Jump to content

GMOLE kwasoodporne/nierdzewne FZ6S


FalconPablo
 Share

Recommended Posts

FalconPablo

Witam Panowie i Panie,
wpadłem na dość niecodzienny pomysł, a mianowicie chce sobie zrobić samodzielnie gmole kwasoodporne/nierdzewne, ponieważ ceny mnie trochę zwaliły z nóg. Do brzegu, czy może dysponuje ktoś z was jakimś rysunkiem technicznym gdzie będą chociaż podstawowe wymiary. Sam będę wymyślał i tak ich wyjściowy kształt, także przede wszystkim zależy mi na mocowaniach. Dodam, że nie mogę zdjąć wymiarów z moto, ponieważ jeszcze go nie mam. Za każdą, nawet najdrobniejszą informację będę bardzo wdzięczny.

Link to comment
Share on other sites

To może być trudne zadanie bez motocykla. Ja bym zaczął od tego typu serwisówek: http://www.journey.cz/moto/navody/Yamaha FZ6-SS(C) 2004 Service Manual.pdf.

Bazując np na rozstawie osi można z grubsza ustalić pewne wymiary na tych rysunkach technicznych. Nie ma jednak pewności na ile takie rysunki są "prawdziwe", jeśli wiesz co mam na myśli. Może są po prosu poglądowe. To co podlinkowałem to pierwsze z brzegu co znalazłem. Na pewno można coś lepszego wyszperać.

Jetem bardzo ciekawy Twojego projektu, bo sam pospawałem sobie (już drugi) stelaż do kufra. Niestety nie umiem spawać, więc jak dla mnie sukcesem jest że jeszcze nie odpadł po całym sezonie (10kkm) :DJakbyś miał już jakieś wyniki to wrzucaj.

Powodzenia

EDIT. Może jest ktoś kto ma takie moto i możesz się z nim spotkać na chwilę. Wtedy zrób sobie z drutu (takiego, który możesz wyginać w ręku) taki wzorzec. Przyłożysz to do motocykla i w ten sposób zdejmiesz wymiary. Potem sobie to powyginasz docelowe rurki na wzór tego przymiaru. Jeśli chodzi o rozstawy otworów, to można nawet do takiego drutu przyspawać blachy z otworami, po to żeby zdjąć też kąty mocowań itp. Wydaje mi się, że jest to do zrobienia z akceptowalną dokładnością.

Edited by rafalek_s (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

FalconPablo

Moto najpewniej będę miał już niedługo, przynajmniej taką mam nadzieję. Dzięki za manual, ale żadnych konkretów tam nie ma poza samymi czynnościami serwisowymi. W necie już szukałem czy ktoś się tym tematem interesował i niestety nie. Jak będę robił to podzielę się tutaj swoimi osiągnięciami, ale myślę, że trochę to potrwa. Obecnie zbieram możliwie najwięcej informacji żeby się do tego porządnie zabrać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
  • Create New...