Jump to content

Zmiana Taryfikatora - "już Wkrótce"

Smoozi
 Share

Recommended Posts

Planują coś zmienić odnośnie naszych punktów "lojalnościowych" http://expressilustrowany.pl/nowy-taryfikator-punktow-karnych-dla-kierowcow-juz-wkrotce,artykul.html?material_id=4fa7e40b16f1da0075010000&4ce3e2767233c7ff52020000-zdjecie=3#zdjecie, szczególnie interesuje mnie

[*]Wjeżdżanie między pojazdy jadące w kolumnie – 2 punkty (było 0)

a stojące na światłach? Z tego co wiem jeżeli nie najeżdża/przekracza się na linii oddzielającej pasy (albo linii takowej nie ma) to jest to zgodne z przepisami tylko należy zachować ostrożność. Poprawcie mnie jeśli się mylę.

No to nie do końca jest uregulowane prawnie. Jest to w większości wypadków akceptowane przez policje.Wjeżdzając między samochody chociażby łamiesz przepisy o konieczności zachowania odległości od omijanego pojazdu.Temat już gdzieś był na forum a o ile wiem nie ma konkretnej wykładni prawa.Na ścigaczu był artykuł o kolesiu któremu ubezpieczalnia nie wypłaciła odszkowowania jak podczas takiej jazdy kierowca otworzył u drzwi samochodu. Oczywiście policja uznała za winnego kierowcę puszki.

smoozi ale przez kolumnę pojazdów nie rozumie się korka na ulicy, tylko zorganizowaną grupę jadącą razem np. konwój, czy zorganizowana parada motocykli. Co do przeciskania się w korku to tak jak Przemek pisze - prawo tego nie zabrania, ale są różne interpretacje, zależnie kto to robi. Ja osobiście się ostrożnie przeciskam jak mam miejsce, ale nie wpycham się na żyletkę i nie pałuję do odciny, żeby pokazać, że chcę przejechać.

Micek1968

smoozi ale przez kolumnę pojazdów nie rozumie się korka na ulicy, tylko zorganizowaną grupę jadącą razem np. konwój, czy zorganizowana parada motocykli.Co do przeciskania się w korku to tak jak Przemek pisze - prawo tego nie zabrania, ale są różne interpretacje, zależnie kto to robi. Ja osobiście się ostrożnie przeciskam jak mam miejsce, ale nie wpycham się na żyletkę i nie pałuję do odciny, żeby pokazać, że chcę przejechać.

Dokładnie o to chodzi czyli np wjeżdżanie np między kolumnę ciężarówek wojskowych lub między pilota i TIRa przewożącego wielkogabarytowe elementy...