Skocz do zawartości

Potrzebna pomoc przy przeniesieniu forum na nowy adres.


JAREK-XJR

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro wygasa mi domena yamahaxjrclub.pl i dalej nie chcę jej mieć, ponieważ forum yamahay xjr ma być na domenie yamaha-xjr.pl

Skopiowałem pliki public.html ze starej domeny na nową, w direct admin domenę yamaha-xjr.pl ustanowiłem domeną domyślną, w panelu adm zmieniłam adres url ale jak się okazuje to nie wszystko bo nie można dodawać nowych postów, na portalu nie wyświetlają się obrazki, mimo, że jednego z nich ścieżkę uaktualniłem.

Czy ktoś zna się na tego typu przemarszach? Forum jest na phpBB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwer webowy jest uruchamiany w kontekście jakiegoś użytkownika, na pierwszy rzut oka wygląda jakby ten użytkownik miał tylko prawo odczytu a nie zapisu do bazy danych.

Nie leci nic w logach?

Edytowane przez jaszczomb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takie migracje na phpbb robiłem kilka razy i powiem Ci, że późno się za to zabrałeś :)

1 godzinę temu, JAREK-XJR napisał:

Skopiowałem pliki public.html

pewnie katalog masz na mysli :)

Po pierwsze potrzebujesz kopii wspomnianego wyżej katalogu, po drugie zrzutu bazy danych. Przy migracji nie musisz importować tabel zwiążanych z wyszukiwaniem, one się odbudują z poziomu panelu administracyjnego.

Jeśli chodzi o problem z obrazami to musisz zobaczyć jak skrypt buduje ścieżkę do plików i czy taka ścieżka w ogóle istnieje. Może masz porobione ścieżki bezwzględne przez stary adres? (takie coś już widziałem). Jakie są ustawione prawa na plikach?

 

EDIT: Domeny i serwer są u jednego dostawcy czy jest to rozdzielone?

Edytowane przez karwoj25 (wyświetl historię edycji)

GS500 icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, chodzi o katalog.

Kopię mam, zrobiłem też zrzut bazy danych lokalnie jak i na plik zewnętrzny,.

Czy zmiana adresu strony ze starej na nową w direct admin to za mało?

Edytowane przez JAREK-XJR (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, JAREK-XJR napisał:

Czy zmiana adresu strony ze starej na nową w direct admin to za mało? 

to zależy. Jeśli masz na mysli DirectAdmin, czyli aplikację do zarządzania serwerem, to pewnie przeniosłeś dane między katalogami, które odpowiadają domenom. Teraz powinieneś jeszcze ustawić DNSy nowej domeny tak, aby wskazywały na twój serwer plików. Stąd było moje pytanie o serwery.

Mogę się temu pod wieczór przyjrzeć, jeśli do 17 nic nie zdziałasz, to odezwij się na PW, podam tel do mnie.

GS500 icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...