Jump to content

Czujnik Prędkości Honda Cbr 600

niko000
 Share

Recommended Posts

Otóż przestał mi działać prędkosciomierz lukałem zegary wszystkie ściezki itd wyglada ok wiec stawiam na czujnik predkosci it u moja prosba czy ktos z was orjetuje się gdzie on się znajduje.

działkowy emeryt

napisz chociaż która to CeBeeRa bo F2 a w F3 jest zdaje się gdzie indziej

działkowy emeryt

w F2 czujnik prędkości znajduje się pod zegarami i napedzany jest mechanicznie linką, w F3 czujnik mogł znajdować się albo na pokrywie/deklu przy zębatce zdawczej, zliczając do impusatora obroty tej zębatki - zdarzają się takie modele z USA.Natomiast standardowym rozwiązaniem F3ki jest hallotron - elektroniczny czujnik prędkości, umiejscowiony w obudowie skrzyni biegów, przy bloku cylindrów, i czyta prędkośc obrotową zębatki 6-biegu, czyli klasyczny czujnik Hall'a :)zanim zaczniesz to rozbebeszać, idź od licznika w dół - na zasadzie po nitce do kłębka - i sprawdzaj wszystkie połączenia kostek - psikaj dla pewności w kostkę jakimś WD40, może pomoze ;)

• 5 years later...

Witam jestem tu nowy i pacjent to honda hornet 600 2003r . A wiec problem polega na tym że nie działa mi prędkościomierz który jest elektroniczny i potrzebuje dowiedzieć sie gdzie znajdę czujnik prędkości . Jakie kable są odpowiedzialne to sprawdzę przejścia pomiędzy licznikiem a czujnikiem