Skocz do zawartości

tirey93


tirey93

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem Damian i niedawno zdałem kategorie A na Smutnej. Zdałem we wrześniu i stwierdziłem że nie opłaca mi się tak późno rozpoczynać sezonu. Planuje zacząć od następnego. Plan jest taki, że wczesną wiosną kupuje swój pierwszy moto a do tego czasu kilka razy w miesiącu jeżdżę jazdy doszkalające z moim byłym instruktorem. Zamierzam kupić coś spokojnego na pierwszy raz. Planuję kupić coś poniżej 600cc. Celuje w coś w stylu GS500, który podobno jest dobrym wyborem na start. O tym i o innych tego typu rozterkach pewnie będę jeszcze pisał szerzej w innych wątkach ;)

Miło mi dołączyć do Waszej szanownej społeczności łódzkich motocyklistów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy :)

Motocykl kupuj jesienią / zimą, wiosną ceny rosną, bo wtedy wszyscy chcą kupić :)

I nie kupuj 500cm3, bo po roku będziesz chciał zmienić. Na pierwsze moto FZ6 jest całkiem dobrym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ro6ert

Czemu będę chciał zmienić? Na razie chyba nie chcę nic mocnego bo prawdopodobnie będę wtedy robił różne głupie rzeczy ;)

Fz6 wchodzi w moje wymogi bo ma tylko 600cc więc mieści się w tej górnej granicy. Ogólnie szukam czegoś sportowo-turystycznego. 

Edytowane przez tirey93 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tirey93 napisał:

Czemu będę chciał zmienić?

Jeżeli motocyklowanie zostanie z Tobą na dłużej, to będziesz wymagał więcej od swojego sprzętu - może pojedziesz na dłuższą wycieczkę, może podbijesz na krótko na tor pod Łodzią. Wtedy pewnie zauważysz, że w 500cm3 trochę brakuje mocy. FZ6 nie ma się co bać (jak i większych pojemności), bo wszystko zależy od tego, czy będziesz jeździł  "z głową" czy bez. W tej drugiej opcji nawet 125cm3 może być niezdrowe :)

Edytowane przez ro6ert (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na kursie jeździłem zarówno Gladiusem jak i MT07, które mają większe pojemności i przyznaję, że odczuwam do nich spory szacunek. Chwila nieuwagi i naprawdę można sobie zrobić kuku ;)

Nie mam jeszcze porównania do mniejszych pojemności ale myślę że tak będzie bardziej zdroworozsądkowo. Jeśli uznam, że to dla mnie za mało to zawsze w następnym sezonie mogę wymienić mniejsze moto na większe.

Zastanawiam się nad sensem kupowania sprzętu zimą. Z jednej strony fakt, ceny są pewnie mniejsze bo ludzie chcą się pozbyć motocykli poza sezonem, z drugiej jednak widzę pewne problemy, które mogę napotkać takim podejściem:

1) Czy na garażowaniu motocykla zimą nie stracę więcej pieniędzy niż zyskam na niższej cenie podczas kupna poza sezonem?

2) Czy kupowanie zimą nie jest problematyczne pod względem jazd próbnych? Motocykle w końcu stoją wtedy w zimnym garażu oczekując nabywcy i jazda próbna w warunkach zimowych może być niemożliwa.

3) Wydaje mi się, że część sprzedawców jest pogodzona z faktem, że nikt nie będzie chciał nic kupić w tym okresie więc ofert(w tym dobrych ofert) jest mniej niż w sezonie a przez to wybór jest mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam polecę GSR600. Trochę już wiekowe moto, ale idealne na start. Lekki i zwinny, a jak chcesz to szybki :) Nie chcesz, to po prostu nie odkręcasz. Wyświetlacz biegów w podstawie, na pewno przyda się na początku. No i wygląda trochę inaczej. Z doświadczenia również wiem, że bardzo wygodny (mała lotka nad lampę może się przydać jak wysokiś). Jak masz pasażerkę, to na pewno doceni wybór. Kanapa jest spora i wygodna dla OBU osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...