Skocz do zawartości

Dziadek Kawa.. ;)


Andree-stary wyga

Rekomendowane odpowiedzi

Andree-stary wyga

Witam wszystkich. Jestem już od jakiegoś czasu na forum, wiec chyba przyszedł czas żeby przedstawić swoje 2 kółka, za bardzo nie ma się czym chwalić, patrząc na wypasione maszyny większości użytkowników, co od niektórego moto nie można wzroku oderwać B) ,

ale może wstawię kilka fotek moto, to może kiedyś, ktoś będzie miał łatwiej mnie rozpoznać, bo takich ponad 30 letnich "zabytków" raczej mało jeździ po okolicy :smile: .

Gustuje w starych motocyklach, chopper, turystyk, zabytek typu legendy PRLu :biggrin: , niedawno jeszcze miałem Cezetkę ( na kwietniowym zlocie w Kamieńsku zdobyła 1 miejsce jako najładniejszy motocykl zlotu B) ), ale że była trochę za słaba żeby wozić moje prawie 110 kg, wiec poszła nie dawno do nowego właściciela.

Moje Kawasaki (KZ 440 A LTD) nabyłem około miesiąca temu, za niewielkie pieniądze,

jest to staruszek do powiedzmy "grubszej kosmetyki", ale z racji tego że lubię grzebać w swoim garage przy takich sprzętach, to myślę że jeszcze przez jakiś czas nie czeka go przerobienie na żyletki.

Jestem w tygodniu umówiony na przegląd i ocenę silnika przez mechanika Kubę, którego polecacie, jeżeli stwierdzi że dziadek ma serce zdrowe, będę go powoli doprowadzał do stanu używalności, oczywiście moto cały czas jest na chodzie, jeździ czasem w okol Dąbrowy :riding: , zarejestrowany, ubezpieczony :smile:.

Koniec pisaniny, bo i tak chyba mało komu się będzie chciało to czytać.., klika fotek ;)

 

na początek wspomniana Cześka http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/ohyea.gif

Dołączona grafika

 

dziadek Kawa zaraz po zakupie;

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Stwierdziłem że do takiego starego klasyka kufry za bardzo nie pasują, więc dziadek dostał sakwy ;)

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Oczywiście dziwna kiera z 1, 2 fotki została już zmieniona, kask też poszedł z Cezetką, jest inny, bardziej pasujący na chopperka, motorek jest aktualnie w trakcie zmieniania koloru ;) , popękane i poklejone siedzenie też zdążyłem już naprawić;

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dziękuje za uwagę, cdn... ;)

Motocykl jest jak media markt - nie dla idiotów ;)

Kupię stary motocykl: Jawa, CZ, MZ, WSK 175, SHL !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki dziad a jak się trzyma :drool: życzę powodzenia w dalszym doprowadzaniu go do Zaje***** stanu. Bo będzie na czym się zawiesić (oko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło się patrzy na takie rzeczy :smile: To dobrze, że są ludzie, którzy nie pozwalają klasykom odejść do lamusa :)A mam pytanie, siedzenie sam naprawiałeś czy masz jakiś dobry punkt polecić? w sumei swoje siedzienie też powinienem naprawić ale nawet nie wiem gdzie by to zanieść ani jakie są tego koszta... i czas jaki trza na to poświęcić. Wiadomo, sezon jest to jeśli to by za długo trwało to pewnie dopiero zimą się za to zabiorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andree-stary wyga

Piotr, siedzonko obszył mi tapicer na Tuszyńskiej, polecał go adany w dziale Warsztaty, Serwisy..,

wydaje mi się że dosyć solidny gościu, sprawę załatwił w 3 dni :smile: , zapłaciłem 120 zł, siedzenie zrobione jest w miarę ładnie i estetycznie, tak że mogę go polecić ;)

 

tu namiary;

TSM Tapicerstwo Samochodowe & Meblowe - Strona główna

Motocykl jest jak media markt - nie dla idiotów ;)

Kupię stary motocykl: Jawa, CZ, MZ, WSK 175, SHL !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Andree-stary wyga

Ja dziś za "sprawą Harleya", spotkałem bliźniaka mojego LTD :biggrin: , ale nie na łódzkich nr..

 

Dołączona grafika

image upload

Motocykl jest jak media markt - nie dla idiotów ;)

Kupię stary motocykl: Jawa, CZ, MZ, WSK 175, SHL !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Andree-stary wyga

W Brzezinach na Zlocie dziadek dostał nagrodę, w kategorii; najstarszy moto zlotu (egzekwo z Hondą, też z 81r) :riding: ,

odbieranie nagrody i dyplomu :smile:Dołączona grafika

Motocykl jest jak media markt - nie dla idiotów ;)

Kupię stary motocykl: Jawa, CZ, MZ, WSK 175, SHL !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Jeżeli ten tapicer jest taki tani to chyba też skożystam. Mam małe przetarcia na dole kanapy... Domyślam się, że materiał jego i to skóra ?

Mój Vulcanik to prawie nówka :biggrin:  90"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że sa tacu ludzie jak ty! Dzieki nim takie piekne maszyny jeszcze sie tulaja i zadaja szyku. Brawo! Wkońcu ważna jest sama idea jazdy a nie jak "wypasioną" maszyne się ma! Pozdrawiam 

PS: W razie problemów z Kawką mam mistrza od taki sprzętów- w razie coś pisz na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andree-stary wyga

Dosyć długo tu nie zaglądałem (mało czasu, inne fora..) ale widzę że ktoś odkopał temat  :smile:

 

najpierw odpowiem;

 

Papa Zulu, na siedzeniu to nie jest skóra naturalna, jest to jakaś "ekologia", ale niezłej jakości.

 

Michallica, dzięki, jak coś to się odezwę  :wink:

 
z racji tego że zima w tym roku była długa, to się coś niecoś dłubło przy moto  ;)
 
planowałem założyć dziadkowi jakieś przelotowe "rury", bo tłumiki  były już w nie najlepszej kondycji
ale biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw postanowiłem jednak regenerować stare, jednak orginał, to orginał  :wink: , wysłałem je do kolegi edzia (Edhaus), który się zajmuje takimi sprawami i nawet nieźle to mu wychodzi, tłumiki aż sie prosiły żeby się nimi zająć, poprzepalane końcówki i już coś tam w nich w środku grzechotało, a są nie rozbieralne, więc sam nie wiele mogłem zdziałać  :sad2:

Zdj_cie0575.jpg Zdj_cie0577.jpg Zdj_cie0579.jpg

 

 wydechy po reanimacji, wymiana popalonego wyciszenia w środku i naprawa pordzewiałych, dziurawych wylotów ;

Zdj_cie0628.jpg

 

 

niedawno sprzedałem sakwy, które były trochę za duże do dziadka

zakupiłem nowy zestawik, ten już lepiej pasuje   :wink:
Zdj_cie0624.jpg

 

 
dziadek dostał też nową kierę, poprzednia była trochę  za wysoka i jak by krzywa, z lekka   :smile:
kierownica1.jpg

 

wymienione również zostały tarcze sprzęgłowe wraz ze sprężynkami, stare juz z "lekka"  się ślizgały, 

 

naprawiony został też rozrusznik, "magnesy" sie pourywały, tu  już pomógł kolega kozulec

 

do szczęścia dziadkowi tylko jeszcze brakowało szybki, już jest

Zdj_cie0609.jpg

 

no i co tu dodać, moto nadal ładnie śmiga, był już na wiosennym zlocie Czechosłowackich motÓrów, na górze Kamieńsk, starocie miedzy innymi knedle, to mój klimat   B)

 

jedna fotka z tego zlotu, niestety aura nie sprzyjała i moto nie najczyściejsze  :biggrin:

541656_538516549533300_579262554_n.jpg

 
pozdro, do zobaczenia na drodze,  LWG  :riding:

 

 

 

 

 

 

 

 

Motocykl jest jak media markt - nie dla idiotów ;)

Kupię stary motocykl: Jawa, CZ, MZ, WSK 175, SHL !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Żadko się widuje ten motocykl, i aż miło się robi jak zobaczy się takie cacko. Również jestem szczęśliwym właścicielem tej fenomenalnej maszyny jaką jest KZ440 LTD. Mam nadzieje że się kiedyś spotkamy na łódzkich drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętam jak wygrałeś w Brzezinach :smile:

 

ulewę też niestety pamiętam... błoto było takie że nóżki od motocykli wpadały i motocykle się przewracały 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Andree-stary wyga


Witam. Żadko się widuje ten motocykl, i aż miło się robi jak zobaczy się takie cacko. Również jestem szczęśliwym właścicielem tej fenomenalnej maszyny jaką jest KZ440 LTD. Mam nadzieje że się kiedyś spotkamy na łódzkich drogach.

 

 

a myślałem że w Łodzi jest taki tylko jeden  :smile:, pewno że fajnie by było się kiedyś spotkać i razem zrobić jakąś obiazdówkę  ;)

 



pamiętam jak wygrałeś w Brzezinach  :smile:

 

ulewę też niestety pamiętam... błoto było takie że nóżki od motocykli wpadały i motocykle się przewracały 

 

noo, ulewa była podobna do wczorajszej  :biggrin: , dobrze że chociaż zdążyliśmy wjechać na teren festynu i skryć się pod parasolami   ;)

 

aktualne foto staruszka

 

Zdj_cie0769.jpg

 
 
Zdj_cie0775.jpg
 

noszę się z zamiarem sprzedania dziadka, bo jest trochę dla mnie za niski, w dłuzszej jeździe nogi napier... w kolanach, ale zobaczymy, może wykombinuje jakieś spacerówki  ;)

Motocykl jest jak media markt - nie dla idiotów ;)

Kupię stary motocykl: Jawa, CZ, MZ, WSK 175, SHL !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Andree-stary wyga

Dziadek zmienił właściciela, ale nadal jest na forum :smile:

Motocykl jest jak media markt - nie dla idiotów ;)

Kupię stary motocykl: Jawa, CZ, MZ, WSK 175, SHL !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo - wcale na "dziadka" nie wygląda - raczej na żwawego młodzieniaszka!

Fajnie, że kręcą Ciebie takie tematy, bo dzięki temu takie okazy utrzymują się przy życiu!

Edytowane przez Lancet (wyświetl historię edycji)

"Be yourself, no matter what they say!"

Sting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Andree-stary wyga

Temat do zamknięcia, motocykla już od jakiegoś czasu nie mam.

Motocykl jest jak media markt - nie dla idiotów ;)

Kupię stary motocykl: Jawa, CZ, MZ, WSK 175, SHL !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można go dać do archiwum dla przyszłych pokoleń... :smile:

Dodam tylko, że po problemach natury elektrycznej "dziadek" znów wraca na drogi... :smile:

Edytowane przez Arecki_ELW (wyświetl historię edycji)
128330.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...