Skocz do zawartości

Spontany - spotkania nieoficjalne


Suchy-wolk

Rekomendowane odpowiedzi

kończe prace o 20:30 czyli ja tak na 21:00 mogę być :smile: ale ja raczej z gapiów narazie :P

Myślisz że każdy motocyklista to wariat ?

Grubo się mylisz, bo to ludzie z wielką pasją i umiejętnościami o których ty możesz tylko pomarzyć.

 

icon3.png Suzuki SV650s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się przejadę na dell'a :biggrin: nikogo nie będzie spadam do domu :sad2:

Myślisz że każdy motocyklista to wariat ?

Grubo się mylisz, bo to ludzie z wielką pasją i umiejętnościami o których ty możesz tylko pomarzyć.

 

icon3.png Suzuki SV650s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aidekk daj znać co z tymi górami, wjazd na Łysą Górę brzmi całkiem całkiem :-)

Ja bym się pisał z tym, że założenie jest jedno - jedziemy i wracamy w czwartek.

A i jakieś atrakcje z "lokersem" w Twojej osobie byłyby wskazane  :biggrin: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się uparliście na te świętokrzyskie ;) to może ja na Sopot skoczę na 1-2 noce? ;)

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Aidek, tylko ja :P Bo to ja rzuciłem pomysł tylko się skryłem :P

SPONTAN - góry świętokrzyskie (Łysa Góra)!

4 Czerwca '15 - START RÓWNO 9:30! Spotykamy się 15 minut wcześniej.

Tak jak pisałem wcześniej, wraz z kolega Maddoggy wybieramy sie w góry świętokrzyskie. Oto plan podróży:
https://www.google.pl/maps/dir/51.7011448,19.4120534/%C5%81ysa+G%C3%B3ra/Starachowice/Skar%C5%BCysko-Kamienna/Port+%C5%81%C3%B3d%C5%BA,+Pabianicka,+%C5%81%C3%B3d%C5%BA/@51.5911493,19.3751606,11z/data=!4m37!4m36!1m10!3m4!1m2!1d19.4278561!2d51.7105262!3s0x471a344ec16a3269:0xfface6a2621eb18b!3m4!1m2!1d19.6017257!2d51.5500287!3s0x471a25eccd236975:0x93fb536c08fef7d7!1m5!1m1!1s0x47181c7bf2343947:0xe54163c7cad57d67!2m2!1d21.0477072!2d50.8601134!1m5!1m1!1s0x4718142991998103:0xd060229300b403f2!2m2!1d21.0709769!2d51.0368289!1m5!1m1!1s0x471838e3b0265fad:0x9c6aaad5daf2719f!2m2!1d20.8477827!2d51.114294!1m5!1m1!1s0x471a34350c0024eb:0x339cf5ec2b7cb02f!2m2!1d19.416769!2d51.704002!3e0?hl=pl

 

Krótki opis:
Start z Ikei obok portu łódź, dokładnie parking załadunkowy pod ikeą, w święto 4 czerwca będzie pusty.
Miejsce docelowe Klasztor na Łysej Górze.

Mam świadomość że kolega aidek byłby w stanie jako że tubylec tamtych stron, oprowadzić nas po wielu ciekawych zabytkach. Ale biorąc pod uwagę czas przelotu do i z powrotem, a ruch będzie niemały to w tej wycieczce przewidujemy tylko ten jeden punkt docelowy. Zresztą, jesteśmy dorośli, grunt żeby w grupie dojechać a później dzielta się jak chcecie :smile:
W trakcie będą postoje, pierwszy w drodze do, w okolicach miedzianej góry (do 10 minut na papieroska siusiu)
Następny postój dopiero na miejscu.
W drodze powrotnej dwa postoje, jeden w okolicach Końskie (stacja na tankowanie moto) a drugi w Sulejowie.
WAŻNE INFORMACJĘ>
1. Przy Łysej Górze jest płatny parking, wszędzie dookoła są zakazy postoju po za tym na parkingu będzie bezpiecznie, dlatego tez proszę się zaopatrzyć w pieniążki na owy postój.
2. Przy Łysej Górze Jest karczma i tam możemy szamać. Nic nie narzucam, bo może ktoś jak np Aidekk zna ciekawszy i mniej turystyczny lokal, ale w razie czego tam możemy zjeść.
3. Na szczyt Łysej Góry można wjechać traktoro-ciuchcią, co bym preferował i też to może trochę kosztować więc gotówka wskazana.
4. JEDZIEMY W GRUPIE!

Madddoggy prowadzi, tempo 110-120 a przy wyprzedzaniu może nawet 130 :blink:  Ja będę zamykał. Nie chcę niepotrzebnych zgrzytów jak to możemy sobie poczytać w temacie spotów czwartkowych dlatego dla jasności (bez wywyższania się itp) Wszystko zgodnie z prawem.... nikt nie będzie blokował skrzyżowań i rond, jeśli prowadzący zobaczy że ktoś nie zdążył, to w najbliższym możliwym miejscu zjedzie i poczeka na resztę. Grupa 10 motocykli to MAKS. Mamy na tyle doświadczenia życiowego i drogowego, że nie będziemy w terenie zabudowanym jechać 50 km/h bo to nie realne, ale mamy też na tyle oleju w głowie i jesteśmy na tyle dorośli że nie będzie to 120! Będziemy racjonalnie jechali w miejscu gdzie jest ograniczenie prędkości. Maddogy jest jak sam mówi, zwolennikiem tempa emeryckiego czytaj turystycznego.
Absolutnie nikogo nie dyskryminujemy, ale moim ostatnim doświadczaniem, z góry naprawdę dziękujemy maszyną, które nie są w stanie dostosować tępa. Wierze że nie jeden doświadczony kierowca na Transaplie objechał by mnie na mojej 600 w Bieszczadach z palcem w "tłumiku" lecz mój ostatni wypad z transkiem na oponach na szuter skończył się tym że nie miałem kiedy wrzucić trójki. Dlatego bardzo mile widziane maszyny porównywalnej pojemności do 600 z kierowcami którzy nie boją się pochylania w zakrętach przy prędkości około 100, bo zakrętów na pewno nie zabraknie!

Jeśli ktoś ma sugestie, propozycje, to jesteśmy otwarci. jeśli komuś się nie podoba plan to nic na siłę. Na 100% Jadą dwie maszyny ja i Mad... zapraszamy chętnych aby dołączyli.
O zatankowanych maszynach nie muszę wspominać?

Ps. Mad wskazał że naje... sporo literówek. Nie jestem Czesławem Miłoszem, proszę mi wybaczyć (wczytajcie się w meritum) :smile:

Lista:
1. MaDDoggY
2. Rogal
3. Sailor
4. Aidekk
5. etc
 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne Rogal :-)

Jestem cały za :biggrin:

Mam tylko nadzieję, że ogarnę moto po wczorajszej awarii, no i ta pogoda - no pogoda musi być B)

Sprecyzujmy tylko ten parking służbowy przy Porcie bo pracowałem tam i wiem, że jest duuuży. Więc żeby się nie ganiać to może zaproponuje parking od strony LeroyMerlin, co Wy na to?

 

Lista:
1. MaDDoggY
2. Rogal
3. Sailor
4. ?
5. etc

Edytowane przez Sailor (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze spotykamy się pod ikeą (zwiemy się "Grupą z pod Ikei) :smile: Jest to boczne zadaszone wyjście z Ikei na powietrzu, tam gdzie zazwyczaj stają busy do załadunku... ja tam będę z pół godziny wcześniej więc szukać czerwonej kawy :smile:

Edytowane przez Rogal (wyświetl historię edycji)

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rogal, nie czepiam się Twojej trasy ani nie mówię, że mi w jakiś sposób nie pasuje. Wypad jest Twoim pomysłem, ja podłączam się jedynie do grupy i akceptuję ten fakt. Poza tym cieszę się, że chociaż raz nie muszę wszystkiego ogarniać i organizować.

 

Pobawiłem się jednak trasą Twojego przejazdu i dodałem do niej 36 km. Po co? A no zobacz sam :smile:

https://goo.gl/maps/aFYN3

 

W skrócie:

Ruiny zamku w Chęcinach - coś podobnego do Olsztyna pod Częstochową.

Jaskinia Raj - nie ma czego opisywać, klasa sama w sobie :smile:

W drodze powrotnej na trasie oznaczyłem Wąchock - można zrobić krótki postój. Jeśli ktoś pamięta te kawały o Wąchocku może uznać zatrzymanie się w miejscowości za zabawne :smile:

 

Są to propozycje. Myślę, że wylatując o 9:30 lekko wyrobimy się by wrócić wieczorkiem. Daj znać jeśli któreś z nich chciałbyś dołożyć do swojej wycieczki. To jedyne +36 km a te trzy dodatkowe punkty uatrakcyjnią wycieczkę :smile:

 

EDIT:

 

I dodatkowa wariacja trasy:

https://goo.gl/maps/0qFK3

 

Dołożyłem: 

Zamek rycerski w Szydłowcu

Muzeum Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej (i tak przejeżdżamy!).

 

 

Kilometrów nie tylko nie przybyło ale i ubyło. Powrót zrobiłem przez Tomaszów i bocznymi drogami, co pozwoli nam zaoszczędzić drogi i uniknąć stojących na głównych drogach państwowych rabusiów :smile:

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam kompletnie łodzi, a patrzę ikea w drugim końcu, więc nie za prędko. A nie ma co pędzić :smile:) kiedy indziej się uda

 

Matthewspl - OK będę, akurat coś zjem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Aidek.

Trasa spoko. Ja bym dorzucił jeszcze św. Katarzynę bo tam też jest fajny klasztor i zaraz obok jest fajny park miniatur z parkiem linowym! Tylko nie o to chodzi.
Twoja trasa wydłużyła czas o 40 minut a w każdym punkcie, żeby z niego skorzystać, czyli wejść do tej jaskini, dotknąć murów itp trzeba by doliczyć kolejny czas, kolejne miejsce parkingowe itp.

Więc z wycieczki na 10-11 godzin robi nam się 15-16 nie wspominając o dodatkowych kosztach na które aktualnie nie jestem przygotowany.

Wolę odwiedzić jeden punkt, ale w pełni z niego skorzystać niż kilka punkcików po łebkach.
Uważam że do półmetka sezonu jest jeszcze daleko. Będą kolejne okazje i kolejne wypady. Dlatego mimo twoich ogromnych chęci i zaangażowania jako przewodnika ziemi Kieleckiej nie skorzystam z alternatywy.
Jeśli ktoś ma ochotę na trasę Aidka to proszę się z nim skontaktować i ustalić szczegóły, wszystkich chętnych na przedstawiony wypad do Łysej Góry wraz ze zwiedzaniem opactwa św Krzyż i wdrapaniu się na wierzę widokową na szczycie Łysej Góry, zapraszam pod Ikeę w ten czwartek o 9:15 i wyjazd o 9:30.

Edytowane przez Rogal (wyświetl historię edycji)

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale sie zgubilem po drodze i dopiero yeraz jestem

Czekalem na Piłsudskiego zamiast Przybyszewskiego i dopiero pozniej sie skaplem ze nie tu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...