Skocz do zawartości

Kask dla nowego


tirey93

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, powoli nadchodzi moment zakupu mojego pierwszego kasku - chcę to zrobić przed rozpoczęciem mojego pierwszego sezonu - wiosny 2020.

Myślę nad średnio-wysoką półką. Budżet 2000-2500zł.

Trudno mi w 100% określić na czym mi zależy bo nie mam doświadczenia motocyklowego ale na moto zamierzam pokonywać dalekie dystanse jako podróżnik, dlatego w grę wchodzą chyba tylko kaski szczękowe. W głowie sobie jednak ułożyłem to tak(kolejność jest ważna):

1) Kask ma być cichy, chce ograniczyć w nim hałas jak się tylko da

2) Kask ma mieć wentylację która poprawnie będzie odprowadzać ciepło

3) Kask powinien mieć możliwość podpięcia jakiejś elektroniki(ale to nie jest niezbędne)

Nie wspomniałem o wygodzie i bezpieczeństwie bo są to sprawy oczywiste. 

Pytanie brzmi czy Waszym zdaniem jest sens inwestować w coś z tak wysokiej półki jak Schubert C3 Pro czy lepiej żebym wybrał coś prostego i taniego żebym na podstawie zdobytego doświadczenia wyrobił sobie opinie czego tak naprawdę potrzebuję i dopiero wtedy włożył większe pieniądze w coś odpowiedniejszego?

Edytowane przez tirey93 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety wybrałem opcję "niezbyt wygórowana cena" i pierwszy kask kupiłem za 1000 zł. Efekt jest taki, że po niecałych dwóch sezonach kask według mnie nie nadaję się do użytku (jedno ręczne pranie wyściółki sprawiło, że stał się okropnie głośny, za luźny, dodatkowo totalnie nieprzemyślana konstrukcja szyby sprawiła, że pękła na zawiasie, oprócz tego problemy z pinlockiem i takie tam :D )  i już nie mogę się doczekać aż na wiosnę kupię nowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź do@kosmaty do Liberty Motors.
Wyjdziesz zadowolony. Powie Ci na co zwrócić uwagę, bo jak sam określiłeś będzie to pierwszy kask i o wielu aspektach nie wiesz.

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przetestowanie nie wchodzi w grę bo, jak napisałem, motocykl kupuję wiosną a kask chcę zakupić już teraz żeby rozbić sobie te dwa największe wydatki. Pewnie skończy się na tym, że w sklepie pochodzę w nim te paręnaście minut i jak uznam, że jest nie najgorzej to będę musiał zaryzykować. 

Za kupienie taniego kasku stoi właśnie ten dobry argument - kupię szajs z którego będę niezadowolony ale chociaż będę potrafił wymienić cechy, które mi w nim brakuje. Dzięki takiemu doświadczeniu drugi kask(na np kolejny sezon) będzie już z wyższej półki.

@Piuriel, dziękuję za polecenie. Spróbuję się tam przejechać w tym miesiącu i zasięgnąć opinie eksperta na miejscu. Pewnie nie skończy się na jednej wizycie bo za pierwszym razem raczej jedynie się rozejrzę i po przymierzam różne opcje, a dopiero później z chłodną głową zdecyduję się na zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to, ze kask bedzie cichy sie nie nastawiaj. Nie ma czegos takiego jak cichy kask - powyzej 70km/h wszedzie bedzie tak sobie. Serio - zamiast tego zainwestuj 60zl w stopery od alpine i problem zniknie. Ja w stoperach rozmawiam przez telefon przy 140km/h.

Obecnie jezdze w shark spartan i jestem w miare zadowolony jesli chodzi o jakosc/cena. Wczesniej mialem shoei i jednak co shoei to shoei - no ale cena tez inna. Co do elektroniki to jesli chcesz interkom to akurat spartan ma miejsce na sluchawki - reszta na wierzchu.

Kask mozesz tez sprobowac zalozyc w sklepie i posiedziec tak z godzine - przynajmniej wyjdzie Ci, czy uwiera :) a reszte to juz podczas uzytkowania. Osobiscie polecam cos z blenda - to byl powod zmiany kasku. Mozesz kombinowac z fotochromatyczna szyba - ja nie probowalem a wozenie dwocch i wymiana jest wedlug mnie niewygodna, chociaz niektorzy i tak robia. Powodzenia w poszukiwaniach! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.09.2019 o 15:13, tirey93 napisał:

U mnie przetestowanie nie wchodzi w grę bo, jak napisałem, motocykl kupuję wiosną a kask chcę zakupić już teraz żeby rozbić sobie te dwa największe wydatki. Pewnie skończy się na tym, że w sklepie pochodzę w nim te paręnaście minut i jak uznam, że jest nie najgorzej to będę musiał zaryzykować. 

Za kupienie taniego kasku stoi właśnie ten dobry argument - kupię szajs z którego będę niezadowolony ale chociaż będę potrafił wymienić cechy, które mi w nim brakuje. Dzięki takiemu doświadczeniu drugi kask(na np kolejny sezon) będzie już z wyższej półki.

@Piuriel, dziękuję za polecenie. Spróbuję się tam przejechać w tym miesiącu i zasięgnąć opinie eksperta na miejscu. Pewnie nie skończy się na jednej wizycie bo za pierwszym razem raczej jedynie się rozejrzę i po przymierzam różne opcje, a dopiero później z chłodną głową zdecyduję się na zakup.

Zapraszamy do nas, mamy kaski testowe i możliwość zakupu na raty (10x0%)
Tak jak pisali wcześniej odnośnie głośności to są kaski głośne i głośniejsze. Pomagają stopery :)
W przedziale 2-2,5 tys możesz kupić już naprawdę bezpieczny i solidny kask. Proponowałbym zapoznać się z ofertą Shoei i Arai :)

Zapraszamy do naszego salonu (klik) doradzimy najlepiej jak umiemy ;)

Do zobaczenia 🏍️
~Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.09.2019 o 21:19, Kefas napisał:

(...) Osobiscie polecam cos z blenda - to byl powod zmiany kasku. Mozesz kombinowac z fotochromatyczna szyba - ja nie probowalem a wozenie dwocch i wymiana jest wedlug mnie niewygodna, chociaz niektorzy i tak robia. Powodzenia w poszukiwaniach! :)

Fajną opcją są też Pinlocki fotochromatyczne ;)

 

Dnia 13.09.2019 o 20:18, ro6ert napisał:

Kaski Schuberta czy Shoei można pożyczyć na parę godzin do przetestowania

My mamy Shoei i jeszcze HJC i Araia  można by coś z Bell'a testowego znaleźć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Shoei Neotec, dobry kask, moze powiem o minusach:

- podobno jest cichy - podobno - powyzej predkosci 140/h jest dla mnie za glosny (w sumie to integralne pewnie są cichsze)

- z biegiem czasu przy szczece tworza sie jakies mikronieszczelnosci i po prostu cos piszczy jak demon zła w srodku :D (szczegolnie ze strony, gdzie jest interkom)

 

Plusy:

- wygodny (jezdze czasem po 6-8h dziennie i nie czuje go na glowie)

- dobrze wentylowany - mi az czasem w nim za zimno (podroz przy pojedynczych stopniach tylko w cieplej kominiarce)

- no i oczywiscie podnoszona szczeka, ma blende.

 

Zalezy jaki rozmiar garnka chcesz - ja mam Skę, obawiam sie, ze dla ciebie bedzie za mała na przymierzenie.

 

A no i kiedys doradzono mi, kask kupic najdrozszy na jaki cie stac. Mozna zyc bez reki czy nogi, bez glowy kiepsko.

Edytowane przez MartaCrystal (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pinlock fotochrom to jakieś badziewie, przynajmniej ten co daje HJC, gówno przyciemnia a i tak pod słońce mrużysz oczy a czas w jakim reaguje to tempo elektronicznego szachisty. Jak fotochrom to tylko ten co jest w 3 modelach shoei (x-spirit, nxr, ryd) ale swoje kosztuje.

Każdemu klientowi powtarzam również że dany kask może na jednym sprzęcie zachowywać się zajefajnie, cicho wygodnie ah i oh a założysz go na innego bajka i już będzie katastrofa, inna pozycja głowy, poziom pochylenia, wysokość szyby lub jej brak, ilość owiewek na moto to wszystko ma wpływ na "głośność" kasku, do tego dochodzą jeszcze subiektywne odczucia ridera i pozamiatane. Prosty przykład, mam 2 kaski jeden to shoei nxr, super wygodny, nie rozbija się, mega wentylacja, na sportowy motocykl lub naked mega fajnie i faktycznie cicho, natomiast jak zakładam ten sam garnek na Supertenere lub GSa to łeb chce urwać przy samych kostkach i w tym przypadku lepiej mi się sprawdza shoei hornet, cicho, nie telepie głową.

Dla tego proszę was bardzo, PRZESTAŃCIE W KOŃCU PYTAĆ CZY KASK JEST CICHY CZY NIE bo nie ma takiego parametru..............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższy wpis kosmatego powinno się przekleić do wszystkich wątków o kaskach.  Niestety kask trzeba dobrać indywidualnie zarówno do osoby  jak i motocykla.

Edytowane przez jcb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wniosek jest taki, że nie powinno się kupować kasku w ciemno - bez posiadania jeszcze motocykla. 

Dziękuję wszystkim za komentarze, ale chciałbym poruszyć jeszcze raz tę drugą kwestię:

Dnia 13.09.2019 o 19:45, tirey93 napisał:

Pytanie brzmi czy Waszym zdaniem jest sens inwestować w coś z tak wysokiej półki jak Schubert C3 Pro czy lepiej żebym wybrał coś prostego i taniego żebym na podstawie zdobytego doświadczenia wyrobił sobie opinie czego tak naprawdę potrzebuję i dopiero wtedy włożył większe pieniądze w coś odpowiedniejszego?

Lepiej za pierwszy razem zmieścić się w tym 1000zł czy od razu kupować coś w przedziale 2-2.5k(więcej nie zamierzam przeznaczać w żadnym wypadku)?

Edytowane przez tirey93 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za ~1k pln masz już większość kasków ze średniej półki, (co przy twoim małym budżecie - 7-8k na moto, wydaje się być optymalnym wyborem), w których na pewno znajdziesz coś co ci się będzie podobało. Co do doboru kasku, to ja polecam pragmatyzm, bo o ile prawdą jest to to kosmaty pisze, tak gwarantuję, że ani sprzedawca nie będzie chętny, ani tobie nie będzie chciało się brać każdego kasku na pół godzinną jazdę próbną, bo by ci sezonu nie starczyło. Po prostu rozejrzyj się za kaskiem do motocykla który chcesz kupić sport/turystyk/naked/enduro wybierz 2-3 które ci się podobają, poczytaj opinie w internecie a potem jedź do sklepu i kup ten który jest dla ciebie najwygodniejszy.

 Weź też pod uwagę, że to jednak kaski integralne generują najmniej szumów a także są najbezpieczniejsze, nie mam pojęcia czemu je odrzucasz na starcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, jaszczomb napisał:

 Weź też pod uwagę, że to jednak kaski integralne generują najmniej szumów a także są najbezpieczniejsze, nie mam pojęcia czemu je odrzucasz na starcie.

i średnio 200-300 gram lżejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jaszczombdzięki za rzeczowe argumenty. Wezmę to pod uwagę.

Kaski integralne odrzuciłem bo słyszałem że słabo nadają się do długich wypraw i są raczej przeznaczone dla sportowców. Dobrze mieć możliwość ściągnięcia szczęki na przerwie od długiej jazdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczękowy jest wygodny kiedy nosi się okulary. Ja swój zakładam i zdejmuję, bez ściągania okularów i to jest dla mnie największą zaletą. W zasadzie to był główny argument, przy zmianie integrala na szczękę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli moge cos dodac to osobiscie nie kupilbym szczekowca bo przy wypadku nie ufalbym mu tak bardzo jak przy pelnym kasku. Kask ma chronic a nie ladnie wygladac. Najbezpieczniejsze kaski np Araia wiekszosci ludzi sie nie podobaja bo maja owalny ksztalt zeby w razie wypadku lepiej chronic glowe. Sportowe najbezpieczniejsze kaski sa glosne i do tego sluza zatyczki do uszu zeby ten halas tlumic. Wszelkie blendy oslabiaja konstrukcje na placie czolowym i przez ten fakt je odrzucam. Jesli juz koniecznie chcialbys miec ta blende to zerknij na kaski LS2 carbonowy ( cena z tych nizszych a firma uzywana przez zawodnikow motogp)

https://gmoto.pl/kask-integralny-ls2-ff327-challenger-c-solid-carbon-m,197313.html?gclid=Cj0KCQjwoKzsBRC5ARIsAITcwXGRfX0ie-VoYseTKVSnfrFVVcSxJDrPqXEEeHORPQpZRaOj6Z0usM0aAplSEALw_wcB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wszystkie kaski integralne posiadają otwieralną szybę na froncie? W sumie taka opcja powinna mi wystarczyć. Dla mnie ważne, żeby mieć możliwość "zaczerpnięcia świeżego powietrza" raz na jakiś czas(np na światłach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tirey93 napisał:

Czy wszystkie kaski integralne posiadają otwieralną szybę na froncie? W sumie taka opcja powinna mi wystarczyć. Dla mnie ważne, żeby mieć możliwość "zaczerpnięcia świeżego powietrza" raz na jakiś czas(np na światłach).

Nie znam takiego kasku, w ktorym nie mozna otworzyc szyby, chyba ze helm do lotow w kosmos;)...!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem praktycznie przekonany ; D Od jakich kwot zaczynają się poważne kaski integralne? 

W tej chwili najważniejsze cechy jakie musi spełniać to(poza wygodą i bezpieczeństwem) dobra wentylacja oraz możliwość podpięcia elektroniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 1500 pln kupilbym wlasnie tego LS2 z linku

 

co do zestawu glosnomowiacego to i tak pow 100 kmh bedzie za glosno pewnie zeby rozmawiac, mnie takie rozmowy w trakcie jazdy  osobiscie bardzo rozpraszaja i przeszkadzaja. Wole sie na chwile zatrzymac i spokojnie zadzwonic no ale to indywidualna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kask musi pasować na łeb. Spokojnie z tym polecaniem konkretnego modelu. Damian musisz jechać do sklepu i przmierzyć kask. Bell robi za***iste kaski, za***iscie bezpieczne i wyściułka w środku jak mech pieści czoło, ale mi w nich nie wygodnie. W żadnym. Ani w tym za 1500 ani w tym za 4500zł. Ten producent robi kaski o takim kształcie, że mi nie leżą tylko uwierają. Shark mi pasuje, ale też nie każdy. Shoei są za***iste, ale mi nie leżą tak jak Bell tylko, że szczęka za blisko ust i bym dosłownie sobie pluł w brodę.
Arai mazajebiste kaski, ale np. RX7V mi nie leży a już model ChaserX pasuje.
Nie pytaj o konkretny model tylko jedź do sklepu i zakładaj.

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na Slovakia Ring byli spece od shoei i dopasowywania kaskow. Duzo ludzi mowilo ale to nie pasuje mi na glowe, uwiera itp. Oni wlasnie wzieli wymiary glowy, zapytali gdzie uwiera i powymieniali wysciolke, dopasowali, ustawili i te same osoby po tych zabiegach juz tak nie twierdzily. Problem jest taki, ze zazwyczaj w sklepach nie ma kompletow innych rozmiarow wysciolek do kasku i zeby cos zmienic np policzki albo cos innego to trzeba zamawiac specjalnie. Czasami rozmiar inny kasku nie znaczy, ze bedzie lepiej. Trzeba kombinowac z innymi elemntami ale na to nikt praktycznie sie nie decyduje i jak cos nie pasuje to odpuszcza zakup danego modelu. Tak to wyglada niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę, że są takie możliwości. Teraz kupno kasku to jak wybór sukni ślubnej :D
Gorzka cherbata po dosypaniu soli nie będzie już gorzka. Kask jak uwierał i robił w obręcz na głowie po napchaniu policzków nadal uciska w głowę, ale bardziej w policzki więc nie powiemy, że boli mnie głowa. Póki co kask dla początkującego musi być dopasowany do jego głowy aby przy wyborze następnego kasku wiedział lepiej co może poprawić. Ja wiem o czym mówisz, ale dajmy się ludziom uczyć, bo za szybko to nie zdrowo.

Prosta sprawa:
Ja nie wyobrażam sobie siebe z pierwszym moto KTM 1290R
Wyobrażasz sobie siebie na V4S po zdaniu prawka?
Owszem to jedne z najlepszych maszyn, ale trzeba już coś wiedzieć. Więc Damian szukaj kasku wygodnego dla Twojej głowy i dopasowanego.

Edytowane przez Piuriel (wyświetl historię edycji)

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...