Skocz do zawartości

Regularne Czwartkowe Spotkania Pod Centralem


Strozz

Rekomendowane odpowiedzi

@Miqul, z całym szacunkiem do Ciebie, ale nie wiem jak musiałeś jechać, aby odstawać od grupy?

- Jako prowadzący ledwo przekraczałem "setkę", a to chyba nie dużo jak na motocykl :smile: Jak dziduję jest źle, bo za szybko, jak za wolno to mnie ludzie linczują, że to nie forum skuterzystów. Jechałem zatem z taką prędkością, aby nawet 125cmm się nie męczyły i jak widać chłopaki byli zadowoleni i dotarli do celu.

 

Do Strykowa to była katorga, bo jadąc całą trasę 50-60km/h byśmy jechali dwa dni  :riding:

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Ja niestety nie zdążyłem dojechać na spotkanie a jeszcze jak na nieszczęście lecąc do domu wyjeżdżam z łodzi w stronę strykowa a tu jakiś korowód motocykli ... było mi strasznie przykro że nie mogłem lecieć z wami :sad2:(((( . Poproszę raz jeszcze taki przelot mam nadzieję że zdążę :smile:

 

 

Pozdro

PS: z pozycji kierowcy samochodu osobowego korowodzik wyglądał zawodowo :smile:))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Miqul, z całym szacunkiem do Ciebie, ale nie wiem jak musiałeś jechać, aby odstawać od grupy?

- Jako prowadzący ledwo przekraczałem "setkę", a to chyba nie dużo jak na motocykl :smile: Jak dziduję jest źle, bo za szybko, jak za wolno to mnie ludzie linczują, że to nie forum skuterzystów. Jechałem zatem z taką prędkością, aby nawet 125cmm się nie męczyły i jak widać chłopaki byli zadowoleni i dotarli do celu.

 

Do Strykowa to była katorga, bo jadąc całą trasę 50-60km/h byśmy jechali dwa dni  :riding:

Niestety u mnie V-max jest niewiele ponad 100, jazda na max nie jest przyjemna i dla silnika i dla jeźdźca.

W takim razie chyba odkopię temat http://motocykle-lodz.pl/topic/2603-jazda-w-grupie-0-85kmh/#entry60367

Podobno nie ważne czym się jeździ, bo liczą się ludzie ale jak widać, tak jest do puki się nie ruszy z miejsca.

Edytowane przez miqul (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie w tym rzecz, żeby grzebać w koszu ;)

 

Gdzieś w tym temacie widziałem propozycję tworzenia pod Centralem grup o określonych preferencjach prędkościowych. Jest to bardzo dobry pomysł, ponieważ widzę często nieporozumienia na tym tle.

 

Świetnie jest razem zrobić trasę, w sporej grupie, ale nie zawsze się da.

 

Wiem, byłoby to na początku zamieszanie, ale możnaby pod Centralem "wydzielić" takie właśnie strefy co do preferencji/możliwości prędkościowych :smile:

 

Ułatwiłoby to tworzenie się grup przejazdowych. Najpierw ruszaliby najszybsi itp., a i tak wszyscy spotkaliby się u celu :smile:

 

Ale to tylko taki mój pomysł :P

Kiedy wsiadam na motocykl, budzę się ze snu i zaczynam prawdziwie żyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw muszę wybrać się pod Central i zobaczę sobie jak to wygląda :biggrin: Jakby coś to moje V przelotowe, ze względu na zmienione przełożenia, to 80-95 km/h ;)

Kiedy wsiadam na motocykl, budzę się ze snu i zaczynam prawdziwie żyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety u mnie V-max jest niewiele ponad 100, jazda na max nie jest przyjemna i dla silnika i dla jeźdźca.

 

Michał, jadąc z przodu nie byłem w stanie sprawdzić kto jedzie za mną, na jakiej maszynie. Spod Centrala to ruszyli "wszyscy", a czy ktoś miał ochotę jechać wyznaczoną przeze mnie trasą, to nie wiem. Jako prowadzący muszę dobrać tą uniwersalną prędkość. Jak widać większość jest zadowolona.

 

 

jazda na max nie jest przyjemna i dla silnika i dla jeźdźca.

 

Zauważ, że jechali też ludzie na mocnych sportach i poniżej tych 80km/h, to nadgarstki odpadają po parunastu kilosach. Nie oszukujmy się, ale na takie trasy trzeba się przygotować, bo nigdy nie jeździliśmy do Spały czy innych miejscowości 50-70km/h, jeżeli chcesz pojechać swoim tempem, to mówisz przed wycieczką o tym fakcie i się dogrywa grupę tych wolniejszych.

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suchy jak tak patrze na rejestracje na forum to pojawia się coraz więcej osób na 125 tkach może się znajdzie tam ktoś równie ogarnięty co Ty i prowadził by wolniejszą grupę można by się było nad tym zastanowić przy okazji nowego sezonu

www.szpiegowskie.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co szukac osoby do prowadzenia takiej grupy?

Jesli ma ktos ochote jechac , sam moze sie poptyac na spotkaniu ,kto leci z jego predkoscia.

Predkosc ponizej 100 dla wiekszosci osob jest meczaca...

Ja preferuje predkosc z 2 na przodzie, wiec znalazlem swoja ekipe , z ktora latam. Mysle ze takie rozwiazanie jest najkorzystniejsze dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suchy jak tak patrze na rejestracje na forum to pojawia się coraz więcej osób na 125 tkach może się znajdzie tam ktoś równie ogarnięty co Ty i prowadził by wolniejszą grupę można by się było nad tym zastanowić przy okazji nowego sezonu

Pomysł jak najbardziej dobry

 

Po co szukac osoby do prowadzenia takiej grupy?

np. po to żeby się nie zgubić gdy większość będzie daleko z przodu

Edytowane przez koperta4512 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Po co szukac osoby do prowadzenia takiej grupy? Jesli ma ktos ochote jechac , sam moze sie poptyac na spotkaniu ,kto leci z jego predkoscia. Predkosc ponizej 100 dla wiekszosci osob jest meczaca... Ja preferuje predkosc z 2 na przodzie, wiec znalazlem swoja ekipe , z ktora latam. Mysle ze takie rozwiazanie jest najkorzystniejsze dla wszystkich.

 

Zgadzam się. Jazda na motocyklu ma sprawiać przyjemność i jest to główne założenie.

Każdy ma swoje preferencje i dlatego trzeba sobie umiejętnie wybrać ekipę na wspólną trasę.

Nikt nie będzie się ograniczał do 80km/h jeśli może jechać 3 razy tyle...

qxK0W5f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy zobaczyć kto na czym jeździ ,dopasować możliwości,spytać gdzie leci i się podłączyć,radość i satysfakcja gwarantowana bez napięć i katuszy dla moto i prowadzacego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

np. po to żeby się nie zgubić gdy większość będzie daleko z przodu

 

 

Prędkość przelotowa ma też wpływ na długość trasy więc tym bardziej lepiej się orientować przed wylotem, co by wschód słońca kogoś nie zastał w drodze powrotnej przy jakimś dłuższym wypadzie spod centralu :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
  • Dodaj nową pozycję...