nic konkretnego, no i może są jakieś nowości w tej dziedzinie.

Potrzebuję nowy komplet opon do Kawasaki Er6n. Jeżdzę głównie po mieście i zaliczam weekendowe przejażdżki o max. 200km przy rozsądnych prędkościach do 130km/h (oczywiście zdarza się mocno przekroczyć na zaufanych odcinkach).

Zależy mi na jak najlepszym stosunku jakości do ceny, nie chcę wydawać fortuny na opony premium, ani kupować jakiś chinoli. Kompletnie nie znam się na producentach opon motocyklowych. Rozmiar opon to przód 20/70 ZR17, tył 160/60 ZR17. Może przy okazji jakiś sklep z atrakcyjnymi cenami?

Pomożecie? Dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To temat rzeka, wszystko zalezy od stylu jazdy i umiejetnosci ale oszczedzac na oponach nie mozna bo mamy je tylko dwie. Przejrzyj np strone Pirelli i poczytaj tam sa opisy wszystkich ich opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.02.2020 o 10:46, rajaner napisał:

Zależy mi na jak najlepszym stosunku jakości do ceny

To zdecydowanie nie Pirelli. Są bardzo drogie a nie różnią się opony drogowe od innych. Kup dowolne opony drogowe znanej marki i tyle. Serio to dla kogoś jeżdżącego tyle co Ty będzie bez znaczenia. Masz przykłady poniżej:


Każda spokojnie spełnu wymagania.

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dunlop - moim zdaniem to dobry kierunek. Mają dobry stosunek ceny do jakości moim zdaniem.

Trochę się cenią, ale nie bez przyczyny. Zarówno pod względem przyczepności, indeksem prędkości mają dużą przewagę nad innymi producentami, zwłaszcza tymi ze średniej półki oraz budżetowymi.

Proponuję tutaj jeszcze sprawdzić: https://www.sklepopon.com/opony-motocyklowe/dunlop

Edytowane przez Pitrx (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria Michelin Pilot Road, polecam ze względu na trwałość, przejechałem na nich ponad 25k km w 4 sezony i gdyby nie to, że już były za stare i guma nie ta, to pewnie jeszcze z 10k by wytrzymały. Dlatego kolejne ta sama seria - właśnie 3 dni temu odebrałem moto z Wingsów z nowymi Pilot Road 5 i jest rewelacja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 29.03.2020 o 16:09, kabzior napisał:

Seria Michelin Pilot Road, polecam ze względu na trwałość, przejechałem na nich ponad 25k km w 4 sezony i gdyby nie to, że już były za stare i guma nie ta, to pewnie jeszcze z 10k by wytrzymały. Dlatego kolejne ta sama seria - właśnie 3 dni temu odebrałem moto z Wingsów z nowymi Pilot Road 5 i jest rewelacja :)

polecam. miałem w dwóch motocyklach te opony. Ale raczej one są do normalnej jazdy. na mocniejsze latanie na winklach to słaby pomysł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Krystian2259 napisał:

Ale raczej one są do normalnej jazdy. na mocniejsze latanie na winklach to słaby pomysł.

Byłem w nich kilkanaście razy na torze w Łodzi, Bydgoszczy, Radomiu i Jastrzębiu, żaden ze mnie zawodnik, ale zawsze kleiły elegancko i spokojnie dawało się je zamknąć cały czas czując się pewnie. Gdyby moim głównym zajęciem było torowanie to pewnie szukałbym czegoś innego, ale ponieważ głównie jeżdżę sobie po Polsce to cudowne zachowanie na mokrym, niesamowita trwałość i wystarczające na moje umiejętności klejenie przy kilku wyjazdach na tor rocznie sprawiają, że to na moje potrzeby najlepszy wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...