Skocz do zawartości

Rejestracja Moto Z Zagranicy, Kupionego Od Firmy


Tryton

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,ma ktoś doświadczenie z zakupieniem w Polsce od firmy motocykla, który został sprowadzony z zagranicy?Jak wygląda procedura w takim przypadku?Jak to wygląda jak moto przyjeżdża z blachami, a jak jeśli bez tablic?Kto płaci podatek itp.?Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje poprzednie moto kupowalem z firmy.Byl to anglik.Dostalem na to fakture i w zwiazku z tym nie placilem podatku,firma go pokrywa. Do tego wymeldowanie tlumaczenie przeglad i rejestracja w urzedzie.Na moto byly tablice angielskie,ale one nie sa brane pod uwage i moto traktowane jest jak bez tablic.Tyle na moim przykladzie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rejestrowałem tak cebule.Moje moto było sprowadzone bez tablic i było potrzebne oświadczenie z firmy, że motocykl został sprowadzony bez tablic.Nawet wymagali by ma oświadczeniu było napisane, że został sprowadzony na lawecie (musiałem se dopisać ;) )Podatku nie płacisz jeśli dostaniesz fakture.Do rejestracji potrzebne jest tłumaczenie dowodu rejestracyjnego. Ja przetłumaczyłem wszystko zupełnie bez sensu.Oczywiście potrzebujesz też przegląd zerowy. Zwróć uwagę ile za niego mechanik weźmie bo ja przepłaciłem.Do mechanika najlepiej idz z tłumaczeniem. Moj nie miał tłumaczenia szukał modelu w ksiażce a że nie znalazł to wpisał cbr 500 43kW i teraz tak mam w dowodzie.(Mnie ząb napier.... wiec nie sprawdziłem a później nie chciało mi się jechać)Umawiasz się (najlepiej online bo od ch... mozna tam czekać), wypełniasz wniosek dajesz kwity, płacisz o ile dobrze pamietam 190 (moja poszła wiec nie pamieta ile zapłaciła).Dostajesz tablice i dowód na 30 dni.No i po około 10 dniach masz do odbioru dowód i karte pojazdu.To chyba na tyle jak sobie coś przypomne to dopiszę ;)

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rejestrowałem na tablice czasowe bo chciałem już pośmigać a bez przeglądu nie było możliwe zarejestrowanie na stałe.Koszt na czasówki to 40 zł i są ważne 30 dni. Na przegląd polecam stację w Zgierzu - wlot od Szczecińskiej, budynek za jednostką wojskową - koszt 62 zł a Zbyszek sam jeździ na moto więc można pogadać. Reszta tak jak ridrick napisał.Tłumaczenie w Wydziale Komunikacji - 70 zł za stronę ale wystarczy tylko dowód rejestracyjny.Trzeba tylko dokładnie sprawdzać czy wszędzie numery się zgadzają, mnie na fakturze zabrakło jednej literki i musiałem przez to wysłać notę korygująca do sprzedającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...