Skocz do zawartości

Triumph Tiger 800


marr

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Czy ktoś z forumowiczów jest właścicielem Tiger'a 800 xr(2018-2019)?

Szukam motocykla wagi średniej do turystki i ten wydaję się być niezłym wyborem (Tracer 900 jest dla mnie za wysoki). Ponieważ w przyszłym roku wychodzi następca: Tiger 900, osiemsetki można wyrwać z niezłym rabatem. 

To nie jest japończyk, więc interesują mnie przede wszystkim informacje na temat awaryjności tych Triumph'ów, ale każde info będzie mile widziane.

pozdrawiam

Edytowane przez marr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, posiadam Tigera 800 XCx z 2019 roku ale ciężko się mi wypowiedzieć na temat awaryjności bo zrobiłem nim zaledwie 3.500 km. Więcej informacji na pewno znajdziesz na tigerforum.pl


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość recenzentów narzekało na brak mocy przy niskich obrotach. Jakie są twoje odczucia, czy jeżdżąc po mieście przeszkadza Ci to?

No i jakie średnie spalanie osiągasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka jest charakterystyka tego silnika, przy niskich obrotach czuć ze silnik jest lekko ospały ale później to rekompensuje. Po przesiadce z MT07 musiałem się do tego przyzwyczaić ale na pewno to nie przeszkadza to w miejskiej jeździe, silnik jest bardzo przewidywalny. Średnie spalanie na poziomie 4,7.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej pojechać do Warszawy i się przejechać demonstracyjnym, wtedy ocenisz czy taki Ci pasuje. Ja jestem Tigerem zachwycony, zastanawiałem się jeszcze nad Tracerem 900 i BMW F850GS, nie żałuje zakupu ani trochę. Byłem na zlocie Tygrysów gdzie rozmawiałem z chłopakami co maja 800-tki i raczej nikt na nie nie narzeka, same pozytywne opinie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Warszawie i zostały już tylko sztuki na sprzedaż, po za tym o tej porze roku ciężko się przejechać, więc zbieram tyle informacji ile się da. Pod względem ergonomii bardzo mi odpowiada, jedynie niezawodność jest dla mnie niewiadomą.

Do tej pory miałem motocykle japońskie i mimo intensywnej eksploatacji nigdy mnie nie zawiodły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także miałem taki dylemat, jednak wydaje mi się ze jest to sprawdzona jednostka, montowana w tym modelu od dłuższego czasu, chyba także montowana jest w Street Triplu. Mnie kupił ten silnik, jakość wykonania i wyposażenie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście jakość wykonania jest świetna, wyposażenie też jest bogate (szczególne biorąc pod uwagę obecne przeceny).

Czekam na ostateczną ofertę i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odkopuję wątek gdyż kupiłem tego Tiger'a, ale w poznańskim salonie. Z chłopakami z Warszawy jakoś ciężko było mi się skontaktować, choć to pewnie ze względu na świąteczno-sylwestrowy okres.

Natomiast z póki mogę polecić salon w Poznaniu (Moto 44). Szczególnie zadowolony jestem z ceny ubezpieczenia z AC (2500 zł, czysta historia szkód). Zrobiłem rozeznanie na rynku i ceny oscylowały na poziomie 3800-5000 zł.

Rzecz jasna pełną opinię o salonie będę mógł sobie wyrobić jak przyjdzie do przeglądów/serwisów motocykla.

Teraz pozostaje tylko czekać na wiosnę...

Edytowane przez marr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...