Skocz do zawartości
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
master611

wypadek na moto, pomoc prawnika potrzebna

Polecane posty

master611

Uleglem w czerwcu powaznemu wypadkowi na motocyklu nie z mojej winy; z racji dnia i pory dnia odszkodowanie jakie mi przysluguje to z OC sprawcy; jakiego prawnika polecacie aby zajal sie ta sprawa? jak narazie i tak wszystko stoi w martwym punkci poniewaz czekam na wezwanie na sprawe w sadzie

ktos cos?

Edytowano przez master611 (zobacz historię edycji)

Logan

Jakie znaczenie ma dzień i jego pora?
Do czasu uprawomocnienia wyroku, w sprawie nie ma winnego i ubezpieczyciel prawdopodobnie będzie ciąć wszystko o 50% już na dzień dobry. Teraz wszystko będzie zależeć od tego, ile masz szczęścia i na ile druga strona poczuwa się do winy. Na etapie prokuratury nie było propozycji warunkowego umorzenia?

master611
37 minut temu, Logan napisał:

Jakie znaczenie ma dzień i jego pora?
Do czasu uprawomocnienia wyroku, w sprawie nie ma winnego i ubezpieczyciel prawdopodobnie będzie ciąć wszystko o 50% już na dzień dobry. Teraz wszystko będzie zależeć od tego, ile masz szczęścia i na ile druga strona poczuwa się do winy. Na etapie prokuratury nie było propozycji warunkowego umorzenia?

ze wzgledu na fakt przebywania ponad 7dni w szpitalu sprawe przejal sad; mnie jedynie przesluchala policja po zdarzeniu , mam czekac dopoki biegli nie ustala przyczyn wypadku itd;  zadnej sprawy jeszcze nie bylo,mam po prostu  niestety czekac az sie cos ruszy w tej sprawie... najsmieszniejsze jest to ze biegli maja badac przyczyny wypadki, w ktorym to kierowca puszki wjechal mi w tyl motocykla, nie wiem co tu badac... to mnie smieszy

Edytowano przez master611 (zobacz historię edycji)

Shido

Od odszkodowań dobry jest Andrzej Krakowiński z Kopernika, ale szczerze nie wiem czy nie przeszedł już na emeryturę.

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Darek_Lodz

korzystałem kiedyś z Krakowinskiego - ja nie jestem zadowolony :( 

master611
36 minut temu, Darek_Lodz napisał:

korzystałem kiedyś z Krakowinskiego - ja nie jestem zadowolony :( 

czemu jesli mozna wiedziec?

Darek_Lodz

szukałem swego czasu prawnika z materiałami, które miałem.

Chyba za 2gim razem był miało być łatwa wygrana, po jakimś czasie (około 3 mc) stwierdzili że kończą, bo nie wiedzą co dalej. 

I tak 4 mc po zdarzeniu zostałem znowu w pkt 0. 

Logan
Dnia 13.09.2018 o 22:15, master611 napisał:

ze względu na fakt przebywania ponad 7dni w szpitalu sprawę przejął sąd; mnie jedynie przesłuchała policja po zdarzeniu , mam czekać dopóki biegli nie ustala przyczyn wypadku itd;  żadnej sprawy jeszcze nie było,mam po prostu  niestety czekać aż się coś ruszy w tej sprawie... najśmieszniejsze jest to ze biegli maja badać przyczyny wypadki, w którym to kierowca puszki wjechał mi w tył motocykla, nie wiem co tu badać... to mnie śmieszy

Granica 7 dni, nie zależy od długości pobytu w szpitalu, tylko od poziomu obrażeń. Jeżeli założą gips i wypuszczą po 2-3 dniach, to i tak wchodzi prokuratura (nie sąd, a tak naprawdę wydział wykroczeń i przestępstw WRD pod nadzorem prokuratora), bo np. narządy ruchu są niesprawne dłużej, niż 7 dni. W takiej sytuacji w pierwszej kolejności powołują biegłego, z zakresu medycyny, by na podstawie informacji ze szpitala, określił, czy obrażenia w świetle przepisów są powyżej 7 dni, czy nie. Jeżeli nie, to prowadzona jest sprawa o wykroczenie, przez wspomnianą jednostkę. Jeżeli natomiast są to tzw. "obrażenia powyżej 7 dni", policjant z WRD przygotowuje dokumentację pod nadzorem prokuratury i z zatwierdzeniem przez prokuratora proponuje wskazanemu sprawcy dobrowolne poddanie się karze. Jeżeli obwiniony nie poczuwa się do spowodowania wypadku lub nie zgadza się z wymiarem kary, wtedy dopiero akt oskarżenia trafia do sądu.
Jeżeli ustalenia policji są spójne i zgodne z zeznaniami uczestników i stron, nie trzeba powoływać biegłego do rekonstrukcji zdarzenia.

Na Twoim miejscu nie śmiałbym się z takiego obrotu spraw, ale to wynika z mojego doświadczenia i mam nadzieję, że ominie Cię wiele procedur, w których miałem okazję uczestniczyć.

To tak w skrócie.

master611
11 godzin temu, Logan napisał:

Granica 7 dni, nie zależy od długości pobytu w szpitalu, tylko od poziomu obrażeń. Jeżeli założą gips i wypuszczą po 2-3 dniach, to i tak wchodzi prokuratura (nie sąd, a tak naprawdę wydział wykroczeń i przestępstw WRD pod nadzorem prokuratora), bo np. narządy ruchu są niesprawne dłużej, niż 7 dni. W takiej sytuacji w pierwszej kolejności powołują biegłego, z zakresu medycyny, by na podstawie informacji ze szpitala, określił, czy obrażenia w świetle przepisów są powyżej 7 dni, czy nie. Jeżeli nie, to prowadzona jest sprawa o wykroczenie, przez wspomnianą jednostkę. Jeżeli natomiast są to tzw. "obrażenia powyżej 7 dni", policjant z WRD przygotowuje dokumentację pod nadzorem prokuratury i z zatwierdzeniem przez prokuratora proponuje wskazanemu sprawcy dobrowolne poddanie się karze. Jeżeli obwiniony nie poczuwa się do spowodowania wypadku lub nie zgadza się z wymiarem kary, wtedy dopiero akt oskarżenia trafia do sądu.
Jeżeli ustalenia policji są spójne i zgodne z zeznaniami uczestników i stron, nie trzeba powoływać biegłego do rekonstrukcji zdarzenia.

Na Twoim miejscu nie śmiałbym się z takiego obrotu spraw, ale to wynika z mojego doświadczenia i mam nadzieję, że ominie Cię wiele procedur, w których miałem okazję uczestniczyć.

To tak w skrócie.

ja sie nie smieje, tez bym chcial zeby sprawa zakonczyla sie jak najszybciej z wielu wzgledow no ale pozostalo mi czekac jedynie; 

sytuacja w ktorej nastapil wypadek jest jasna,  ale biore pod uwage to ze sprawca moze sie odwolywac

• Lubię to 1

Darek_Lodz

no u mnie podobnie ale w drugą stronę. Dla policji sprawa jasna ale ja się będę odwoływać bo to on zajechał drogę :)

master611

odswiezam... kogo polecacie do odszkodowan z oc sprawcy?

gary

Był kiedyś na forum @krzysiek, który siedział w temacie. Sróbuj się skontaktować przez jego profil.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się