Skocz do zawartości
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Zaloguj się, aby obserwować  
Pijafka

Dowód rejestracyjny - Masa własna

Polecane posty

Pijafka

Czy ktoś z Was sprawdzał jak ma się wpis odnośnie masy własnej motocykla w dowodzie rejestracyjnym do rzeczywistości?

Chodzi mi o to czy ktoś z Was ważył swój motocykl i jakie były różnice względem wpisu w dowodzie. Ewentualnie gdzie można zważyć moto.

Za Wikipedią: "Zgodnie jednak z dyrektywą europejską 95/48/EC [3] masa własna definiowana jest wraz z kierowcą ważącym 75 kg. Konsekwencją tego są dane homologacyjne pojazdów, które zawierają masę własną wraz z kierowcą, co w rezultacie prowadzi do tego, iż w dowodach rejestracyjnych pojazdów masa własna zawiera masę kierowcy."

75 kg mi robi różnicę o której chcę wiedzieć

Mariusz

Edytowano przez Pijafka (zobacz historię edycji)

pedrobanani

Zgodnie z definicją z ustawy Prawa o ruchu drodowym:Art. 2. punkt 53 masa własna – masę pojazdu z jego normalnym wyposażeniem, paliwem, olejami, smarami i cieczami w ilościach
nominalnych, bez kierującego;

crazyy

Wagi do zważenia motocykla, która by wskazywała skalę co 1kg raczej nie zajdziesz.

Są ewentualnie takie wagi na składach do ważenia palet z towarem

Edytowano przez crazyy (zobacz historię edycji)

Aidekk

Na skupie złomu masz taką wagę i waży co do kilograma. Podjechać, zagadać z gościem, dać na czteropak i zważyć. Ja kilka miesięcy temu miałem przyjemność z jegomościem z tego skupu: http://estakada-zlom.pl/ . Facet spoko więc powinien odmówić :)

A co do wagi w dowodzie rej. to mam w dowodzie pole G. = 208 kg i nie jest możliwe aby tam było doliczone 75kg kierowcy. Motocykl 650cc na sucho na pewno nie waży 133kg...

Edytowano przez Aidekk (zobacz historię edycji)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować