Jump to content

Przesiada z V-Strom DL1000 na BMW F800GS Adventure

gary
 Share

Recommended Posts

Witam Szanowne grono,

nie przypuszczałbym, że tu kiedyś z takim problemem wyjadę ale szczęśliwie się ułożyło i mogę rozejrzeć się za nowym moto - dosłownie nowym. Obecna Suzi DL1000 idzie pod młotek, a ja wstępnie skupiłem się na BMW F800GS Adventure z roku 2017. Stoi jeszcze jedna sztuka w Liberty - jak to mówią - nie śmigana. Czy ktoś tym jeździł dłużej? W sklepie był dziś człowiek, który smigał wersję "nie adventure" przez 2 lata i był zadowolony. Dla mnie - pozycja i wysokość kanapy jeszcze lepsza niż w DLu. Serducho słabsze ale niektórzy wiedza, że na osiągach mi nie zależy. Myślałem jeszcze o Tigerze ale w LDZ dealera nie mamy. Wszelkie głosy za lub przeciw - mile widziane. 

Więc może zaczne od minusow
1) w gsach czesto potrafi lecieć pompa wody bmw rozwiązalo to przez poprowadzenie wężyka z ujscia pompy pod silnik
2) jezeli zamierzasz jezdzic w terenie musisz zainwestowac w zmocnienie mocowania tylniego amora.
3) lozysk w kolach to gownolit po 30 tysiacach do wymiany
4) niektorym pada pompa paliwa w baku, moze to mieć zwiazek z filtrem ktory wedlug bmw jest nie wymienny. Wymieniasz cala pompe z filtrem.
5) jesli offroad to warto wymienic obrecze kół na exele bmw montuje gownolit
6)dziwna rozmiarowka tylniej opony felgi sa tt a jedyne opony jakie dostaniesz na rynku to tl.
7)slabe swiatlo lampy przedniej wersja na zarowke h7, u mnie skonczylo sie na zamontowaniu zarowki ledoweh
8)tarcze brembo po 20tysiacach klekocza jak szczęka niemieckiej emerytki. Na widok polskiegi hydraulika.
9) doradcy serwisowi w liberty olewaja cie ciepłymi moczem. Ponoc dobry serwis jest w bielsku bialej

Z plusow jak doinwestujesz to fajne moto wysoka szybka od puig lub wumderlich i mozesz jechac z podniesiona szybka.
Zwykla 800 ka malo pali tak miedzy 4-5.5.
Jak się ma dojścia to części potrafia na drugi dzien byc. (i nie mowie tu o liberty). Duzy plus akcja z dzisiaj na granicy Tadżykistanu chłopaki szukali sprzęgła. Ktos z bmw dal im namiary na jakis warsztat gdzie moga je zamowic.

W sumie to tyle. Za cene adv chyba wolabym AT.

Wysłane z mojego XT1635-02 przy użyciu Tapatalka

Skuteczny prysznic kolego - dziękuję... a po lekturze forum GSa i masy innych forów, artykułów i testów na youtube - byłem zdecydowany na zakup...

To teraz kupuje się nowe moto, żeby po 20.000km ze strachem wybrać się za granice miasta? To już mój DL z 2003 roku daje mi większe nadzieje na bezawaryjność 😉 

Znaczy wiesz bmw sie nie psuje one maja tylko bolaczki wieku dojrzałego.
Z wiekszoscia awarii dojedziesz do celu. Ale za cene adv sadze ze honda(africa twin bez automatu) czy ktm(1090 adv) oferuje więcej niz bmw. No i f800 adv to juz stary model. Teraz wychodzi f850. Moja rada jazda testowa na 4 modelach (bmw honda ktm i tryiumph) zobacz ktory ci najbardziej pasuje cena w ich wszystkich jest porownywalna. No i poczytaj na forach k grupach o tych modelach.
Ps jeszcze rozklad masy jest taki dziwny ze przy przestawianiu f800 i ktm 990 adv, ktm wydaje sie lżejszych. 800 ma dosc wysokk środek ciężkości.

Skuteczny prysznic kolego - dziękuję... a po lekturze forum GSa i masy innych forów, artykułów i testów na youtube - byłem zdecydowany na zakup...
To teraz kupuje się nowe moto, żeby po 20.000km ze strachem wybrać się za granice miasta? To już mój DL z 2003 roku daje mi większe nadzieje na bezawaryjność  

Wysłane z mojego XT1635-02 przy użyciu Tapatalka

• 2 weeks later...

Finalnie wylądowałem na rzeczonym GSie... więcej info w stosownym dziale. Dziękuję imienniku za odzew w tym wątku.