Skocz do zawartości

Urwana śruba , miska olejowa, Triumph Tiger 1050


tomail

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

podczas próby wymiany uszczelki miski olejowej podczas odkręcania uwaliłem jedną ze śrub mocującą miskę. Po zdjęciu miski powinno wystawać jakieś 0,5 cm  tej śruby. Szukam kogoś kto to ogarnie? 

Polecacie jakiś warsztat?

Triumph Tiger 1050 2007r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku wiercąc otwór pod wykrętaka użyłbym wiertła lewoskrętnego. Samo wiertło może już nam wykręcić urwaną śrubę.

 

motor.gif"Jadąc motocyklem ile się da, w ciągu 5 minut przeżywasz więcej niż inni przez całe życie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ukręciła się przy wykręcaniu to nie będzie słodko podlać smarowidłem na noc delikatnie ostukać podgrzać i próbować wykręcić. Jak się nie uda to nawiercić jak było wcześniej powiedziane najlepiej lewym wiertłem i ciągnąć gruby wiór może zablokuje i wykręci . Wkrętarki to dobry pomysł ale ja wykonuje patent do wykręcaniu że złamanego wiertła albo gwintownika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, karwoj25 said:

@jaszczombiu, tymi wykrętakami z leroja co najwyżej może pogorszyć sprawę - to się do niczego nie nadaje, a tym bardziej do motocykla :) odradzam takie eksperymenty ;)

 

to był przykład poglądowy (nie każdy jest świadom istnienia takich narzędzi). Ja swoich polecić nie mogę, bo nie wiem co to za firma, ale dają radę. W razie czego mogę pożyczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym grubym wiorem to bym uwazal bo jak mocna wiertarka to reke w nadgarstku wykreci albo i zlamie.
Jak bede sie zabieral u siebie to najpierw zrobie otwor ok 2,5-3 mm, pozniej poprawie 4,2-4,5 i wykretak.
Zalecane wiertlo z weglika spiekanego.

Wysłane z mojego HTC Desire 830 dual sim przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze spróbować nakręcić nakrętke na tą wystającą 5mm śrubę, przyspawać i spróbować odkręcić.

motor.gif"Jadąc motocyklem ile się da, w ciągu 5 minut przeżywasz więcej niż inni przez całe życie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co ? Chyba oddam to jakiemuś specowi w warsztacie póki jeszcze nie narobilem tam bajzlu🤔. Wiosną chce cieszyć się jazdą  a nie pisać na forum . 😁😁😁. Dzięki za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało kto się podejmuje takiej roboty.
Jak puści z wykrętakiem to wstyd wołać 500 zl, ale jak ktoś wyceni np. na 200-300 zł., a trzeba będzie wiercić, wykręcać, kombinować, to mechanik będzie sobie pluł w brodę, ze nie zawołał tysiąca.

Wysłane z mojego HTC Desire 830 dual sim przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...