Skocz do zawartości

Który motocykl ?


mariolka

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

Planuję przesiadkę na większy motocykl (dotychczas jeździłam 125). Myślałam o MT-07, FZ6N albo gsf 650n. Z uwagi, iż w sezonie motocyklem dojeżdżałabym do pracy (mieszkam około 30km od granic Łodzi, a pracuje w ścisłym centrum), chciałabym zapytać który z w/w Waszym zdaniem byłby najodpowiedniejszy i najwygodniejszy (taki do jazdy po mieście, poza nim plus jakaś weekendowa rekreacja) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz robić codziennie jakieś 90 km, to najodpowiedniejszy byłby tracer 700, FZ6S lub gsf 650s - a który dokładniej - to ten który ci się najbardziej podoba lub trafisz w jak najlepszym stanie, byle by z owiewką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, mariolka napisał:

Dzięki, ale musi być okrągła lampa z przodu albo chociaż półokrągła. Żaden „trójkątny dziób” na przodzie nie wchodzi w grę :P 

To który z podanych przez Ciebie spełnia to wymaganie? Bo na mój gust tylko GSF 650 z dużym przymrużeniem oka  :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Pajmon napisał:

To który z podanych przez Ciebie spełnia to wymaganie? Bo na mój gust tylko GSF 650 z dużym przymrużeniem oka  :)

 

 Nie znam się, ale wydaje mi się ze te wskazane przeze mnie różnią się - przepraszam za kolokwializm - przodem od tych podanych przez jaszczomba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W takim razie nie możemy mocno pomóc, wszystkie sprzęty które wymieniłaś się sprawdzą, nie podałaś budżetu, więc ciężko dać inne propozycje, więc jeśli kupujesz sercem  a nie patrzysz na użyteczność (co nie jest wcale złe ani niepospolite przy zakupie zabawek) to wybierz sobie z nich ten który to tobie się podoba zarówno wizualnie jak i po względem wygody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 140 to ja nawet różnicy nie czuję. Biadolenie trochę, że bez owiewek to się coś nie da, albo zdmuchnie człowieka.
Trzeba się choć trochę schylić i problem żagla się zmniejsza.

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I 270 kmh na torach tez sie jezdzilo bez owiewek nakedem, szczerze to na moim sporcie tez wieje jak jestem w wyprostowanej pozycji a ze malo kto jezdzi w ebrionalnej sportowej pozycji z broda na baku na codzien to uwazam, ze to jeden czort czy z owiewkami czy bez. Do jazdy miejskiej i podmiejskiej tesknie za nakedem ze wzgledu na wygodna pozycje. Zgadzam sie z Piurielem. To motocykl i ma byc czuc wiatr we wlosach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam porównanie na jednym swoim motocyklu który w zależności od podtrzeby sobie przerabiam w godzine z wersji s na n, i wnioski mam takie że z owiewką przy zachowaniu podobnego komfortu jazdy mogę jechać + 20 km/h szybciej. No ale obecnie stoi na okrągłej lampiej, bo tak mi się bardziej podoba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, jaszczomb napisał:

ja mam porównanie na jednym swoim motocyklu który w zależności od podtrzeby sobie przerabiam w godzine z wersji s na n, i wnioski mam takie że z owiewką przy zachowaniu podobnego komfortu jazdy mogę jechać + 20 km/h szybciej. No ale obecnie stoi na okrągłej lampiej, bo tak mi się bardziej podoba :D

W jezdzie po miescie i na krotkie wycieczki nie ma to dla mnie znaczenia czy z owiewkami czy bez a na torze przy bardzo duzych predkosciach w winklu i tak jestem z boku motocykla wiec owiewki nic nie daja. Pomagaja tylko na prostej i tylko jak mam brode na baku i jestem schowany za owiewka tylko kto w tak niewygodnej pozycji jezdzi po miescie albo nawet na autostradzie? Otoz prawie nikt wiec to gadanie o owiewkach to tylko takie biadolenie jest jak powiedzial Piuriel. Gadanie ze na sportach mniej wieje:) wieje tak samo a jak glowa nad owiewka przy wyprostowanej pozycji to i tak trzeba miec miesnie karku silne! Ostatnio po autostradzie jakies ponad 200 km po i tak bylem zmeczony naporem wiatru a jezdze sportem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/1/2019 at 7:58 PM, Matthewsmoto said:

W jezdzie po miescie i na krotkie wycieczki nie ma to dla mnie znaczenia czy z owiewkami czy bez a na torze przy bardzo duzych predkosciach w winklu i tak jestem z boku motocykla wiec owiewki nic nie daja. Pomagaja tylko na prostej i tylko jak mam brode na baku i jestem schowany za owiewka tylko kto w tak niewygodnej pozycji jezdzi po miescie albo nawet na autostradzie? Otoz prawie nikt wiec to gadanie o owiewkach to tylko takie biadolenie jest jak powiedzial Piuriel. Gadanie ze na sportach mniej wieje:) wieje tak samo a jak glowa nad owiewka przy wyprostowanej pozycji to i tak trzeba miec miesnie karku silne! Ostatnio po autostradzie jakies ponad 200 km po i tak bylem zmeczony naporem wiatru a jezdze sportem. 

Ty piszesz o sporcie, a ja nie, autorka tematu też nie wsponimała o takim typie motocykla, w turystykach owiewki są zrobione tak, żeby działały przy prędkościach autostradowych i naprawdę robią różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za informacje. Nie podejrzewałam, ze brak owiewek to taka poważna sprawa... :) moje wątpliwości dotyczyły głównie gabarytów - obawiałam się, że bandita czy fazera bedzie trudniej ogarnąć w miescie od mt, które wydaje mi się mniejsze (i lżejsze). No, ale tutaj nikt o tym nie wspomniał, wiec chyba to nie ma takiego większego znaczenia i taka waga jest do ogarnięcia... :) skupiam się w  w takim razie na poszukiwaniu bandita :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już kupisz motocykl to zapisz się na jakieś szkolenie. Będziesz bardziej zadowolona z jazdy motocyklem.
Powodzenia w zakupie.

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Haha, ale zbieg okoliczności 😁 Mam nadzieję, że bandyta będzie służył długo i bezawaryjnie. Pozdrawiam i do zobaczenia w sezonie na drodze 🙂👍Ale dopiero jak kupię coś nowego bo moją Pszczółkę przejął właśnie Patryk 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...