Jump to content

Studnia głębinowa

eramus
 Share

Recommended Posts

Witam szukam namiaru na jakiś fachowców którzy odwiercą mi studnię głębinową z fachowcami z którymi byłem umówiony na pon jakoś dotrzeć nie mogą. 

www.studnie.ig.pl. U mnie wiercili na 140m. Tanio nie jest, ale profesjonalnie. Sami pilnowali roboty.

• 1 month later...
Wladca-Swiata
Dnia 11.05.2018 o 08:42, malyanio napisał:

www.studnie.ig.pl. U mnie wiercili na 140m. Tanio nie jest, ale profesjonalnie. Sami pilnowali roboty.

A ile to "nie tanio" jeśli można spytać?

• 2 weeks later...
  • 4 months later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

No właśnie sam obecnie szukam takiej studni ale nadal się zastanawiam czy jest sens sobie ja zakładać czy nie.  Mianowicie mam 8 arową działkę i chciałbym zrobić na niej ładny oraz rozłożysty ogród. No i niektóre osoby doradzają mi , że najlepiej jest go nawiadniać własnie wodą ze studni głebinowej. Z kolei inne osoby twierdzą. ze o wiele lepszy będzie wodociąg oraz woda z wodociągu.

No i sam już nie wiem co się bardziej opyla...

12 godzin temu, Panartur napisał:

No właśnie sam obecnie szukam takiej studni ale nadal się zastanawiam czy jest sens sobie ja zakładać czy nie.  Mianowicie mam 8 arową działkę i chciałbym zrobić na niej ładny oraz rozłożysty ogród. No i niektóre osoby doradzają mi , że najlepiej jest go nawiadniać własnie wodą ze studni głebinowej. Z kolei inne osoby twierdzą. ze o wiele lepszy będzie wodociąg oraz woda z wodociągu.

ze studni wodę masz za darmo

3 minutes ago, eramus said:

ze studni wodę masz za darmo

12 hours ago, Panartur said:

generanie woda do ogródka to chyba najlepsza ze studni, ale jak masz wodociąg w drodze to jest wielce prawdopodobne, że nie będziesz mógł kopać studni, musisz to ustalić w gminie.

Wszystko zależy ile kosztuje teraz bicie głębinówki i na jakiej jest głębokości woda. Inaczej najsensowniejsza jest woda z wodociągu na użytek podlewania będzie niedroga  i czy zwróci się koszt studni głębinowej? Gdyby woda była nie za głęboko to można wykopać zwykła studnię z kręgów betonowych.

Ja miałem przykre doświadczenia. Niesłowne barany z okolic Szadku. Wróżenie z fusów na temat ceny ale "minimum 8000PLN" ,a potem to nie wiadomo jak głęboko będzie trzeba wiercić. Przymierzałem się do studni rok temu. Działka w gminie Wodzierady. Finalnie skończyło się na tym, że wodę użycza mi sąsiad (z głębinówki). 

Można dyskretnie podpytać się w gminie. Oni formalnie/oficjalnie to nie mogą polecać żadnych firm ani osób ale wiedzą kto na ich terenie co robi (często to mieszkańcy/członkowie gminy) i mogą kogoś podpowiedzieć. U mnie 3 na 4 firmy nie przyjechały na umówione spotkanie, zero telefonów, zero przepraszam. 

Mam studnie głębinową  koszt 4470zł (wiercenie, pompa, rury ) + kręgi i dekiel 890zł. Smiga aż miło