Skocz do zawartości

Prośba o pomoc przy przerabianiu GN125 na "Cafe Racer"


Gość Kubusio

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.
Czy ktoś z Was może przerabiał swojego Gienka, tak, aby wyglądał bardziej jak cafe-racer?
Z tego co widzę, trzeba zmienić

  • Kanapę
  • Tylny błotnik wraz z lampami

Oprócz tego wiadomo, nowe malowanie, ew. wyrzucenie plastików pod kanapą. 
Jednakże zastanawiam się, jaką kanapę i ten błotnik z lampą warto kupić. Na aliexpress jest tego pełno, i ciężko wybrać coś, co będzie najlepszej jakości. 
Co do błotnika tylnego z lampami, tu już jest trudniej, ciężko to znaleźć, a tylna lampa musi mieć homologację. 
Mam tylko nadzieję, że siedzenie o takim wyglądzie da się zamontować bez spawania/cięcia ramy..

Fajnie by było także zmienić kierownicę na clip-ony, ale to już chyba grubsza sprawa, bo i półkę trzeba by zmienić.

Może ktoś z Was podzieli się poradami?

Zdjęcia poglądowe o co mi chodzi:

926076907_;slot=6;filename=eyJmbiI6ImhlZ

Edytowane przez Kubusio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten widoczny na zdjęciu ma fabryczną półkę - widać nawet oryginalne mocowanie kierownicy wystające ponad nią.

Mocowanie clip-on'ów nie koliduje z półką - zaciskasz je na lagach poniżej półki. Nowa półka to tylko kwestia wyglądu i likwidacji starego mocowanie kierownicy.

W większości motocykli nie da się uzyskać takiej sylwetki bez skrócenia tylnej części ramy.

Sam kiedyś bawiłem się w taką przeróbkę i szczerze mówiąc jak chcesz zadbać o detale tanio nie będzie. Niby wydaje się niewiele ale jak podliczysz wszystkie duperele to bez problemu dołożysz drugą wartość motocykla ( w tym przypadku)

Ładny ten Twój Gienek , do tego wspominałeś coś, że myślisz już jaki będzie kolejny motocykl  więc moim zdaniem nie warto się w to pchać.  Ładnie zachowanych klasyk w stanie oryginalnym łatwiej znajdzie nabywcę.  Jeżeli drażni cię tylna lampa - zmień ale nie wyrzucaj starej.  Postępuj tak , żeby przed sprzedażą móc powrócić do oryginału.

Chcesz CR ? Kup sprawną technicznie bazę ale z brakami lub uszkodzeniami nie wpływającymi na jazdę - będzie tańsza a uszkodzone elementy i tak zastąpisz akcesoryjnymi. 

 

Edytowane przez jcb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, jcb napisał:

Ten widoczny na zdjęciu ma fabryczną półkę - widać nawet oryginalne mocowanie kierownicy wystające ponad nią.

Mocowanie clip-on'ów nie koliduje z półką - zaciskasz je na lagach poniżej półki. Nowa półka to tylko kwestia wyglądu i likwidacji starego mocowanie kierownicy.

W większości motocykli nie da się uzyskać takiej sylwetki bez skrócenia tylnej części ramy.

Sam kiedyś bawiłem się w taką przeróbkę i szczerze mówiąc jak chcesz zadbać o detale tanio nie będzie. Niby wydaje się niewiele ale jak podliczysz wszystkie duperele to bez problemu dołożysz drugą wartość motocykla ( w tym przypadku)

Ładny ten Twój Gienek , do tego wspominałeś coś, że myślisz już jaki będzie kolejny motocykl  więc moim zdaniem nie warto się w to pchać.  Ładnie zachowanych klasyk w stanie oryginalnym łatwiej znajdzie nabywcę.  Jeżeli drażni cię tylna lampa - zmień ale nie wyrzucaj starej.  Postępuj tak , żeby przed sprzedażą móc powrócić do oryginału.

Chcesz CR ? Kup sprawną technicznie bazę ale z brakami lub uszkodzeniami nie wpływającymi na jazdę - będzie tańsza a uszkodzone elementy i tak zastąpisz akcesoryjnymi. 

 

No to fakt, za 2 lata (ze względu na wiek) kat. A, więc nie chcę do Gienka dokładać bóg wie ile kasy. Trzeba już odkładać na jakiegoś cafe-racera, tylko trochę większej pojemności 😛

Nie wiem czy nie skończy się na wersji budżetowej - siedzenie + tylna lampa + tylny błotnik od majfrendów, około 500zł za wszystko, do tego może na zimę samemu pomaluję na nowo bak (ma pełno odprysków), i tyle. Natomiast muszę to przemyśleć, bo rzeczywiście - wchodząc w detale okaże się, że włożę w niego drugie tyle, co zapłaciłem za motocykl.. Tu się okaże, że siedzenie nie pasuje, tu coś, tam coś, i się zrobi kupa kasy.
Zasadniczo nie wiem czy jest sens - obecny sezon się kończy, a przyszły będzie pewnie ostatnim sezonem na Gienku.

Natomiast stare części jak najbardziej zostawię, jeśli zdecydowałbym się na modyfikowanie gienka.

Co do clip-onów - nie wiedziałem, myślałem, że wymagana jest do tego specjalna półka. Teraz już wiem :P 

Edytowane przez Kubusio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...