Skocz do zawartości

Nolan N87 + ròżne zapięcia


tajnywspółpracownik

Rekomendowane odpowiedzi

Mam i jestem mega zadowolony, zero problemów, pinlock sprawdza się w 100%, wielostopniowa blenda bardzo wygodna. Będziesz zadowolony 

" Lepiej 30 minut później niż 30 lat za wcześnie " 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem. W moim nolanie wypadły policzki z zaczepów/pinów. Za każdym razem po zdjęciu kasku trzeba było je poprawiać. Kask był kupiony jako nowy. Składałem reklamację. Po za tym był ok.

motor.gif"Jadąc motocyklem ile się da, w ciągu 5 minut przeżywasz więcej niż inni przez całe życie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tajnywspółpracownik

No i chyba nici z nolana! Przymierzałem i wydaje się oki, ale dotykam brodą do skorupy i czuję że to będzie problem☹️ Dość dobrze leżał na moim baniaku hjc fg-st, tylko to zapięcie DD. Jeszcze zrobię kilka przymiarek, mam czas😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na lato trzeba będzie zgolić brodę: )

broda_mikolaja_naturalnie_wygladajaca_1-x-250.jpg

motor.gif"Jadąc motocyklem ile się da, w ciągu 5 minut przeżywasz więcej niż inni przez całe życie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.11.2019 o 23:44, tajnywspółpracownik napisał:

No i chyba nici z nolana! Przymierzałem i wydaje się oki, ale dotykam brodą do skorupy i czuję że to będzie problem☹️ Dość dobrze leżał na moim baniaku hjc fg-st, tylko to zapięcie DD. Jeszcze zrobię kilka przymiarek, mam czas😉

Najbezpieczniejsze zapięcie jakie wymyślono, trzeba się tylko przyzwyczaić do tego skorupa z włókna szklanego. :) Aktualnie można wyrwać go w fajnej cenie bo na sezon 2020 wchodzi jego następca F70.
Warto pomyśleć też o AGV K3 ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 hours ago, 4ride.pl said:

Najbezpieczniejsze zapięcie jakie wymyślono, trzeba się tylko przyzwyczaić do tego skorupa z włókna szklanego. :) Aktualnie można wyrwać go w fajnej cenie bo na sezon 2020 wchodzi jego następca F70.
Warto pomyśleć też o AGV K3 ;) 

To jest mit że DD jest bezpieczniejsze, każde zapięcie wytrzyma każdy wypadek który człowiek jest w stanie przeżyć. Jedyną zaletą DD jest to, że przy każdym założeniu dbasz o to żeby nie było luzów, na co niektórzy nie zwracają uwagi w innych typach zapięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuu Panie. Mit.
Pewnie będzie trzeba wydzielić wątek zaraz, ale strasznie mnie zaciekawiłeś. Na czym opierasz swoją teorie jakoby DD było mitycznie lepsze od mikrolocka?

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minutes ago, Piuriel said:

Uuuu Panie. Mit.
Pewnie będzie trzeba wydzielić wątek zaraz, ale strasznie mnie zaciekawiłeś. Na czym opierasz swoją teorie jakoby DD było mitycznie lepsze od mikrolocka?

gdy chciałem się dowiedzieć na czym polega to większe bezpieczeństwo, nie znalazłem żadnych dowodów na to, były tylko same wpisy 'bo tak i już', z drugiej strony biorąc na logikę, czemu producenci kasków mieli by się babrać w wymyślanie i produkcję pozostałych zapięć, skoro i tak te dwa metalowe kółeczka były by najlepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro uważasz że microlock jest tak samo bezpieczny to czemu zawodowo na torze jak latasz nie wpuszcza cię z innym jak dd, to że nie znalazłeś info to nie pieprz od razu o mitach i nie rób burdla w głowie ludziom. W pozycji zablokowane dd nie ma prawa się przesunąć o milimetr a w microlock wystarczy że zgubisz sprężyne która cofa sprzaczke i już masz luźny fifrok, kumasz teraz różnice?

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, jaszczomb napisał:

nie znalazłem żadnych dowodów na to, były tylko same wpisy 'bo tak i już'

Ok rozumiem. Czyli to Twoja osobista opinia. Dzięki

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutes ago, kosmaty said:

Skoro uważasz że microlock jest tak samo bezpieczny to czemu zawodowo na torze jak latasz nie wpuszcza cię z innym jak dd, to że nie znalazłeś info to nie pieprz od razu o mitach i nie rób burdla w głowie ludziom. W pozycji zablokowane dd nie ma prawa się przesunąć o milimetr a w microlock wystarczy że zgubisz sprężyne która cofa sprzaczke i już masz luźny fifrok, kumasz teraz różnice?

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
 

nie bluzgaj, tylko daj dowody, ja jestem otwarty na konkrety ale z ciebie to widze odrazu burak wychodzi. Znasz jakikolwiek przypadek z wypadnięciem sprężynki? Argument z torem to jest bardziej oszczędność masy niż bezpieczeństwo.

 

@Piuriel, tak jest to moja opina, do której doszedłem nie znajdując żadnych dowodów na większe bezpieczeństwo zapięć DD, więc jeśli masz takowe, lub ktokolwiek inny poza pieniaczem Kosmatym, to chętnie zmienię zdanie

Edytowane przez jaszczomb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jaszczomb napisał:

Argument z torem to jest bardziej oszczędność masy niż bezpieczeństwo.

Ja tu nie widzę powodu do dyskusji dalszej.

OT
Na jednym forum swego czasu rozmawialiśmy o onbardach z wyścigów. Znakomita większość jendoznacznie stwierdzała oglądajac filmik, że bolid jest niestabilny. To było widać. Po prostu.. Był natomiast taki forumowicz, który stwierdzał, że on tam nie widzi, żadnej niestabilności i żeby mu pokazać o czy my mówimy i zmienić jego zdanie na ten temat.
Nie wszystko jest podane na talerzu i czasem trzeba czasu aby pewne rzeczy zrozumieć i przyswoić. Więc cierpliwości a z czasem pojmiesz czemu DD nie jest mitem :)

EOT.

 

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piuriel no nie wiem, czy pojmę, skoro shoei tego nie pojęło (https://www.shoei-helmets.com/faq/):

How does SHOEI's Micro Ratchet chin strap system compare to the traditional Double-D ring system?

Although new to the North American market, SHOEI's Micro Ratchet Chinstrap System has been a much-appreciated feature in the European and Japanese helmet models because it is quick and easy to secure, even with riding gloves on. SHOEI's Micro-Ratchet Chinstrap System is just as strong as the traditional Double-D rings and riders can rest assured that its patented stainless steel interlocking design has been thoroughly tested to ensure peak safety performance. Once you receive your helmet equipped with the new Micro Ratchet Chinstrap, you will need to take a minute to properly adjust it. SHOEI's "How To Use Your Helmet Properly" Manual (included with your helmet purchase) explains how to properly adjust the chinstrap. Taking the time to complete this step will ensure a comfortable and safe riding experience.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać że jak brakuje argumentów potrafisz tylko obrazić, co do kasku jak najbardziej miałem w ręku 2 takie przypadki w cabergu i hjc dziękuje tyle w temacie.............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wystarczającym dowodem przemawiającym nad wyższością zapięcia DD jest to że firma Arai tylko takie stosuje. Arai słynie z bezpieczeństwa i bezkompromisowości i z tego co wiem innych zapieć niż DD nie uznają.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spoko. Niektórzy potrzebują więcej czasu i tyle. Nie paskudźmy w wątku o Nolanie lub poproście moda @jaquzie o wydzielenie gdzieś dyskusji "DD a reszta świata" jeżeli czujecie potrzebę.

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.jednoslad.pl/jakie-sa-roznice-pomiedzy-zapieciem-typu-dd-a-mikrometrycznym-co-lepsze-i-bezpieczniejsze/

"Wybierając kask w pierwszej kolejności patrzcie na homologację, potem weryfikujcie cenę i jej stosunek do jakości. Jestem przeciwnikiem kupowania tanich akcesoriów odpowiedzialnych za nasze bezpieczeństwo. Na samym końcu dopiero zacznij rozważać czy kask ma posiadać DD czy inne rozwiązanie."

Pamiętajmy że  jeżdżąc "dużo szybciej" od naszego Anioła Stróża kask, staje się tylko ozdobą. Poniżej głowy też mamy ważne części ciała: )

LWG

motor.gif"Jadąc motocyklem ile się da, w ciągu 5 minut przeżywasz więcej niż inni przez całe życie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem na łatwiznę i edytowałem tytuł tematu - teraz możecie do woli dyskutować o Nolanie i zapięciach, o jakich tylko marzycie ;)

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy gdzie stoi lodówka. Jak w domu to spoko ,jak w Tesco to bywa różnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...