Skocz do zawartości

Fzs 600 Sp - Renowacja + Modyfikacje


scOti

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Kilka lat temu kupiłem sprowadzoną Faze 600 z 2001 roku, wersje SP.

 

Od tamtego czasu trochę rzeczy przy niej zrobiłem, i trochę zamierzam zrobić..

 

Dołączona grafika

 

Pierwszą poważniejszą modyfikacją była zmiana czaszy przedniej z kwadratowych świateł na kocie oczy.

 

Poważniejszą bo mało kto to wcześniej robił, a w necie zero informacji o tym jakie zmiany będzie trzeba poczynić.

Więc musiałem kupić nową czasze, wypełnienia czaszy, lampę, mocowanie lampy, nowe lusterka i szybkę

Dołączona grafika

 

pierwsze przymiarki, pierwszy montaż

 

Dołączona grafika

 

wersja z krótką oryginalną szybą

 

Dołączona grafika

 

 

wybrałem jednak dłuższą szybę

Dołączona grafika

 

w miedzy czasie:

- założyłem nowy wydech (edhaust)

- wymieniłem przewody hamulcowe na oplot

- wymieniłem przednie zaciski hamulcowe i klocki na nowe

- kupiłem i zamontowałem zestaw naprawczy pompy hamulcowej (w celu poprawienia dozowania)

- założyłem nowe zębatki, łańcuch DID oraz olejarkę

- wymieniłem wszystkie płyny oraz filtry

- zmieniłem kierunkowskazy na mniejsze

- wymieniłem króćce ssące przy gaźnikach

- zamontowałem gmole

- zamontowałem wskaźnik biegów

 

teraz czas na renowacje felg, wahacza i innych pierdół:

Dołączona grafika

 

kilka rzeczy trafiło do piaskowania:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

efekt po piaskowaniu

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

teraz czas na malowanie proszkowe

 

 

 

cdn.

"Motocykl to znak, że jego posiadacz nie utonął w szarości życia" Newsweek Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • scOti

    20

  • MateuszZR7

    3

  • MaRRcin

    3

  • AndrzejCBR

    3

Top użytkownicy w tym temacie

Ciekawie się zaczyna :)Powiedz mi chcesz z tego robić jakiegoś customa etc, czy robisz yamaszkę na nówkę egzemplarz ( aby się cieszyć jeszcze przez wiele lat ) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

Bardziej to renowacja niż przeróbka - motocykl mi odpowiada więc szykuje go pod siebie :smile:

Jedynie wahacz robię na czarno, co nie pokrywa się z oryginałem (w tym roczniku/modelu robili srebrne).

 

W tamtym roku byłem na hamowni, po 10 latach stracił ok 2 KM - zobaczymy czy po wszystkich zabiegach uda się je odzyskać..

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

"Motocykl to znak, że jego posiadacz nie utonął w szarości życia" Newsweek Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim, podoba mi sie zmaina czaszy wyglada o wiele bardziej atrakcyjnie:) Motocykl zadbany czekam na efekt koncowy. Na pewno wlozyles w niego sporo serca i pieniedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem założyć podgrzewanie manetek - z racji że dużo jeżdżę, mogą być przydatne ;)

Planowałem kupić Oxfordy Sport - jednak na ebayu znalazłem coś takiego:

 

Dołączona grafika

 

bardzo przypomina to folię do podgrzewania manetek, pewnie to jedno i to samo.

Jedna strona jest z klejem, który cholernie mocno się trzyma kierownicy/rollgazu.

 

Nie słyszałem by ktoś ze znajomych robił takie podgrzewanie wcześniej, więc nie wiedziałem czy to w ogóle ma racje bytu - jak się okazało nawet dobrze się spisują..

 

Stare manetki udało się zdjąć bez problemu (z użyciem wd-40).

 

i zamontowałem to podgrzewanie

Dołączona grafika

 

aby założyć stare manetki wygrzałem je we wrzątku

 

 

plusy tego rozwiązania:

- cena ok 20 zł

- zachowuje oryginalne manetki

- brak sterownika od grzanych manetek - czyli jedna pierdoła na kierownicy mniej

- grubość manetek nie zmieniła się

 

minusy:

- nie grzeją tak mocno jak Oxfordy (choć na trasie spisywały mi się ost. OK)

 

Przy okazji na fotce widać krótkie klamki - ciężko było dostać takie jak chciałem do fazy więc kupiłem te do thundercata.

 

O ile klamka hamulca pasowała bez problemu, to z klamką sprzęgła był problem. Musiałem zmienić mocowanie klamki na te od thundercata i dorobić nową linkę sprzęgła o 1 cm dłuższą niż oryginał. Jeździ się z nimi rewelacyjnie a 6 stopniowa regulacja pozwala dobrze dopasować je do swoich potrzeb.

 

 

Powracając do motocykla.

Postanowiłem zrobić dokumentacje foto - żeby nie było gadania że faza była rozbita, dlatego malowałem ;]

 

Dołączona grafika

 

elementy po malowaniu proszkowym

Dołączona grafika

 

felgi

Dołączona grafika

 

wahacz, wlew paliwa i drobne elementy

Dołączona grafika

 

 

 

 

porównanie elementów

 

przed piaskowaniem

Dołączona grafika

 

po piaskowaniu

Dołączona grafika

 

po malowaniu proszkowym

Dołączona grafika

 

 

 

 

Przy okazji wymieniam wszystkie łożyska zawieszenia, podpory amortyzatora, kół i oczywiście uszczelniacze - jak robić to robić porządnie ;]

"Motocykl to znak, że jego posiadacz nie utonął w szarości życia" Newsweek Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow!!! Świetna robota, jestem ciekawa jak to wszystko będzie wyglądać po złożeniu. Chyba szybko nie Będziesz chciał sprzedać maszynki :smile: . Z nową owiewką ładniej wygląda. Pogratulować zapału i chęci :biggrin:

LwG!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super robota i motocykl wygląda fajnie. Pozdrawiam.

 

tak samo planuję u siebie ale czasu i ochoty brak! Daj znać gdzie malowałeś....

 

no muszę przyznać dużo pracy żeś włożył i kasy ale powiem że masz smykałkę do tego ho ho

 

dzięki, no roboty trochę jest - ale wszystko robią ludzie więc jakoś daje radę :smile:

 

Piaskowanie robiłem na tomaszowskiej, malowanie proszkowe niedaleko DELL'a. Jak są zainteresowani to podeślę info na priv.

Lakier kładę sam

 

 

Wow!!! Świetna robota, jestem ciekawa jak to wszystko będzie wyglądać po złożeniu. Chyba szybko nie Będziesz chciał sprzedać maszynki :smile: . Z nową owiewką ładniej wygląda. Pogratulować zapału i chęci :biggrin:

 

dzięki

racja, zostanie na dłużej ze mną. Ew dokupię coś nowszego :smile:

 

Dołączona grafika

 

Boleścią fazerów są pękające króćce ssące - moje z wierzchu były nie najlepsze, jak się okazało po demontażu od wewnątrz wyglądały b.dobrze.

No ale skoro kupiłem to i tak wymieniłem na nowe, przynajmniej będzie spokój

 

 

Dołączona grafika

 

jak by ktoś wymieniał, to pamiętajcie że króćce są 2 lewe i 2 prawe

"Motocykl to znak, że jego posiadacz nie utonął w szarości życia" Newsweek Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chylę czoła. Na taki remont chyba nigdy nie będę miał czasu albo zapału.... albo jednego i drugiego choć wygląda to imponująco. Klasa i z niecierpliwością czekam na efekt końcowy.

CENTRUM UBEZPIECZEŃ ul. Snycerska 1 róg ul. Zachodniej i Limanowskiego, Tel: 693 188 184

motocykle, samochody, mieszkania, domy, firmy, OC podróżne, polisy na życie, NNW i motocykle

 

Służymy Wam również doradztwem, także dzwońcie, piszcie jeśli tylko macie jakieś pytania lub potrzebujecie pomocy w spr. ubezpieczeń. nasze.ubezpieczenie@gmail.com

 

ZAPRASZAMY!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam już nie mogę się doczekać, jak to będzie wyglądało po całkowitej obróbce ;)zacnie zapewne...

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andree-stary wyga

Kawał dobrej roboty B) , ja też niebawem podobny temat będę przerabiał, więc mam prośbę, mógł byś mi podać namiary na piaskowanie i malowanie proszkowe ?, też jestem z Dąbrowy więc okol. Tomaszowskiej / Della by mi odpowiadały, bo nie chce mi sie targac gratów gdzieś na drugi koniec miasta ;)

Motocykl jest jak media markt - nie dla idiotów ;)

Kupię stary motocykl: Jawa, CZ, MZ, WSK 175, SHL !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki

 

jaquzie - ty śmigałeś fazą? dobrze kojarzę ?

 

nowe łożyska kół + uszczelniacze,zestaw do czyszczenia filtra k&n

 

Dołączona grafika

"Motocykl to znak, że jego posiadacz nie utonął w szarości życia" Newsweek Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do grona ciekawskich, bo też jestem ciekaw jaki będzie efekt końcowy. Poszczególne elementy po renowacji przynajmniej na zdjęciach wyglądają na fabrycznie nowe. Czekam na następne fotki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarny podkład akrylowy

Dołączona grafika

 

w mega zaimprowizowanej lakierni

 

Dołączona grafika

"Motocykl to znak, że jego posiadacz nie utonął w szarości życia" Newsweek Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaquzie - ty śmigałeś fazą? dobrze kojarzę ?

śmigałem, sentyment zostaje ;)dlatego tak czekam na wersję finalną Twojej :smile:

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super :smile: Czekam na dalszą relację, jestem bardzo ciekawe jaki będzie efekt :smile: Tym bardziej dlatego, że nie podobają mi się przody w starych fazerach a po tej modernizacji czaszy myślę, że będzie świetnie ! :riding:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zimprowizowanej lakierni? tzn sam malujesz?

 

tak, dokładnie tak:)

 

 

Jak patrze na takie ładne przeróbki to mam ochotę zabrać się do roboty i swojego Bandita też upiększyć ;p

 

tu nie ma co gadać, trzeba robić :P

 

Skladaj szybciej bo ciepło jest i trzeba polatac :smile:

 

nie no, śmigam już od 2 tygodni - tylko nadal nie miałem czasu skończyć wszystkiego i zrobić fotek

 

tak na szybko:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

postaram się wrzucić lepsze fotki bo na tych nic konkretnie nie widać nie widać...

"Motocykl to znak, że jego posiadacz nie utonął w szarości życia" Newsweek Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
  • Dodaj nową pozycję...