Jump to content

Potrącenie sarny


Buziak
 Share

Recommended Posts

Witam mam pytanie może błahe a jednak powodujące nie raz duże  koszta.

 

Czy  incydent potrącenia samochodem sarny dzika innego zwierzęcia leśnego i uszkodzenie samochodu w stopniu uniemożliwiającym jazdę możne  być  powodem domagania się odszkodowania ???

Nie wiem czy od nadleśnictwa czy do gminy czy jak.  Ktoś miał podobne zdarzenie ??

Link to comment
Share on other sites

Z tego co wiem to jeżeli wcześniej był znak „Uwaga dzikie zwierzęta” (A-18b) to będzie problem. Jak nie to można próbować walczyć ale też łatwo nie będzie ... 

Link to comment
Share on other sites

Znajomy miał nie wiem jak z odszkodowaniem ale on musiał ponieść koszty usunięcia zwierzęta z drogi wiec podejrzewam,, że nie miał podstaw do odszkodowania bo sytuacja miała miejsce na łagiewnickiej gdzie są znaki

Link to comment
Share on other sites

Kilka lat temu pod Łodzią trafiłem sarnę. Znaku nie było. Ale na szczęście AC tak. Wezwałem policję, spisali protokół, o dziwo nie zabrali dowodu rej- rozbita lampa wgnieciona maska, pęknięty grill i zagnieciony błotnik z pękniętym zderzakiem. Na pytanie co mogę zrobić pan policjant stwierdził że mogę założyć sprawę s sądzie lokalnemu nadleśnictwu. Ale mówił że znał kilka przypadków z okolicy że sąd odrzucał roszczenia ze względu na "sporadycznie występujący incydent". Pewnie co innego jakby rozje..ło się kilkanaście samochodów w jednym czasie i miejscu o przebiegającą rodzinę dzików...Ja odpuściłem. d*pę uratowało mi AC.

Link to comment
Share on other sites

tak jak wcześniej koledzy napisali, jak był znak to lipa, jak nie to do sądu i odszkodowanie od nadleśnictwa, a zwierzę najlepiej zapakować w worek i zjeść, sarna bardzo dobra jest, nawet z grillem w tyłku :smile:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
  • Create New...