Skocz do zawartości

Dylematy kobiety :P czyli zmiana moto: Suzuki GSX-s 1000, Kawasaki z900.


Ewelina

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie... Nie ma to jak dylemat :P Ale może ktoś z Was więcej może mi powiedzieć o wadach i zaletach tych motocykli.

Z 900 osobiście testowałem i podobało mi sie bardzo. Pozycja zbliżona do mojej er6n i "Zetka" ma wiecej mocy wiecej. Jak dla mnie minus brak kontroli trakcji.

Suzuka konkretna i z charakterem... i z kontrolą trakcji... ale na temat tego motocykla wiem  najmniej a bardzo mnie zainteresował! 

Wiec wszelkie rady, info, opinie na temat tych moto chętnie poczytam😁

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suzuki to bardzo mocny i dość ciężki sprzęt. Ponad 200kg na sucho wiec zalany  będzie miał ok 230kg a to jest dużo.

W testach porównawczych nakedów zazwyczaj zamykał stawkę więc widocznie nie oferował niczego ciekawego.

Bardzo mocny silnik, po przesiadce z er6n na ponad 100Nm w GSXS, który podobno nie zachwyca prowadzeniem może się okazać udręką zamiast dobra zabawą zwłaszcza, że waży dużo.

Jakie roczniki Cie interesują?

 

Edytowane przez Piuriel (wyświetl historię edycji)

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do roczników to 2016 w górę nawet myślę o kupnie nowej maszyny z salonu. 

Przeraża mnie ta waga tej suzi... chyba bede męczyła Sztola żeby się nią bryknać.

A jak nie to pojadę gdzie indziej żeby ja srawdzic w jeździe ten motocykl. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z900 nie jest wcale lżejszy, wygląd Suzuki jakoś bardziej za mną przemawia :smile: Chyba jak się nie przejedziesz to nie zdecydujesz, ciśnij Sztola i będzie wiadomo :smile: 

Edytowane przez eramus (wyświetl historię edycji)

" Lepiej 30 minut później niż 30 lat za wcześnie " 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, eramus napisał:

Z900 nie jest wcale lżejszy

Gotowy do jazdy waży tyle ile Suzuki na sucho. Jest to jakieś 20-30kg różnicy więc wydaje mi się, że to dużo.

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ewelina patrz jak ładnie na zdjęciu pod z900 kusi o 50kg niższą wagą za***isty KTM Duke 790 :riding:

Na początku będą mieli ciśnienie na sprzedaż tych modeli więc i na rabaty można liczyć lub jak nie ma pośpiechu to i demówkę wyrwać w połowie sezonu.

Edit. Będę w poniedziałek u Sztola więc mogę się dowiedzieć o plany na 790tkę i ewentualne testy/ceny

Edytowane przez Piuriel (wyświetl historię edycji)

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zdecydowanie bardziej urzeka GSX-S, jeździłem trochę po mieście i kilka kółek na Torze Łódź. Szczerze mówiąc pierwsze wrażenie było bardzo dobre, a najbardziej zadziwił mnie "sportowy" dźwięk na seryjnym układzie wydechowym - co prawda to nie jakiś potwór, ale przynajmniej nie śwista obciachowo jak gwizdek od czajnika :smile:

Nie porównuje do Kawy bo jej absolutnie nie znam, ale wygląd i właściwości jezdne Suki - dla mnie na plus. 

 

P.S. Kontrola trakcji? A co to za czary? Po co to komu :cheers:

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyglądu GSXS1000 jest świetny. Już takich nie robią ;) Wizualnie faktycznie najbardziej mi leży i nie tylko w stosunku do Kawy, ale i innych nakedów.
 

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jakoś KTM do mnie nie przemawia.... wole tą markę w "błocie" a nie na drodze :smile:
ale żeby ocenić wolała bym się przejechać bo faktycznie może mnie Duke mile zaskoczyć.

Podpytaj się o cenę z chęcią porównam :biggrin:

Może jeszcze jakieś propozycje motocykli dla mnie które powinnam brać pod uwagę .

Biorę pod uwagę jeszcze Mt 10  ale cena mnie odstrasza...  i jeszcze parę mankamentów na które kobieta zwraca uwagę :P

mt 09 odpada nie moja bajka ten motocykl mi się nie podoba!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Triumph Street Triple R/RS

W sumie to najlepszy naked w swojej klasie z 2017r.
 

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którymś z ostatnich wydań "Motocykla",po teście długodystansowym suzuki gsx-s1000fa ,redaktorzy na prawdę byli zachwyceni i cały test pokazał że to znakomity motor lecz  nie doceniany.Pod względem awaryjności to prawdziwy japończyk czyli nic się nie psuje .Z plusów ujemnych można zapisać własnie nieco stare ale za to sprawdzone rozwiązania techniczne .Generalnie jeśli ja bym miał wybierać wybrałbym te Suzuki .

Suzuki nie jest lansiarska co dla mnie jest niewątpliwym plusem .Kupujesz dla siebie a nie dla kogoś.

Pozdrawiam

Edytowane przez Jastrząb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bocian@13 napisał:

Nie zgadzam się z przedmówcą, każdy motocykl jest lansiarski jak ktoś się nie zna :P zresztą spójrzcie:

 

sorry za off topic ;)

Ha ha :smile: no to będą mnie rwać... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, matthewspl napisał:

A jaka jest definicja motocykla lanserskiego? Zeby wszyscy wiedzieli na przyszlosc?

Ścigacz z paskami strachu po 3cm na stronę. Po tym można zdefiniować do czego służył sprzęt :P

 

 

Przepraszam za offtopic :smile:

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co racja to racja. Duke 790 lub Triumph street RS i na domowym torze Łódź widzę okolice 1:05min pod Twoim kierownictwem. To serio szybkie sprzęty w dobrych rękach.


PS. W Sztollu robią remanent i dopiero około 10 stycznia będę u nich aby załatwić swoje i zapytać o DUKA 790.

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanka jasno określiła swoje kryteria, podała modele które ją interesują więc proszę trzymajcie się tematu.Może zaraz zaczną się propozycje w stylu "kup Nortona "albo Bimote. No ludzie :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jastrząb rozluźnij zwieracze proszę. Znamy Ewelinę nie od dziś, trochę razem polataliśmy... A jak przeczytasz uważniej niż pobieżnie to znajdziesz post Ewelinki, gdzie napisała:

Cytat

Może jeszcze jakieś propozycje motocykli dla mnie które powinnam brać pod uwagę .

No offence, ale nie baw się w moderatora proszę. Mamy od tego odpowiednie władze :smile:
LWG

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zmianą motocykla mi się nie śpieszy. Wiec chyba jednak przetestuje trochę maszyn żeby być pewnną. 

Każdy ten motocykl ma coś w sobie.. ale musze wybrać ten na ktory mnie stać,  a do tego ten który podbije moje serce w jeździe... 

To prawda @Piuriel i @matthewspl wiedzą jak jeżdże motocyklem bo trochę km nakręciliśmy. Każdy z nich jest fanem swoich marek motocykli. I ich opinie też biorę pod uwagę.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Ewelina napisał:

Każdy z nich jest fanem swoich marek motocykli.

Ja nie kupię póki co Hondy :P Pora na zmianę marki, po KTM pewnie sprawdzę kolejną. Życie jest po to aby próbować nowych rzeczy.
Testuj Ewelina. Mi MT10 nie leżała w biodrach, Tobie odpowiadała z tego co pamiętam. Pogody są takie, że chyba sezon tak na prawdę nadal trwa więc dealerzy powinni robić dni otwarte :P

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o jazdy probne Yamahą, to moge polecic salon Adrenalina pomiedzy Zdunska Wolą a Sieradzem.

Ja kupilam tam swoje moto, obsluga jest ok.

Moze warto pojechac na jazde probna, @Ewelina ? Albo chociaz zadzwonic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...