Skocz do zawartości

Xenony Na Moto


Mały

Rekomendowane odpowiedzi

Podstawa to soczewka, bez której swiatlo xenonu wali po oczach + wypala odbłyśnik.Aspekt prawny pokrótce masz tutajhttp://motocykle-lodz.pl/topic/209-homologacja-na-czesci/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale możesz kupić zestaw HID pod typ żarówki jaki posiadasz :)Faktem jest to że wali po oczach, ale też nie tak mocno że oślepia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to soczewka, bez której swiatlo xenonu wali po oczach + wypala odbłyśnik.Aspekt prawny pokrótce masz tutajhomologacja na części - Prawo - Forum Łódzkich Motocyklistów

Nie powiedział bym że wypala odbłyśnik...5 lat użytkuje xenon jak i bi xenon barwa 8 000k/5000kNie zaobserwowałem takiego zjawiska.Trzeba tylko ustawić dobrze reflektory by właśnie nie waliły po oczach a na jezdnie/pobocze. :decayed:Druga sprawa to taka że instalacja xenonowa jak i bi xenonnowa ma b. duży pobór prądu przy starcie w samochodzie nie jest to tak może (uciążliwe)zabójcze ale w motocyklu a zwłaszcza w hondach(bolączka ładowanie)może być zabójcze dla aternatora, regulatora,akumulatora.Jak chcesz założyć xenon to barwa 5000 K(nie rzuca sie tak w oczy panom policjantą)dobra regulacja reflektora badź na alledrogo nie dawno przeglądałem jest kilka ogłoszeń że przerabiają lampy(zwykła h4) na soczewke bi xenon, do tego można ringi ..

 Nie mam siły, by wstać,

nie mam siły, by iść.
Nie mam siły, by grać,
nie mam siły, by żyć.
Eksploduje mój mózg,
atakuje mnie chłód.
Zasypuje rój gruz,
to rujnuje mnie znów,
ale nagle w żagle łapię ciepły wiatr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na forum fazera kolesie przerabiali lampy od naketa i od owiewek też, a pomysł pobrali z UK -> zakładali też ring z soczewką - bardzo prosto, rozklejali lampę nagrzewając ją w piekarniku - jeśli chcesz to odszukam temat dla ciebie. Podobno nawet później jej nie sklejali a z powrotem nagrzewali i klej trzymał.

Powyższy post jedynie wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym.W dniu jutrzejszym ani w każdym innym następującym po tym terminie dniu - nie może on służyć przeciwko autorowi. Ponadto autor zastrzega sobie prawo i możliwość zmiany poglądów bez podawania przyczyny. Przed przeczytaniem należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Po przeczytaniu jedynie z PSYCHIATRĄ :ph34r:

 

Zawsze gdy zapier***am, boję się, się że z przeciwka spotkam takiego samego poje**a jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działkowy emeryt

zadam tylko jedno pytanie - a po co?

rozumiem, że to ma udawać coś czym nie jest?... i nic mnie tak nie wkurw.a jak te wszystkie pseudo-gównony nocą z przeciwka http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/thumbdown.gif ... ale nauczyłem się już lekarstwa na to... fabryczny bi-xenon samochodowy x2, włączony na długich w nocy czyni temu z przeciwka z pseudo-gównonem cuda z oczami... nie pytam juz nawet o układ samopoziomowania lampy czy o oczyszczanie klosza - bo dla tych wszystkich samopałów z wozów drabiniastych to technologia rodem z promu kosmicznego...

...z każdym dniem rośnie liczba ludków, którzy mogą pocałować mnie w d*pę....

 

 

 

... dlaczego mężczyźni nie mają cellulitu...?!?!?

... bo to nieładne jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedział bym że wypala odbłyśnik...5 lat użytkuje xenon jak i bi xenon barwa 8 000k/5000k

Rozbierałeś lampę? Spróbuj, zaskoczenie gwarantowane :]

na forum fazera kolesie przerabiali lampy od naketa i od owiewek też, a pomysł pobrali z UK -> zakładali też ring z soczewką - bardzo prosto, rozklejali lampę nagrzewając ją w piekarniku - jeśli chcesz to odszukam temat dla ciebie. Podobno nawet później jej nie sklejali a z powrotem nagrzewali i klej trzymał.

Nie wiem na ile bezpieczny jest piekarnik, ale do rozebrania lampy wystarczy zwykła suszarka do włosów. Stopniowo nagrzewa się klej i rozdziela lampę. Potem wystarczy złożyć i znów nagrzać, żeby się skleiła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do rozebrania lampy wystarczy zwykła suszarka do włosów. Stopniowo nagrzewa się klej i rozdziela lampę. Potem wystarczy złożyć i znów nagrzać, żeby się skleiła.

no oni robili w piekarniku-obie lampy - nawet temperatura podana i tak jak mówisz-nie paprali żadnymi klejami tylko tak jak pisałeś podgrzali i skleili z powrotem

Powyższy post jedynie wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym.W dniu jutrzejszym ani w każdym innym następującym po tym terminie dniu - nie może on służyć przeciwko autorowi. Ponadto autor zastrzega sobie prawo i możliwość zmiany poglądów bez podawania przyczyny. Przed przeczytaniem należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Po przeczytaniu jedynie z PSYCHIATRĄ :ph34r:

 

Zawsze gdy zapier***am, boję się, się że z przeciwka spotkam takiego samego poje**a jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i nie narzekam i powiem jedno jak jest w miarę ustawiony to i jeździć z tym można śmigam tak już 3 lata i jakoś ani miśki ani nikt z przeciwka nie narzekał do tej pory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość kpt. Bomba

zadam tylko jedno pytanie - a po co?

rozumiem, że to ma udawać coś czym nie jest?... i nic mnie tak nie wkurw.a jak te wszystkie pseudo-gównony nocą z przeciwka http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/thumbdown.gif ... ale nauczyłem się już lekarstwa na to... fabryczny bi-xenon samochodowy x2, włączony na długich w nocy czyni temu z przeciwka z pseudo-gównonem cuda z oczami... nie pytam juz nawet o układ samopoziomowania lampy czy o oczyszczanie klosza - bo dla tych wszystkich samopałów z wozów drabiniastych to technologia rodem z promu kosmicznego...

 

chociazby po to zeby polepszyc widocznosc. niektore motocykle maja montowane seryjnie reflektory soczewkowe, ktore ze zwykla zarowka zwyczajnie nie daja rady.

dobrze ustawiony ksenon poprawia znacznie widocznosc nie oslepiajac reszty swiata. dla chcacego nic trudnego. wystarczy srubokret i nocna wycieczka na kawalek prestej drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam nad zakupem ksenonów. Bandity z soczewkami mają faktycznie słabe światła. Myślę że nie będzie problemu z oślepianiem, granica między światłem a cieniem w soczewce jest bardzo wyraźna, mało światła jest rozpraszane do góry. Co do reflektorów na H4/H7 to faktycznie nieraz kur...cy można dostać w nocy, tak dają po oczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi też być gładkie szkło :-)) ja w swojej hayce tuż po kupnie wywaliłem fabryczną soczewkę od świateł długich i założyłem biksenon od mercedesa e klasy , zamontowałem też silniczek do regulacji tejże soczewki a guzik góra dół mam pod ręką w wykładce obok zbiornika paliwa ,

Odszkodowania powypadkowe z polisy OC sprawcy za różne zdarzenia z ostatnich 19 lat , bezpłatna analiza sprawy , wypłacam zaliczki do 20 tys. zł na osobę po podpisaniu umowy , pokrywam wszelkie koszty sądowe , daję pisemną gwarancję wygranej sprawy sądowej.

Artur Jastrzębski
Dyrektor Generalny woj. Łódzkie
Europejskie Centrum Odszkodowań S. A.
606-342-812

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadam tylko jedno pytanie - a po co?

rozumiem, że to ma udawać coś czym nie jest?... i nic mnie tak nie wkurw.a jak te wszystkie pseudo-gównony nocą z przeciwka http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/thumbdown.gif ... ale nauczyłem się już lekarstwa na to... fabryczny bi-xenon samochodowy x2, włączony na długich w nocy czyni temu z przeciwka z pseudo-gównonem cuda z oczami... nie pytam juz nawet o układ samopoziomowania lampy czy o oczyszczanie klosza - bo dla tych wszystkich samopałów z wozów drabiniastych to technologia rodem z promu kosmicznego...

 

...i wszystko na temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi też być gładkie szkło :-)) ja w swojej hayce tuż po kupnie wywaliłem fabryczną soczewkę od świateł długich i założyłem biksenon od mercedesa e klasy , zamontowałem też silniczek do regulacji tejże soczewki a guzik góra dół mam pod ręką w wykładce obok zbiornika paliwa ,

 

 

nie zły patent

Powyższy post jedynie wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym.W dniu jutrzejszym ani w każdym innym następującym po tym terminie dniu - nie może on służyć przeciwko autorowi. Ponadto autor zastrzega sobie prawo i możliwość zmiany poglądów bez podawania przyczyny. Przed przeczytaniem należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Po przeczytaniu jedynie z PSYCHIATRĄ :ph34r:

 

Zawsze gdy zapier***am, boję się, się że z przeciwka spotkam takiego samego poje**a jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma to jak mieć regulację położenia światełek ;) (jeżdżę na przetwornicy i żaróweczce 6k - 7k km zrobione, w różne strony, jeszcze się niebieski nie przyczepił ;)). kurde, w moto lepiej mi działa ta regulacja świateł niż w aucie :biggrin:

Edytowane przez jaquzie (wyświetl historię edycji)

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JASTRZAB: Musisz mi kiedys zademonstrowac swoj patent. Bardzo mnie to ciekawi.

"Ja chcę, żeby moja Łódź rosła, żeby miała pałace wspaniałe,
ogrody piękne, żeby był wielki ruch, wielki handel i wielki pieniądz..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...