Jump to content

Rejestracja Moto Z Zagranicy, Kupionego Od Firmy


Tryton
 Share

Recommended Posts

Witam,ma ktoś doświadczenie z zakupieniem w Polsce od firmy motocykla, który został sprowadzony z zagranicy?Jak wygląda procedura w takim przypadku?Jak to wygląda jak moto przyjeżdża z blachami, a jak jeśli bez tablic?Kto płaci podatek itp.?Pozdro

Link to comment
Share on other sites

Ja swoje poprzednie moto kupowalem z firmy.Byl to anglik.Dostalem na to fakture i w zwiazku z tym nie placilem podatku,firma go pokrywa. Do tego wymeldowanie tlumaczenie przeglad i rejestracja w urzedzie.Na moto byly tablice angielskie,ale one nie sa brane pod uwage i moto traktowane jest jak bez tablic.Tyle na moim przykladzie :-)

Link to comment
Share on other sites

ja rejestrowałem tak cebule.Moje moto było sprowadzone bez tablic i było potrzebne oświadczenie z firmy, że motocykl został sprowadzony bez tablic.Nawet wymagali by ma oświadczeniu było napisane, że został sprowadzony na lawecie (musiałem se dopisać ;) )Podatku nie płacisz jeśli dostaniesz fakture.Do rejestracji potrzebne jest tłumaczenie dowodu rejestracyjnego. Ja przetłumaczyłem wszystko zupełnie bez sensu.Oczywiście potrzebujesz też przegląd zerowy. Zwróć uwagę ile za niego mechanik weźmie bo ja przepłaciłem.Do mechanika najlepiej idz z tłumaczeniem. Moj nie miał tłumaczenia szukał modelu w ksiażce a że nie znalazł to wpisał cbr 500 43kW i teraz tak mam w dowodzie.(Mnie ząb napier.... wiec nie sprawdziłem a później nie chciało mi się jechać)Umawiasz się (najlepiej online bo od ch... mozna tam czekać), wypełniasz wniosek dajesz kwity, płacisz o ile dobrze pamietam 190 (moja poszła wiec nie pamieta ile zapłaciła).Dostajesz tablice i dowód na 30 dni.No i po około 10 dniach masz do odbioru dowód i karte pojazdu.To chyba na tyle jak sobie coś przypomne to dopiszę ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja rejestrowałem na tablice czasowe bo chciałem już pośmigać a bez przeglądu nie było możliwe zarejestrowanie na stałe.Koszt na czasówki to 40 zł i są ważne 30 dni. Na przegląd polecam stację w Zgierzu - wlot od Szczecińskiej, budynek za jednostką wojskową - koszt 62 zł a Zbyszek sam jeździ na moto więc można pogadać. Reszta tak jak ridrick napisał.Tłumaczenie w Wydziale Komunikacji - 70 zł za stronę ale wystarczy tylko dowód rejestracyjny.Trzeba tylko dokładnie sprawdzać czy wszędzie numery się zgadzają, mnie na fakturze zabrakło jednej literki i musiałem przez to wysłać notę korygująca do sprzedającego.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
  • Create New...