Jump to content

Trener personalny dla tłuściocha - jakie ceny.


JAREK-XJR
 Share

Recommended Posts

Napiszcie proszę z jakim kosztem wiązać się może trening/treningi z trenerem personalnym?

Nie jestem celebrytą więc nikt z ludzi świata szoł biznesu - pisownia celowa - to być nie musi.

Chciałbym aby nauczył mnie ów trener jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia, jak je rozkładać na partie mięśni, ilość powtórzeń i serii itp. itd.

Mogą być północne rubieże Łodzi, nie musi to być sama Łódź, co zapewne ma wpływ na ceny.

Link to comment
Share on other sites

MartaCrystal

Sprobuj zglosic sie do klubu Evergym na Sienkiewicza 100. Pracuje tam wielu trenerow, mam nadzieje, ze ktos ci przypasuje. Maja duzo klientow wiec sadze, ze nie prowadza szoł biznesu :)

Link to comment
Share on other sites

Jarku - o jakim tłuściochu ty mówisz? Zaraz wpędzisz mnie w kompleksy.

co do treningów to jest to koszt ok 100 - 150 zł / 60 min - zwykle 2- 3 treningi wystarczą do przekazania tej wiedzy i niwelacji błędów.

Co do miejsca to paru znajomych było w FitFabric 2.0 (stara alma) i byli zadowoleni.

Link to comment
Share on other sites

Nie chce nikogo obrażać i wychwalać.

Z moich obserwacji z siłowni wynika, że są 2-3 typy trenerów.

1. Trener z kwitami po szkole (nie kursach) i na zajęciach miał anatomię skupiająca się min. na układzie kostnym i mięśniowym i z tego też miał zaliczenia - jak na studiach lekarskich. Dodatkowo dietetyka, rehabilitacja, suplementacja (nie mylić z koxem) i wiele innych dziwnych rzeczy.
Znałem jednego (urodziło mu się dziecko i chwilowo wypadł z obiegu) - nawet dobierał ćwiczenia aby korygować przy okazji nabyte wady postawy polegająca min. na opuszczonej łopatce, o zgarbionych plecach nie wspomnę.
Jest wymagający i jak zepniesz d*pę i się nie obsrasz,a dodatkowo masz dużo samozaparcia to sporo można zdziałać.

2. Trener po kursach.
Dają radę i mają przygotowanie praktyczne i teoretyczne. Sporą część wiedzy mają z bardzo okrojonego materiału, ale występuje u Nich coś takiego jak - samodoskonalenie i samokształcenie.

3. Samozwańczy trener będący kolesiem chodzącym na siłownię, który uznał że jak ma koszulkę "trener" to może uczyć innych.

Sorry bardzo ale jak szczupla laska z fajna figurą, która się do niego zapisała mówi mu, że nie jest w stanie dziennie wpompować w siebie tyle żarcia ile Jej rozpisał, na co On stwierdza "idź do apteki i kup sobie apetizer"... Serio ??!!

Albo jak podnosi podopieczny ciężary na "wolnych" ten go nie ruga za krzywe plecy, zły chwyt, nadgarstek przekrzywiony i nie rwanie nogami z ziemi itd. tylko patrzy sobie w telefon...

Albo ledwo się spotyka z podopiecznym i odrazu na maszyne.. a rozgrzewka? Rozciąganie ścięgien ? Rozgrzanie stawów ? Co będą dostawały po d*pie na tej konkretnej maszynie ?

Po wykonanej serii cwiczenia rozluźniajace miesnie, stawy i ścięgna widok niespotykany..
I takie akcje widywałem najczęściej...

O osobie z otyłością, której "trener" każe biegac nie wspomnę... Kolana ma sobie zniszczyć w gratisie i okuleć? I tak są już przeciążone...

Więcej mnie nauczyli w podstawówce na WF bo tam chociaż orbitki były wkolo sali i ćwiczenia rozciagajaco-rozgrzewajace na początku zajęć.. A na końcu ćwiczenia wyciszające...

CCC - Cena Czyni Cuda, ale zdrowie ważniejsze.

Boso, ale w ostrogach

Link to comment
Share on other sites

MartaCrystal

Sa jeszcze w mniejszosci trenerzy, ktorzy zajmuja sie tez fizjoterapia. Mam okazje chodzic do takich. Czasem naprawia wiecej niz niejeden lekarz i non stop zwracaja uwage.

A, czasem warto wziac trening w 2 osoby plus trener, koszt jest nizszy, a niektorym razniej ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Ceny są bardzo rożne aczkolwiek polecam tutaj nie sugerować się ceną. Nie piszę z własnego doświadczenia ale z doswiadczenia znajomego. Zapłacił niewiele i w sumie niewiele dostał bo jak twierdzi taki plan to mógl sobie samodzielnie ściągnąć z sieci. Tak wiec jesli chcecie wziać sobie jakiegoś dietetyka to najlepiej kogoś z doświadczeniem oraz z duzą wiedzą w zakresie dietetyki a nie kogoś przypadkowego bo nie opyla się za to płacić kasy.

No i taką pomoc dietetyka warto jest rownież zgrać z aktywnością fizyczną. NIe ma sensu wprowadzać diety jak potem nie będziemy w stanie jej utrzymać i wymodelować ciała. Jesli chodzi o suplementy to jestem na tak ale najlepiej te naturalne jak zielony jęczmień czy też pieprz cayenne ( w kapsulkach oczywiście bo normalnie dużo się go nie zje). 

Na stronie jest równiez kilka dobrych porad jak zrzucić brzuch http://ctn.com.pl/jak-szybko-zrzucic-brzuch/

Edited by patrick (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
  • Create New...