Jump to content

Poziom Płynu Chłodniczego

bartek4026e
 Share

Recommended Posts

bartek4026e

Jaki powinien być poziom płynu chłodniczego w zbiorniczku wyrównawczym?U mnie jest tak,że na zimnym silniku zbiorniczek jest pusty.Stąd pytanie dolewać czy nie?Boje się, ze jak doleje to potem gdzieś na trasie zacznie go wypluwać. http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/pout.png

Na zimnym silniku powinien być minimum...ja zawsze leje miedzy minimum a maks na zimnym silniku...

AndrzejCBR

Dokładnie między minimum a maksimum jest najlepiej, na ciepłym silniku poziom może być trochę wyższy. Ale musi miescic się w tym zakresie. Jak nie wiesz jaki masz płyn to najlepiej wymienic na nowy.

bartek4026e

A pytanie laika- czy można walić płyn od auta?? albo koncentrat?? http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/woot.gif

Można.To taki sam płyn.Natomiast samego koncentratu nie lej ani do puszki ani do moto.

Dokładnie między minimum a maksimum jest najlepiej, na ciepłym silniku poziom może być trochę wyższy. Ale musi miescic się w tym zakresie. Jak nie wiesz jaki masz płyn to najlepiej wymienic na nowy.

Tylko,że u mnie na zbiorniczku nie ma żadnych wskaźników.Nalałem do pełna, odpaliłem moto i jest git.(w moim moto płyn wlewa się bezpośrednio do chłodnicy a nie do zbiorniczka.Nie wiem jak jest w innych maszynach.

ten zbiorniczek o ktorym mowa zwie się "wyrównawczym" :P plyn sie wlewa do chlodnicy a w zbiorniczku trzeba pilnowac zeby tylko nie bylo za malo/duzo. w chlodnicy zabraknie plynu to powiera ze zbiorniczka, jak za duzo w chlodnicy to splywa do zbiorniczka

bartek4026e

ten zbiorniczek o ktorym mowa zwie się "wyrównawczym" :P plyn sie wlewa do chlodnicy a w zbiorniczku trzeba pilnowac zeby tylko nie bylo za malo/duzo. w chlodnicy zabraknie plynu to powiera ze zbiorniczka, jak za duzo w chlodnicy to splywa do zbiorniczka

Jasna sprawa.Tylko, że u mnie zbiorniczek wyrównawczy jest najwyżej położonym elementem układu chłodzenia.Żeby wlać do niego płyn musiałbym chyba go wpompować w układ. Zalałem chłodnice do pełna, odpaliłem moto a w zbiorniczku dalej pusto.Moto się nie grzeje-jest ok.Może ma on za zadanie odebrać płyn gdy moto nagrzeje się za bardzo?

Może ma on za zadanie odebrać płyn gdy moto nagrzeje się za bardzo?

Nie ma do niego dostępu

wiec widocznie jest tak jak mowisz - do zbiorniczka dostaje sie nadmiar