Jump to content

Zakup motocykla jesienią


tirey93
 Share

Recommended Posts

Cześć, wiele osób proponuje mi żebym zakupił swój pierwszy moto nie wiosną na początek sezonu tylko teraz, jesienią lub wczesną zimą. Podobno ceny są niższe na początku sezonu. Pewnie tak jest tylko zastanawia mnie czy aby garażowanie motocykla przez 5 miesięcy zimą nie wygeneruje większych opłat niż różnica cen między końcem i początkiem sezonu.

Ceny garażów w Łodzi zaczynają się od 250zł/msc -> co daje <1500zł za 5 miesięcy nadchodzącego okresu zimowego. Zamierzam kupić coś w granicach 7-8 tysięcy złotych, nie widzę powodu by kupować coś lepszego na pierwszy motocykl. Czy mam rozumieć, że kupując sprzęt teraz jestem w stanie zaoszczędzić na nim ponad 20% kwoty z początku sezonu? Jakoś trudno mi uwierzyć w takie wahania ceny.

Kto chciałby sprzedać moto warte w sezonie 7000zł za marne 5-6 tysięcy?

Link to comment
Share on other sites

generalnie mało znam osób, które płacą takie kwoty za garażowanie motocykla w zimie, jak jeszcze mieszkałem w bloku, to zawsze dało się dogadać z jakimś wujkiem jednym czy drugim mieszkającym na terenach mniej zurbanizowanych żeby przezimowali sprzęta, a wtedy koszt ogranicza się do dziękczynnej flaszki za cały okres zimowania, w sezonie to wiadomo - trzeba mieć moto blisko, ale poza sezonem - po prostu dogadaj się z kim możesz nawet 40 - 50 km od Łodzi.

Link to comment
Share on other sites

250 zł to chyba tylko na auto - zwykły garaż 

ja teraz płace 55 zł - garaż na spółę w 3. Cena jest tak dobra, że nawet jak nie mam moto to i tak trzymam ten garaż (jako komórka na ciuchy i zaklepanie miejsca jak w końcu moto będzie). 

Moim zdaniem - zacznij szukać jakiejś fajnej miejscówki garażowej - wcześniej czy później i tak będziesz musiał mieć, a jak już będziesz mieć, to można myśleć o moto. Ceny na  sezon mogą być nawet ten tysiąc drożej (lub jak kto woli - tysiąc taniej na koniec). Do tego sam zajmujesz się motocyklem - jak ktoś da d*py przez zimę, to większe naprawy mogą być na sezon - poza tym  w międzyczasie możesz robić zmiany w motocyklu (akcesoria itp i na zimę moto gotowe do jazdy. 

Do tego nie musisz mieć garażu na zimę - wiele warsztatów motocyklowych oferuje usługę zimowania - łącząc to z z możliwością napraw / poprawek / zmian itp - moim zdaniem warto kupić na zimę :) 

Inna sprawa - jak jest zimno - odrazu widać czy dobrze działa synchro/gaxnik. Jak jest cieplutko, to wiadomo że każdy odpali. Gorzej jak się robi zima. 

Edited by Darek_Lodz (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Najważniejsze , to się nie spieszyć i nie napalać na zakup niezależnie od pory roku.

Masz kasę na kupce - szukasz maszyny.  Jak trafisz zgodnie z oczekiwaniami - kupujesz.  Na wstępie zawsze jest jakiś "pakiet startowy" do zrobienia bez względu na zapewnienia sprzedawcy. Jeżeli kupisz jesienią/zimą  na spokojnie ogarniesz przygotowanie motocykla (oleje,filtry, regulacje, opony, hamulce itp.) nie będzie ciśnienia na jazdę więc wydatki możesz rozłożyć w czasie a na wiosnę ruszyć ze spokojną głową bezpiecznym motocyklem.

Link to comment
Share on other sites

Moto kupuje się najlepiej zimą poza sezonem wtedy ceny potrafią fajnie spaść. Oczywiście nie ma żelaznej reguły ale   np. narty łatwiej kupić w promocji latem niż zimą.  Sam swoje suzuki kupiłem zimą i czekałem aż cena spadnie. I zostało w kieszeni 700zł. Może niewiele ale zawsze. Ale jak ktoś nie ma gdzie trzymać to już inna bajka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
  • Create New...