Skocz do zawartości

Honda CBF 600 SA


carlos

Rekomendowane odpowiedzi

Po odwiedzinach w Powitalni i miłym powitaniu (dzięki wszystkim!) zdecydowałem się na założenie tematu z nazwa mojej maszyny w tytule.

Widziałem kilka filmów na Youtube z sugerowanymi ulepszeniami motocykla. Nie mam zamiaru zrobić z mojej Hondy choinki ale o kilku innowacjach powoli myślę.

Słyszałem,że wyższa owiewka jest wskazana w dłuższej trasie. Tańszą alternatywą jest deflektor. Czy ma ktoś z Was jakieś przemyślenia na ten temat? Co bardziej warto?

Kilka zdjęć:

https://photos.app.goo.gl/c4X9ViQooePxLDm67

Pozdrawiam!

 

 

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz poeksperymentować co ci przypisuje ,nie ma Złotego środka cokolwiek nie zrobisz może osłonić  cię od wiatru ale spotęguje hałas. Sprawdziłem na sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Piękna maszyna. Bardzo długo zakładałem, że to będzie następca Yamaszek, od których zaczynałem przygodę z japońską motoryzacją. Do dziś uznaje brzmienie tego silnika za najmilsze mym uszom 😉

Co do osłony przed wiatre - temat rzeka. Ze swojej strony używałem deflektorów ale zawsze do szyb turystycznych i robiły świetną robotą. Sądzać po zdjęciach masz raczej krótką wersję szyby więc jest ryzyko, że deflektor jedynie przeniesie główny strumień z klaty na głowę i będzie jeszcze gorzej (uderzenia w kask). Pozostaje chyba organoleptyczna przymiarka i jakaś fotka zrobiona z profilu, która pozwoli oszacować gdzie popłynie głowny strumień. Zwróć uwagę, że większość deflektorów to nie tylko zysk wysokosci ale też możliwość zmiany kąta ich ustawienia. 

Sądząc po wydechu to "hałasu" i tak nie unikniesz 😉

Szerokości, przyczepności i bezawaryjności!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey Gary 😊

Dzięki za miłe słowa 👍 owiewka rzeczywiście jest niska ale wydaje mi się, że spycha strumieni mniej więcej na dół kasku. Myślę, że z deflektirem pójdzie ponad jak. A deflektor już mam 👍

Zobaczymy kiedy da się wreszcie jeździć.

Wydech rzeczywiście jest głośny. Początkowo chciałem go zamienić na oryginalny ale już do niego przywykłem i mi się podoba. Z db killerem brzmi całkiem dziarsko😎

Do zobaczenia na jakiejś łódzkiej imprezie👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam na początku sezonu. Dziś honda otrzyma nowa oponę na tył. Może już nie będzie woziło na mokrej nawierzchni.

Obserwowałam dziś deflektor podczas (krótkiej) jazdy. Nie wiem czy nie będzie mnie rozpraszalo jego drganie bo pewnie nie da się tego wyeliminować. 

Czy w Łodzi otwarty już jest sezon? 

Pozdrawiam! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie nie, będzie stosowna impreza. Ja już około 200km nakręciłem na przełomie luty/marzec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...