Jump to content

Skuter elektryczny


Patryk698
 Share

Recommended Posts

Witam, mieliście może styczność z skuterami elektrycznymi czy jest wymagana rejestracja takiego pojazdu w Polsce?

Skuter przykładowo posiada silnik 48v 350watt i wyglada jak na zdjęciu trzeba go rejestrować?

 

295770439_skuterelek.jpg.d3043c1566a3469c7a665302116060bd.jpg

Link to comment
Share on other sites

pracowałem w firmie która sprowadzała miedzy innymi skuterki elektryczne i powiem ze z wyglądu były bardzo ładne i nawet fajnie śmigały , mimo wszystko były to chińczyki i nie dal bym sobie reki uciąć za jakość i długość działania aku. na dzień dzisiejszy gdybym nastawił się na coś elektrycznego nie by by to skuter tylko coś w rodzaju hulajnogi elektrycznej z siedzeniem z tego powodu ze łatwiej to przenieść i garażować.

Bez tytułu.png

Link to comment
Share on other sites

Hulajnogi elektryczne mają "plusy", których nie mają skutery. Nie są traktowane jako pojazdy, czyli brak rejestracji, ubezpieczenia, kasku, można jeździć po chodnikach. To trochę infantylne plusy, ale wiele osób przedkłada taką wolność nad bezpieczeństwo. 

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, PrzemekN napisał:

można jeździć po chodnikach

Trzeba, nie możesz się poruszać bo innych drogach i ścieżkach rowerowych 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
21 godzin temu, trst napisał:

Sama technologia jest bardzo fajna, ale jeszcze trochę wody upłynie z Wisły zanim technologia ta zostanie wprowadzona do codziennego użytku.

chyba tylko w naszym mocno zacofanym jeszcze kraju. Polecam wybrać się np. do Holandii, Amsterdamu i zobaczyć jak tam rozwija się temat pojadów elektrycznych. Olbrzymie wsparcie państwa holenderskiego. Świadomość rządzących i obywateli. Współpraca. Elektryczne auta zaparkowane w centrum miasta. Elektryczne skutery na ścieżkach rowerowych... 

 

21 godzin temu, trst napisał:

Problemem jest technologia magazynowania energii elektrycznej

Technologia idzie do przodu. Nieustannie. Problemem jest to, że rozwój ogniw nie jest na rękę koncernom samochodowym. Nie jest na rękę wszystkim ludziom i instytucjom, którzy czerpią krótkowzroczne korzyści z produkcji i utrzymywania silników spalinowych.

Do wieczornej herbatki polecam obejrzeć:
(ciekawa recenzja e-motocykla: ) https://www.youtube.com/watch?v=-U8JK7lUqA8
(polski dokument, brzmi jak opis teorii spiskowej, ale gość podaje same fakty) https://www.youtube.com/watch?v=rdr1MSz8jds

 

Link to comment
Share on other sites

Teraz była promocja w markecie coś ala skuter elektryczny. Aku 12ah, szerokie opony taki - mały skuterek. Cena 4tys w promocji chyba 3500. Nieźle jak za sprzęcik co nawet nie ma lampy przedniej ledowej.

Po drugie wszystko to jest produkowane w Chinach lub Tajlandii itp gdzie produkcja z ekologią jest mało wspólnego. Więc całe lobby eko to w większości pic na wodę. Nawet jeśli to w Polsce ładujemy energie z węgla więc póki nie będzie atomówek z tanim prądem to nie ma co mówić o Zachodzie. 

Po trzecie faktycznie raczej nie zależy nikomu na nowych technologiach bo koncerny, państwo czerpią zysk z sprzedaży ropy i interes się kręci. Technologie technologiami ale nowego nie wprowadza się tak łatwo skoro firmy mają fabryki. Tak było ze słynnymi ekranami oled. Co to miało nie być super oszczędne telewizory zaraz wyprą zwykłe lcd. Minęło pewnie z 10 lat i tyle.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
  • Create New...