Skocz do zawartości

Honda CB500 vs Suzuki GS500 vs Kawasaki ER5 vs Honda Hornet vs Yamaha FZ6 S2


FalconPablo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panie i Panowie,
zacząłem przygodę z jednośladami od 125 w zeszłym sezonie lecz frajda szybko minęła i zrobiłem "A". I to najwyższy czas kupić coś fajnego na sezon. Mam bardzo duży mętlik w głowie i brak doświadczenia z większymi maszynami, nie mam pojęcia na co zwracać uwagę podczas wyboru moto. Jedyne co mogę określi to czy mi się podoba czy nie. Przeszukałem forum pod kątem różnych opinii i testów, ale czuję i tak mętlik. Do rzeczy. Szukam moto miastowo-turystycznego, na tor jedynie będę jeździł się szkolić z jazdy. 
Moje typy:

1. Honda CB500
2. Suzuki GS500
3. Kawasaki ER5
4. Honda Hornet
5. Yamaha FZ6 S2

Mój budżet to ok. 10k oczywiście chętnie poznam inne propozycje jakie mogłyby być dla mnie odpowiednie. Mam 178cm wzrostu i 90kg. Zależy mi przede wszystkim na wygodzie podczas trasy.

Edytowane przez FalconPablo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy Twoich "gabarytach"  oraz oczekiwaniach (wygodzie podczas trasy) proponowałbym skupić się na 4-cylindrowcach, czyli

34 minuty temu, FalconPablo napisał:

4. Honda Hornet
5. Yamaha FZ6 S2

Motocykle bardzo uniwersalne z zapasem mocy na przyszłość, więc po kolejnym roku nie będziesz musiał znowu szukać większej maszyny.

Co do FZ6, to słuszny wybór co do wersji S2, czyli po 2007 roku produkcji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze 2 lata temu też zastanawiałem się czy Hornet czy Fazer ale padło na Bandita S i nie żałuję. 

" Lepiej 30 minut później niż 30 lat za wcześnie " 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zastanawiam się czy FZ6 S2 nie będzie dla mnie zbyt mocnym egzemplarzem bo ma 98 kucyków, ale wygoda siedzenia jak na MT-07 pod względem postawy. A może znacie jakieś jeszcze inne modele warte uwagi bo na Bandita to muszę usiąść i zobaczyć jak się siedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem w zeszłym roku co ty dziś. U mnie wypadło na Suzuki bandit 600s i jestem mega zadowolony. Uważam że to najlepsza opcja na pierwsze moto.

A w tym przedziale cenowym spokojnie się zmieścisz i jeszcze Ci starszy na ewentualne drobne naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko porównując FZ6 a GSF to Suzuki trochę grubasek a co za tym idzie hamulce dostają bardziej bo to prawie 30kg różnicy. Stalowy oplot to chyba obowiązek. Bandit zachęca ceną i dostępnością części, ale też mnie to trochę niepokoi bo pewnie dużo guzów przez to jest, a co do FZ6 to cena powala bo dobry egzemplarz to ok. 13k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad fazerem również, ale stwierdziłem że na początek będzie troszkę za mocny. Co do hamulców w bandycie to nie czuję żeby były kiepskie. Grubasak faktycznie jest, czuć to zwłaszcza jak go trzeba przestawić. Ja swojego szukalem 2 miesiące. A tak w ogóle to ciężko porównywać te dwa motocylke. Jednak to całkiem inny przedział cenowy.  A i jeszcze jedno jak będziesz kręcić obroty to lubi paliwko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba każde moto lubi pić przy kręceniu. Ale przecież FZ6 i GSF dopiero od wyższych obrotów dostają drugiego kopa, więc czy Fazer taki mocny. Myślę, że to kwestia podejścia z głową do jazdy bo poobijać lub zabić się można nawet na 125ccm. Trochę się martwię, że do sezonu nic porządnego nie kupię bo to jak z puszkami, że jak ma się dobry sprzęt to się go nie sprzedaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, FalconPablo napisał:

4. Honda Hornet
5. Yamaha FZ6 S2

też miałem podobny dylemat Fazer czy Hornet ... i wybrałem Suzuki GSR600 ;-)

super poręczny i bezawaryjny motocykl, tylko ochrona przed wiatrem (jak to w golasie) raczej słaba .... akcesoryjna szybka trochę poprawiła sytuacje podróżowania "pod wiatr".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, FalconPablo napisał:

Ale zastanawiam się czy FZ6 S2 nie będzie dla mnie zbyt mocnym egzemplarzem bo ma 98 kucyków, ale wygoda siedzenia jak na MT-07 pod względem postawy. A może znacie jakieś jeszcze inne modele warte uwagi bo na Bandita to muszę usiąść i zobaczyć jak się siedzi.

Ja mam 188cm i siedzi mi się bardzo dobrze :) 

" Lepiej 30 minut później niż 30 lat za wcześnie " 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko odnośnie klasy 500. z Tych 3 to zależy jaki w lepszym stanie by się trafił. Miałem GS 500 teraz mam GPZ500 i oba moto są tak samo proste w budowie. Właściwości jezdne też sa porównywalne. A Er5 to praktycznie ten sam silnik co GPZ(gpz 10koni ma więcej).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, FalconPablo napisał:

Witam Panie i Panowie,
zacząłem przygodę z jednośladami od 125 w zeszłym sezonie lecz frajda szybko minęła i zrobiłem "A". I to najwyższy czas kupić coś fajnego na sezon. Mam bardzo duży mętlik w głowie i brak doświadczenia z większymi maszynami, nie mam pojęcia na co zwracać uwagę podczas wyboru moto. Jedyne co mogę określi to czy mi się podoba czy nie. Przeszukałem forum pod kątem różnych opinii i testów, ale czuję i tak mętlik. Do rzeczy. Szukam moto miastowo-turystycznego, na tor jedynie będę jeździł się szkolić z jazdy. 
Moje typy:

1. Honda CB500
2. Suzuki GS500
3. Kawasaki ER5
4. Honda Hornet
5. Yamaha FZ6 S2

Mój budżet to ok. 10k oczywiście chętnie poznam inne propozycje jakie mogłyby być dla mnie odpowiednie. Mam 178cm wzrostu i 90kg. Zależy mi przede wszystkim na wygodzie podczas trasy.

Zerknij sobie jeszcze na Kawasaki ER6f/Er6n. Nie jest to co prawda czterocylindrowiec ale prosta budowa i 72 KM które nie wyrwą Cię na początku z butów :) ale pozwolą na w miarę dynamiczną jazdę.

Edytowane przez MaDDoggY (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, FalconPablo napisał:

Ale zastanawiam się czy FZ6 S2 nie będzie dla mnie zbyt mocnym egzemplarzem bo ma 98 kucyków,

moto nigdy nie będzie za mocne, doświadczenie jakieś masz  więc  dasz radę 

 

12 godzin temu, FalconPablo napisał:

1. Honda CB500
2. Suzuki GS500
3. Kawasaki ER5
4. Honda Hornet
5. Yamaha FZ6 S2

1,2,3 pozycja vs 5,6

Niby tylko 100cm3 pojemności różnicy, a różnica w mocy prawie 40-50KM. Kupisz 500 i po roku będziesz żałował.  Zdecydowanie z tej piątki hornet lub fz6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko mnie utwierdziliście w tym, żeby poszukać dobrego FZ6. Martwiąca może być tylko skrzynia biegów bo podobno jest długa i źle używana pozwala się cieszyć wypadającymi biegami. No i seryjny wydech rodem ze sklepu AGD ze stoiska z odkurzaczami, choć zapuściliście mi teraz klina z tymi 2 moto. Im więcej o nich czytam to myślę, że chce oba :P 

Edytowane przez FalconPablo
Zmiana decyzji (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, FalconPablo napisał:

Chyba tylko mnie utwierdziliście w tym, żeby poszukać dobrego FZ6. Martwiąca może być tylko skrzynia biegów bo podobno jest długa i źle używana pozwala się cieszyć wypadającymi biegami. No i seryjny wydech rodem ze sklepu AGD ze stoiska z odkurzaczami, choć zapuściliście mi teraz klina z tymi 2 moto. Im więcej o nich czytam to myślę, że chce oba :P 

Będziesz zadowolony z obu. Sprawdz na stronie http://hondahornet.pl/index.php?site=oferta sam planowałem od nich kupić, mają wiele dobrych opinii  

" Lepiej 30 minut później niż 30 lat za wcześnie " 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linka ale już sprzedali te co bym mógł kupić bo na te nowsze póki co mnie nie stać. Mam target na egzemplarz po 2007 roku. Niestety mam budżet na ok. 13k, ale wiadomo że jak każdy chciałbym kupić jak najtaniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOTOITALIA ma świetne opinie, użytkownicy forum HHKP.pl  kupują od nich w  ciemno  na podstawie zdjęć i jeszcze chyba nie było osoby niezadowolonej.

Osobiście jestem za hornetem z roczników 03-06, najładniejsze golasy z tego okresu 

Edytowane przez Marci1N (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już patrzyłem u nich na stronie ale dużo egzemplarzy już sprzedanych. Tylko, że ja nie chce czystego golasa. Zależy mi na tym by głowy nie urywało podczas trasy i można było mieć frajdę. Także akcesoryjna szybka musi być.

Edytowane przez FalconPablo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają dużą rotację, sporo moto już jest sprzedanych zanim dotrą do pl. Napisz do nich i zapytaj, nic nie kosztuje a można wiele zyskać 

" Lepiej 30 minut później niż 30 lat za wcześnie " 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 12.02.2019 o 09:53, eramus napisał:

Jeszcze 2 lata temu też zastanawiałem się czy Hornet czy Fazer ale padło na Bandita S i nie żałuję. 

@eramus A jak byś się zapatrywał na małą pomoc? Znalazłem takiego GSF650 co Twój, ale nie mam pojęcia jak powinien chodzić. Czy byłaby możliwość żebyś podjechał kiedyś ze mną i się nim przejechał, zobaczył czy jeździ podobnie do Twojego egzemplarza.

Edytowane przez FalconPablo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.03.2019 o 13:24, FalconPablo napisał:

@eramus A jak byś się zapatrywał na małą pomoc? Znalazłem takiego GSF650 co Twój, ale nie mam pojęcia jak powinien chodzić. Czy byłaby możliwość żebyś podjechał kiedyś ze mną i się nim przejechał, zobaczył czy jeździ podobnie do Twojego egzemplarza.

Nie śmigam obcymi moto , do tego nie jestem wytrawnym znawcą moto sam brałem kogoś do pomocy przy zakupie. Na forum jest kolega co się tym zajmuje, doradzi na 100% lepiej niż ja.

" Lepiej 30 minut później niż 30 lat za wcześnie " 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...