Jump to content

Jaki Luz Montażowy 50Ccm 2T ? Puchnie Tłok

Koza666
 Share

Recommended Posts

witam mam problem po szlifie cylindra w moim derbi, założyłem tłok meteora ktory jest spasowany na 0,045 moto bardzo sie grzeje i 2 razy spuchł mi tłok w poniedziałek jade na powiekszenie luzu ale nie iwem o ile.Szlif robiłem w jarmocie podobno gość ma ogromną wiedze i doświadczenie jest w stanie mi ktoś pomóc ? pozdrawiam

witam mam problem po szlifie cylindra w moim derbi, założyłem tłok meteora ktory jest spasowany na 0,045 moto bardzo sie grzeje i 2 razy spuchł mi tłok w poniedziałek jade na powiekszenie luzu ale nie iwem o ile.Szlif robiłem w jarmocie podobno gość ma ogromną wiedze i doświadczenie jest w stanie mi ktoś pomóc ? pozdrawiam

Po pierwsze, to czy gaznik jest prawidlowo ustawiony?Po drugie,jesli masz rozebrany silnik po raz drugi to zlec ponowny pomiar tloka i cylindra w warsztacie Bernarda Ceglinskiego na ul.KilinskiegoPo trzecie,jaki luz montazowy zaleca konstruktor tego silnika?Z uslug firmy Jarmot jestem bardzo nie zadowoly...

• 1 month later...
Łukasz_Sob

Tłok Meteor to taki lepszy Chińczyk,jest jeszcze opcja na obróbkę termiczną tłoka (gotowanie w oleju)

Sobol chyba to gotowanie w oleju to żadko się już wykonuje

ja kiedyś w swojej TZR 80 robiłem szlif u gostka co ma warsztat chyba na Jarowej ,uliczka odchodząca od Infladzkiej ,można też od strony Warszawskiej jest szyld nadal że robią motoszlify

doradzają z doborem tłoka jak im zaniesiesz cylinder

jeśli się nie mylę to miałem podobne do twojej tolerancję i problemów nie było z puchnięciem

napisz jaki masz cylinder ??? tunning ,tulejowany itp.

zaleca się również dolewanie wiekszej dawki oleju ,bezpośrednio w bak,,mimo że twoje moto posiada dozownik oleju podczas okresu docierania i spokojną jazdę do 1000km

dzięki za zainteresowanie ale problem już dawno rozwiązłałem dąłem luz 0,6 i już 1500 km zrobione i wszystko pięłknie i kompresja też dobra po prostu gość dał zamały luz pozdrawiam

W silniku Minarelli Am6 zalecany luz montażowy wynosi 0,05 lub 0,06.

Podczas docierania faktycznie możesz dolać oleju do baku aby mieszanka była bogatsza w oliwę ;)