Jump to content

ZMIEŚCIMY SIĘ WSZYSCY


Spons78
 Share

Recommended Posts

Szacun @Spons78 za inicjatywę :smile: Mimo, że Kraków był pierwszy w tej akcji, to u nas odbije się szerokim echem i może w końcu każde miasto będzie przyjazne jednośladom :cheers:

Link to comment
Share on other sites

Bierzemy przykład od innych i dla innych jesteśmy inspiracją :smile:

Link to comment
Share on other sites

Super pomysł.

Gratulacje za organizacje akcji i podziękowania dla organizatorów.

Oby akcja dała oczekiwany efekt :moto:

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dobra inicjatywa, jednak warto byłoby najpierw wyedukować wszystkich użytkowników dróg, jak to zrobić, żebyśmy zmieścili się wszyscy 😉 Sporo kierowców nie ma świadomości jak tworzyć tzw. korytarz ratunkowy, o ile w przypadku drogi dwupasmowej jest to intuicyjne, o tyle, gdy pojawia się więcej pasów jest już problem 🤨

Link to comment
Share on other sites

Bardzo mi się ten pomysł podoba! (i nowe koszulki też :P)

Jutro sprawdzę, czy działa.

Link to comment
Share on other sites

Rano na Włókniarzy lewy pas się do krawędzi ustawił jak nigdy😁 jeszcze takiego pasa to tam nie miałem😄

Link to comment
Share on other sites

A u mnie dziś niemiła sytuacja. Dwóch mi zajeżdżało drogę celowo w korku bym nie przejechał. Ja na lewo to on na lewo, ja na prawo to on na prawo. Czarne Audi na tablicach EPA, a drugi Hyundai I20. Czyżby odpowiedź kierowców na nasza akcję? Bo przyznam, że już dawno nie spotkałem się z czymś tak ewidentnym. Owszem, widywałem takich, co stoją jak krowy i się nie ruszą (i to rzadko), ale tego co dziś jeszcze nie było...

Link to comment
Share on other sites

Jak oceniacie akcję po jej pierwszych czterech dniach? Kilka zmian na kanale YouTube: nowy kask to nowe intro. Nowa wersja filmiku z akcji "ZMIEŚCIMY SIĘ WSZYSCY" - z nowym podkładem muzycznym.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Czy ja miałem dziś rano zaćmienie czy tablica z włókniarzy (odcinek między struga a zieloną) zniknęła? 

Link to comment
Share on other sites

Ostatnio byłem świadkiem niebezpiecznej sytuacji. 

Jadę Włókniarzy w stronę Zgierza, na wysokości skrzyżowania z Legionow jadę lewym pasem auta stoją ja zmniejszyłem prędkości ( ci co ze mną jeżdżą wiedzą lub widzą że ja zawsze powoli przejażdżam między autami, mimo że mam mocne moto zawsze na pierwszym biegu jadę rozglądając się czy czegoś kierowca nie odwinie) jadę miedzy lewym a środowym pasem,  na prawym pasie jedzie skuter zobaczył jak ja jadę i zrobił taki sam manewr z tym że między prawym a środkowym pasem.  Dojeżdżamy oboje do świateł a tu nagle kierowca auta stojącego na środkowym pasie zobaczył mnie w lewym lusterku i wykonał manewr ustąpienia mi miejsca ruszajac z kierownicą skręcona w prawo  o mały włos nie stracajac kierowcy skutera.   A ja i skuter mieliśmy duzo miejsca by swobodnie ominąć, bo dany kierownik auta stał idealnie na środku swojego pasa.   

 

Może teraz warto pomyśleć nad uświadomienie kierowców żeby nie rozbili nam miejsca na siłę, bo jednemu ustąpi innemu zajdzie.  Albo wytłumaczyć im jak stawać na swoim pasie.   

Edited by Buziak (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Ogólnie jak ktoś już się przeciska to kolejni powinni przeciskać się za nim, a nie jak w tej sytuacji było, że każdy jedzie po swojemu.

Link to comment
Share on other sites

to już leży po naszej stronie, jak widzę innego moto to mocno zastanawiam się, aby jechać tym samym "pasem" co on (pomijając krótkie korki). Inaczej trza uważać jeszcze bardziej 

Link to comment
Share on other sites

wczoraj widziałem na tablicach zmiennej treści informacje o ścieżkach rowerowych, a tak dokładniej jej pierwszeństwie. To taki prezent w pakiecie do akcji "zmieścimy się wszędzie", czy jak?

Link to comment
Share on other sites

Akcja fajna, ciekawe jak my ją wykorzystamy. Sporo czasu nie byłem na czwartkowych spotkaniach, ale do dziś mam w pamięci jak spod hali na Politechniki ruszyliśmy dumnie na jakieś żarełko i szczena mi opadła, motocykle były wszędzie, kierowcy chcąc zrobić miejsce jednym zajeżdżali innym, trochę głupio mi się zrobiło. Mam nadzieję że skoro akcja ruszyła to my dwa razy się zastanowimy jak ją wykorzystać i trzy razy pomachamy kierowcą aut w geście podzięki.

A jeśli jadą autem spotkam kogoś na dwóch kółkach kto mi będzie machał i wygrażał to zawężę mu kanał przejazdu ;)

 

Pozdrowienia dla wszystkich i prośba o wspólny szacunek i myślenie

LWG

Link to comment
Share on other sites

Jestem za, też jak mi się nie spieszy to sobie stoję w korku i podziwiam widoki, nieraz pogadam z kimś bo czasami ktoś się potrafi zapytać ile to ma mocy itp. a jak jadę rano do pracy to filtruję ale też bez pałowania, bo wiem, że ktoś może mnie wpuścić ale nie musi, przecież i tak na następnych światłach pewnie będę pierwszy więc się nie pali. Nieraz jak stoję w korku puszką i akurat ja mam tak, że jak słyszę moto to wyłączam radio i otwieram szybę żeby sobie posłuchać, ale jak widzę gościa na sporcie który robi przegazówki, żeby mu zrobili miejsce, a nieraz i wymachuje łapami to mam ochotę wyjść i go jebnąć w łeb :P Bo ktoś nas może przepuścić ale wcale nie musi a i tak przeciez zaraz jak ruszy ruch to go wyprzedzę. A jak ktoś mi ustąpi to też macham głową, rękoma bądź nogami pokazując swoją miłość do świata :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
  • Create New...