Skocz do zawartości

125/50


LepiejSzybciej

Rekomendowane odpowiedzi

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak przerejestrować motocykl 125 na 50 gdybym zdecydował się zakupić 125? Wystarczy udac się do urzędu czy trzeba zakupić jakąś ramę od 50? Bo takie rzeczy też słyszałem. Jak to wszystko wyglada, z góry dziękuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerabianie 50 na 70 czy 90 to generalnie temat rzeka ze sporą dawką VOODOO tzn wielu mitów. Głównie chodzi mi o niespotykany wzrost mocy i momentu obrotowego po przeróbce. Z moich własnych obserwacji wynika że lepiej kupić dobrą 50 i nic nie robić niż kombinować. W zdecydowanej większości przypadków przeróbka na 70 nie wymaga zmian w dowodzie rejestracyjnym bo silnik wizualnie się nie zmieni a przy tak znikomej zamianie koszty zmian urzędowych są nieopłacalne. Ja kilka lat temu jeździłem motorowerem Junak 901 który podobno fabrycznie miał montowane cylindry 72 ccm a homologacja była na 49 ccm, nigdy nie sprawdzałem czy to prawda ale jeśli tak to mimo większej pojemności pod górę wspinał się z niemałym trudem (ważę ponad 90kg), a przyspieszenie od 0-65 można było mierzyć za pomocą kalendarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy kupował 50 routera i mówił, że wystarczyło by dopłacić 50zł i miałby zamiast 50cm silniczek 125. Taka mała różnica była w tańszych motorkach. Przeróbka w dół raczej nieopłacalna i lepiej kupić lepszą używkę. Faktycznie są zestawy przeróbek na większą pojemność. Nawet do moeje suzuki 250 jest głowica z tłokiem na 300cm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...