Jump to content

Gaźnik vs Wtrysk


eramus
 Share

Recommended Posts

Pomyślałem że jest to dobry temat do poruszenia :biggrin: Co jest lepsze zasilanie gaźnikowe czy wtrysk paliwa w silnikach motocyklowych, jak wygląda awaryjność i obsługa?. Kupić motocykl 2006r na gazniku czy szukac 2007r na wtryskach?

" Lepiej 30 minut później niż 30 lat za wcześnie " 

Link to comment
Share on other sites

Dobrze wyregulowany gaźnik jest praktycznie bezobsługowy ale ... to nadal gaźnik. Wtrysk jest jednak "inteligentny", dawkuję paliwo nie tylko w oparciu o położenie manety. Mnie osobiście trochę męczy zabawa ze ssaniem, jestem wygodny i wolałbym podejść do moto i po prostu odpalić ;] Wydaję mi się, że reakcja silnika na manete też ma lekkiego "laga", w porównaniu do wtrysku, przynajmniej w mojej Hance. Dlatego w następne moto celuję we wtrysk.  

Link to comment
Share on other sites

To chyba kwestia indywidualna czego oczekujesz od motocykla. Np. motocykle typu Cafe Racer widzę tylko z gaźnikami. Ja z gaźnikami nie miałem jeszcze problemów choć trzeba je wyregulować i zsynchronizować (ok 300zł). Sam tego niestety nie potrafię zrobić a za cenę 2 takich regulacji można kupić przyzwoity wakuometr. Może męczące jest ssanie w motocyklach gaźnikowych, tym bardziej jak np. mieszkasz gdzieś w kamienicy i trzymasz moto na obrotach i czekasz aż się rozgrzeje. Wtedy wszyscy sąsiedzi wychylają się z okien. :biggrin: Nie mam nic do gaźników ale następne moto również planuję kupić już na wtrysku. No i kwestia modyfikacji, na wtrysku możesz zainwestować w Powercommandera i  zmieniać mapy, niby są Dynojety do gaźnika ale tam "mapy" już tak szybko nie zmienisz.

MZ ETZ 150 > Yamaha FZS600 Fazer > Honda CBR 900RR SC33

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
  • Create New...