Jump to content

Biznesmeni z PTAKA


Pajmon
 Share

Recommended Posts

za***iste. Sam kiedyś jako dzieciak jeździłem do Tuszyna i Głuchowa z tatą. 25 lat temu było jednak zupełnie inaczej.

Nie dam rady całości na raz przeczytać, ale niezły temat.

Link to comment
Share on other sites

@Pajmon, a krecilo mnie jakis czas temu, zeby sie wybrac tam kiedys na jakies zakupy czy cos. 

Ale widac zaoszczedzilam czas i nerwy :biggrin:

chociaz ta torebka "Djora" to cacuszko, ahhh :P

Link to comment
Share on other sites

Czytałem wczoraj ten "artykuł" i widziałem też sprostowanie ze strony Zarządu Ptaka w tej sprawie. To co jest widoczne w halach Ptak, Głuchowie czy innych targowiskach, to jeden wielki czarny handel. Znam osoby, które się tam wystawiają i te, które kupują do dalszej odsprzedaży. 

Niestety jednak kij ma dwa końce i pomimo tego wkurwienia pracownika, który pokusił się o elaborat dla mnie mentalność polaków (jako potencjalnych klientów) jest tutaj główną przyczyną zjawiska sprzedaży bez paragonów, na zaniżone kwoty etc. Idąc po jedną czy dwie bluzki dla siebie, córki, syna czy na prezent to jesteś gość. Masz 200 zł w portfelu, chcesz je porządnie wydać i przy każdej rzeczy nawet za 15 zł patrzysz na ręce sprzedawcy, aby wybił Ci paragonik fiskalny - no bo przecież musi, Ty jesteś gość i go podpierdolisz do fiskusa. 

Przychodzi moment, kiedy masz nie 200, a 20.000 zł do wydania bo robisz eksport do butików w Rimini, a to co nie przejdzie w euro, to puścisz na Białoruś. Kładziesz walizę pokazujesz kesz i robisz ważniaka, biznesmena. Faktura? A co to. Podatek? "Panie, ma być jak najtaniej, ja na paliwo do Włoch wydam majątek."

No i tak się to dalej będzie kręcić, a artykuł z żalem nic nie zmieni bo sprzedawca oferuje takie rozwiązania sprzedaży o jakie proszą Klienci. Tylko silne firmy i tęgie głowy prowadzą legalną działalność, a każdy skrupulatny zakup jest księgowany. Każdy chce się dorobić dużych pieniędzy w bardzo krótkim czasie, więc idzie drogą na skróty, a potem narzeka na chujowe drogi. 

W budowlance i każdej innej branży jest to samo. Jak masz wydać ciężko zarobione pieniądze albo wziąć kredyt na zakup materiału, to idziesz drogą na skróty. Nie kupujesz legalnie, nie wspierasz lokalnego biznesu - tylko jedziesz 100 km od domu, bo tam firma oferuje produkt bez VAT'u, ponieważ fakturę na materiał odkupi od nich deweloper. Może się za takie partactwo zabiorą kiedyś politycy, temat rzeka.

Link to comment
Share on other sites

Cytat

 

Było, jest i będzie póki ludzie będą tak chcieli kupować - nie patrząc na ew kłopoty z reklamacją, problemami z ew zwrotem.

Gość swoją drogą bardzo odważny - parę osób śmiało może go pozwać za upublicznienie wizerunku i danych osobowych 

 

Edited by Mur67
literówka (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Ja nie winię ludzi, no może trochę. Bo wychodzi na to, że jak płacisz podatki i jesteś z systemem OK toś frajer, który w życiu się nie dorobi. Bo tu trzeba kombinować i olewać system i wtedy jesteś gość i prawdziwy biznesmen.

Ja winię system. Takie artykuły, wpisy pojawiają się co kilka lat (przynajmniej jeden już wcześniej kojarzę, kilka lat temu). Czy coś się zmienia? Nic. Wszyscy wiedzą. Skoro zwykły Kowalski o tym wie, to odpowiednie służby/organy tym bardziej - jest ich naprawdę dużo. Nikt z tym nic nie robi. Takich PTAKÓW czy innych miejsc jest bez liku w prawie każdej branży. To mnie wkurza. Temat rzeka rzeczywiście.

Link to comment
Share on other sites

Również się nie dziwię ludziom bo każdy kombinuje tak żeby było mu lepiej, zmieni się system to zwykły Kowalski poniesie koszty a nie "biznesmen" . Ile jest ludzi którzy mają własne działalności i prywatne rzeczy kupują na fakturę żeby odliczyć? Temat rzeka i nigdy nie będzie idealnie.

Link to comment
Share on other sites

" Doniesienia o przekrętach podatkowych zbiegły się w czasie z gigantyczną kontrolą skarbówki. Jej efektem jest wystawienie 28 mandatów na łączną kwotę 10 tysięcy złotych "

śmiać się czy płakać ?

Link to comment
Share on other sites

Krzysiek rst1000

.... Do dzisiaj zastanawia mnie fakt, czemu UKS, US czy jakakolwiek większa instytucja skarbowa nie interesuje się skąd te tysiące najemców ma pieniądze na opłacanie chociażby czynszów – z czego kolejno właściciel C.H. PTAK czerpie przeogromne korzyści majątkowe.  ...

Można się ten temat różnie zapatrywać, czy to przestępcy czy nie, w zależności od punktu widzenia. Ale chyba podatki nie powinny zabijać przedsiębiorczości? ... prawda?

I gdzież te dawne czasy z opluwaną dziesięciną dla dziedzica. hahahaha ale czasy się zmieniają. Bliski wschód żyje bez podatków,   oooo przepraszam od stycznia wprowadzono 2,5% vat na benzynę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
  • Create New...