Jump to content

Dowód rejestracyjny - Masa własna

Pijafka
 Share

Recommended Posts

Czy ktoś z Was sprawdzał jak ma się wpis odnośnie masy własnej motocykla w dowodzie rejestracyjnym do rzeczywistości?

Chodzi mi o to czy ktoś z Was ważył swój motocykl i jakie były różnice względem wpisu w dowodzie. Ewentualnie gdzie można zważyć moto.

Za Wikipedią: "Zgodnie jednak z dyrektywą europejską 95/48/EC [3] masa własna definiowana jest wraz z kierowcą ważącym 75 kg. Konsekwencją tego są dane homologacyjne pojazdów, które zawierają masę własną wraz z kierowcą, co w rezultacie prowadzi do tego, iż w dowodach rejestracyjnych pojazdów masa własna zawiera masę kierowcy."

75 kg mi robi różnicę o której chcę wiedzieć

Mariusz

Edited by Pijafka (see edit history)

• 10 months later...

Zgodnie z definicją z ustawy Prawa o ruchu drodowym:Art. 2. punkt 53 masa własna – masę pojazdu z jego normalnym wyposażeniem, paliwem, olejami, smarami i cieczami w ilościach
nominalnych, bez kierującego;

Wagi do zważenia motocykla, która by wskazywała skalę co 1kg raczej nie zajdziesz.

Są ewentualnie takie wagi na składach do ważenia palet z towarem

Edited by crazyy (see edit history)

Na skupie złomu masz taką wagę i waży co do kilograma. Podjechać, zagadać z gościem, dać na czteropak i zważyć. Ja kilka miesięcy temu miałem przyjemność z jegomościem z tego skupu: http://estakada-zlom.pl/ . Facet spoko więc powinien odmówić :)

A co do wagi w dowodzie rej. to mam w dowodzie pole G. = 208 kg i nie jest możliwe aby tam było doliczone 75kg kierowcy. Motocykl 650cc na sucho na pewno nie waży 133kg...

Edited by Aidekk (see edit history)