Skocz do zawartości

Problem z zakupem dużego kasku


emilxman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Postanowiłem rozpocząć przygodę z jednośladami od zakupów, zakupiłem już wszystko idąc od dołu buty, spodnie, kurtka i rękawice i teraz zaczyna się mega wielki problem z kaskiem.

Byłem już w kilkunastu sklepach i nigdzie nie ma kasku na moją głowę ;/. Teoretycznie mierzymy za każdym razem i jest między 64/66. Ale co nie przymierzam to za małe że nawet na głowę nie mogę nałożyć. Próbowaliśmy już integralne od HJC 3xl/4xl tutaj nawet na siłę nie ma szans. Nolan integralne i otwarte 3xl to samo, LS2 otwarty 3XL sporo za mały. Jedyne co mi ostatecznie zaproponowano to abym u producenta zamówił specjalnie na mój wymiar. Tylko to wyjdzie drugie tyle lub dużo więcej niż sama maszyna.

Czy ktoś miał taki problem? Rozwiązał go jakoś? 

 

Pozdrawiam i czekam na jakąkolwiek pomoc ;/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największym kaskiem jaki kiedykolwiek spotkałem jest HJC CL-SP XXXXL. Tylko taki na mnie pasował. Jak chcesz się przymierzyć to zapraszam. Jeśli potrzebujesz coś większego to zostają Ci tylko kaski otwarte i do tego np. jakaś maska.

Jeśli jednak chcesz integrala musisz szukać w netach. Np. https://www.webbikeworld.com/extra-large-motorcycle-helmets-for-big-heads/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego HJC-ka sprawdzaliśmy w jednym sklepie i jest dużo mniejszy niż otwarty Nolan 3xl który był prawie dobry ale oczy miałem na wysokości wizjera i nic nie widziałem -.-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, emilxman said:

Tego HJC-ka sprawdzaliśmy w jednym sklepie i jest dużo mniejszy niż otwarty Nolan 3xl który był prawie dobry ale oczy miałem na wysokości wizjera i nic nie widziałem -.-

To może zostaje ci tylko zakup największego jaki znajdziesz a potem patent z gorącą łyżką, żeby uformować wnętrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmujesz wyściółkę i bierzesz łyżeczkę do herbaty, którą dobrze podgrzewasz (tylko nie do czerwoności) i delikatnie wytapiasz/formujesz styropian w miejscach gdzie Ci uwierał, po trochu, bez pośpiechu. Wkładasz wyściółkę, zakładasz i wiesz czy już czy jeszcze trochę. Nie polecam się spieszyć, ponieważ to jest proces nieodwracalny. Więc śmiało nastaw się na to, że będziesz cały zabieg powtarzał ze 4 razy lekko. Zasada jest prosta. Kask nie może Cię uciskać na górze głowy - czyli robić efektu obręczy nakładanej na głowę, bo to powoduje migreny nawet  czasem, ale nie może też być luźny. Nie polecam też robić tego komuś początkującemu, bo najpewniej skończy się na za luźnym kasku. Zdejmij nadmiar styropianu z wnętrza i złóż kask i polataj w nim trochę, bo kask też się dopasowuje sam z czasem.

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam mierzyłem miarą krawiecką(według tutoriali jak to robić) i w sklepach ze sprzedawcami to mam 65/66. Ale nic co w katalogach niby jest na ten rozmiar nawet nałożyć nie mogę na głowę bo "wejście" jest za małe

Dzisiaj znalazłem jakiś sklep 30km ode mnie i mają tam kask którego jeszcze nie mierzyłem ale może sie okazać że dobry rozmiarowo ale chiński szajs... A tutaj wolał bym nie ryzykować

http://sklep.bemotor.pl/kaski-bayard/1993-bayard-xp-100s.html#center_column )

 

Albo coś takiego tylko wysyłka z niemiec bez mierzenia ;/

https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Germot-GM-720-Matt-Black-Helmet-S19/SubProducts/Germot-GM-720-Matt-Black-Helmet-S19-0004&Currency=PLN&Locale=pl_PL&gclid=Cj0KCQjw3uboBRDCARIsAO2XcYCluVl4_rh010ahNkmuFfxd7JRKyGuMmaZMizhvAetCuh8i1z5gUYEaAsS2EALw_wcB )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Airoha mierzyłeś? Mnie zaskoczył tym, że jest idealny dla mnie kształtowo/rozmiarowo. Przy przymierzaniu mocno się zdziwiłem, że L na mnie pasuje perfekto. Sam myślałem, że XL będę musiał startować, a tu jednak. Poza tym, mierzyłeś różne skorupy (rodzaj/kształt) czy masz jakiś upatrzony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kształt czy rodzaj przy tym problemie jest nieistotny. Chcę aby był bezpieczny i do jazdy po mieście.

Sprawdzałem integralne, otwarte i te z odpinanym podbródkiem. Sorki ale nazw i modeli nie pamiętam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...