Skocz do zawartości

Łańcuch - Spinac Czy Zakuwać?


AndrzejCBR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem poruszyc temat wymiany łańcucha w motocyklu sportowym który dysponuje moca <100km. Przy wymianie łańcucha bezpieczniejsze jest spiecie spinka(która tak naprawdę pełni rolę zawleczki) czy zakucie tych `bolczykow` czytałem różne opinie na ten temat niektórzy twierdzą ze zakucie jest bezpieczniejsze, ale zrobić to domowym sposobem czy kupić zakuwarke? A może poprostu spinka i jest zrobienie wszystkiego we własnym zakresie? Proszę o opinie kogoś kto przerabial ten temat lub orientuje się. Ponieważ łańcuch to już kwestia bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytalem (niestety tylko tyle) to wiekszosc osob zakuwa.Mozna kupic juz zakuty,wtedy tylko odkrecasz wahacz i masz po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działkowy emeryt

i jedno i drugie rozwiązanie jest dobre. Zakuty da Ci większe poczucie "bo radośniej jest maluchom, kiedy mają bardziej sucho" ;)Kiepsko zakuty łańcuch będzie gorszy od dobrej spinki, a słaba, luźna czy źle dobrana spinka spadnie na pewno (tylko kwestia kiedy spadnie).Chcesz mieć spokojny sen - zakuj porządnie - cała operacja to jakieś 4 i pół minuty :smile:

...z każdym dniem rośnie liczba ludków, którzy mogą pocałować mnie w d*pę....

 

 

 

... dlaczego mężczyźni nie mają cellulitu...?!?!?

... bo to nieładne jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za konkretna odpowiedź. Spinke mozna założyć w domowych warunkach a zakuc trochę gorzej? Czy jest jakiś sprawdzony pewny sposób? I jak założyć prawidłowo Spinke? W która stronę i po której stronie łańcucha? Wewnątrz czyli od strony koła (choć tak było by trudno)czy od strony zewnętrznej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działkowy emeryt

zakuwa się specjalnym przyrządem, np takim

SKLEP MOTOCYKLOWY, Akcesoria motocyklowe, Części motocyklowe- www.sklep.motocykle.pl

możesz to śmiało zrobić w domu, garażu, jak masz przy sobie to narzędzie i odpowiedni klucz - możesz to zrobić nawet na grillu nad Jeziorskiem;)

 

spinka będzie składała się z: ogniwa niezakutego - czyli jakby połówki ogniwa z dwoma sworzniami, które włożysz w dwa luźne ogniwa łańcucha, tak by go spiąć - wkładaj je od wewnątrz na zewnątrz - czyli tak, by spinka finalnie wyszła na zewnątrz.

Następnie luźną, pojedynczą płytkę ogniwa na łańcuch i na koniec spinkę - w kształcie literki "U". Spinkę zakładasz na zewnątrz, czyli nie od strony koła (tak będzie wygodniej - bo eksploatacyjnie nie ma to żadnego znaczenia), i wpinasz ją w rowki sworzni tak, by brzuszek "U" podążał zgodnie z kierunkiem ruchu łańcucha - ot i cała filozofia ;)

...z każdym dniem rośnie liczba ludków, którzy mogą pocałować mnie w d*pę....

 

 

 

... dlaczego mężczyźni nie mają cellulitu...?!?!?

... bo to nieładne jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Ci za konkretna i zrozumiala odpowiedz. Sprawdzalem swoj lancuch ten ktory jest aktualnie(ten sezon wytrzyma) jest to did 50va (jesli dobrze pamietam) jest on zakuty poprawnie. Mysle ze przy wymianie zdecyduje sie na lancuch z zapinka. Jeszcze raz dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie myślę że gdyby zapinki były lipne to by nie produkowali łańcuchów z zapinkami - więc chyba prościej i łatwiej na zapinkę zapiąć niż zakuwać

Powyższy post jedynie wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym.W dniu jutrzejszym ani w każdym innym następującym po tym terminie dniu - nie może on służyć przeciwko autorowi. Ponadto autor zastrzega sobie prawo i możliwość zmiany poglądów bez podawania przyczyny. Przed przeczytaniem należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Po przeczytaniu jedynie z PSYCHIATRĄ :ph34r:

 

Zawsze gdy zapier***am, boję się, się że z przeciwka spotkam takiego samego poje**a jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na opakowaniu łańcucha D.I.D napisano że gwarancja na łańcuch dotyczy TYLKO gdy łańcuch zakuto i do tego zakuto oryginalną zakuwarką D.I.D'a.

nie ufaj, nie proś, nie bój się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działkowy emeryt

fikcja http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/disgusted.gif ... i cała ta ichniejsza gwarancja to taka sama fikcja... w teorii jest, bo być musi zgodnie z KH, ale... spróbuj zareklamować "jeżdżony łańcuch" - zobaczysz ile wywojujesz http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/pout.png

...z każdym dniem rośnie liczba ludków, którzy mogą pocałować mnie w d*pę....

 

 

 

... dlaczego mężczyźni nie mają cellulitu...?!?!?

... bo to nieładne jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na opakowaniu łańcucha D.I.D napisano że gwarancja na łańcuch dotyczy TYLKO gdy łańcuch zakuto i do tego zakuto oryginalną zakuwarką D.I.D'a.

Do tego zamontować nowy napęd musi serwis motocyklowy. Ale zgadzam się z przedmówcą, że reklamowanie będzie raczej bezcelowe. NA 99% bez ekspertyzy rzeczoznawców i straszenia sądem nic z tego nie wyjdzie. Sam jestem w stanie wymyślić długą listę powodów awarii łańcucha, które nie podlegają gwarancji. Np. niewłaściwa obsługa, smarowanie, niewłaściwy smar, itd.Wracając jednak do tematu, nie jestem pewien czy DID dostarcza zapinki. Jeżeli nie to zdecydowanie jestem za zakuciem nowego łańcucha. Nawet jeżeli dokupisz zapinkę o tym samym rozmiarze nie będziesz miał pewności, czy wytrzymałość zapinki jest taka sama jak łańcucha. Zapinanie ma sens jeżeli producent łańcucha dostarcza zapinkę, która ma takie same parametry jak ogniwa łańcucha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, nie chodziło mi o sam fakt reklamowania, ale jeśli sam producent łańcuchów nie uznaje reklamacji na spinki to o czymś świadczy, dla DID'a najlepszą i najpewniejszą metodą łączenia łańcucha jest zakuwanie, zresztą do łańcuchów dołącza ogniwo do zakucia, a nie spinkę.Osobiście uważam iż w motocyklach powinno się łańcuchy zakuwać.

nie ufaj, nie proś, nie bój się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, ja też mam przeświadczenie, że lepiej łańcuch zakuć. W garażu mam nowy łańcuch DIDa, który czeka na montaż i zakucie. Zdecydował bym się na zapięcie tylko, jeżeli łańcuch byłby dostarczany z zapinką. Podobno łańcuchy RK mają zapinkę w zestawie, ale to informacja niezweryfikowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Gdzie w Łodzi mogę rozkuć i zakuć DID'a x-ringowego wzmocnionego?

 

zapinkę kupiłem nową bo stara była zakuwana metodą domową co okazało się niezbyt dobrym pomysłem (jest za mocno w jednym miejscu i źle pracuje łańcuch) dlatego teraz chce to zrobić tak jak być powinno..

"Motocykl to znak, że jego posiadacz nie utonął w szarości życia" Newsweek Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DID-a kupowałem dwa razy i za każdym razem zapinka była - fakt , że w obu przypadkach łańcuch był wąski - 520. Notka o zakuwaniu oczywiście jest w instrukcji montażu jak już wcześniej napisano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DID 50vx musi być zakuty, jest to 530 x-ringowa wzmocniona

 

orientuje się ktoś GDZIE to mogę zrobić?

"Motocykl to znak, że jego posiadacz nie utonął w szarości życia" Newsweek Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DID 50vx musi być zakuty, jest to 530 x-ringowa wzmocniona

 

orientuje się ktoś GDZIE to mogę zrobić?

 

W Wiewiórczynie wypożyczają zakuwarkę,jeżeli potrafisz sam to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...