Jump to content

tirey93


tirey93
 Share

Recommended Posts

Cześć, jestem Damian i niedawno zdałem kategorie A na Smutnej. Zdałem we wrześniu i stwierdziłem że nie opłaca mi się tak późno rozpoczynać sezonu. Planuje zacząć od następnego. Plan jest taki, że wczesną wiosną kupuje swój pierwszy moto a do tego czasu kilka razy w miesiącu jeżdżę jazdy doszkalające z moim byłym instruktorem. Zamierzam kupić coś spokojnego na pierwszy raz. Planuję kupić coś poniżej 600cc. Celuje w coś w stylu GS500, który podobno jest dobrym wyborem na start. O tym i o innych tego typu rozterkach pewnie będę jeszcze pisał szerzej w innych wątkach ;)

Miło mi dołączyć do Waszej szanownej społeczności łódzkich motocyklistów ;)

Link to comment
Share on other sites

witamy :)

Motocykl kupuj jesienią / zimą, wiosną ceny rosną, bo wtedy wszyscy chcą kupić :)

I nie kupuj 500cm3, bo po roku będziesz chciał zmienić. Na pierwsze moto FZ6 jest całkiem dobrym wyborem.

Link to comment
Share on other sites

@ro6ert

Czemu będę chciał zmienić? Na razie chyba nie chcę nic mocnego bo prawdopodobnie będę wtedy robił różne głupie rzeczy ;)

Fz6 wchodzi w moje wymogi bo ma tylko 600cc więc mieści się w tej górnej granicy. Ogólnie szukam czegoś sportowo-turystycznego. 

Edited by tirey93 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, tirey93 napisał:

Czemu będę chciał zmienić?

Jeżeli motocyklowanie zostanie z Tobą na dłużej, to będziesz wymagał więcej od swojego sprzętu - może pojedziesz na dłuższą wycieczkę, może podbijesz na krótko na tor pod Łodzią. Wtedy pewnie zauważysz, że w 500cm3 trochę brakuje mocy. FZ6 nie ma się co bać (jak i większych pojemności), bo wszystko zależy od tego, czy będziesz jeździł  "z głową" czy bez. W tej drugiej opcji nawet 125cm3 może być niezdrowe :)

Edited by ro6ert (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

EL-o

Masz jakąś sprawę to napisz. Chcesz hejtować? To się bujaj.. 

Link to comment
Share on other sites

Hej....kolega zna siebie najlepiej i może dlatego ma obawy :) 

Wiadomo, że z wyborem pierwszego moto tyle opinii ilu ludzi doradzających.

Link to comment
Share on other sites

No na kursie jeździłem zarówno Gladiusem jak i MT07, które mają większe pojemności i przyznaję, że odczuwam do nich spory szacunek. Chwila nieuwagi i naprawdę można sobie zrobić kuku ;)

Nie mam jeszcze porównania do mniejszych pojemności ale myślę że tak będzie bardziej zdroworozsądkowo. Jeśli uznam, że to dla mnie za mało to zawsze w następnym sezonie mogę wymienić mniejsze moto na większe.

Zastanawiam się nad sensem kupowania sprzętu zimą. Z jednej strony fakt, ceny są pewnie mniejsze bo ludzie chcą się pozbyć motocykli poza sezonem, z drugiej jednak widzę pewne problemy, które mogę napotkać takim podejściem:

1) Czy na garażowaniu motocykla zimą nie stracę więcej pieniędzy niż zyskam na niższej cenie podczas kupna poza sezonem?

2) Czy kupowanie zimą nie jest problematyczne pod względem jazd próbnych? Motocykle w końcu stoją wtedy w zimnym garażu oczekując nabywcy i jazda próbna w warunkach zimowych może być niemożliwa.

3) Wydaje mi się, że część sprzedawców jest pogodzona z faktem, że nikt nie będzie chciał nic kupić w tym okresie więc ofert(w tym dobrych ofert) jest mniej niż w sezonie a przez to wybór jest mniejszy.

Link to comment
Share on other sites

Czołem - swoją drogą też uważam FZ6 za dobry wybór na początek, ale decyzja jest Twoja.

"Be yourself, no matter what they say!"

Sting

Link to comment
Share on other sites

A ja tam polecę GSR600. Trochę już wiekowe moto, ale idealne na start. Lekki i zwinny, a jak chcesz to szybki :) Nie chcesz, to po prostu nie odkręcasz. Wyświetlacz biegów w podstawie, na pewno przyda się na początku. No i wygląda trochę inaczej. Z doświadczenia również wiem, że bardzo wygodny (mała lotka nad lampę może się przydać jak wysokiś). Jak masz pasażerkę, to na pewno doceni wybór. Kanapa jest spora i wygodna dla OBU osób.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dobry wybór!

A każdy plan można zmienić
Lecz wolę życie bez planu
Jak tylko odkurzę mieszkanie
Zdobędę mury Libanu

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
  • Create New...