Skocz do zawartości

Spontany - spotkania nieoficjalne


Suchy-wolk

Rekomendowane odpowiedzi

Tak zwana Ekipa z pod Ikei przebudza się na wiosnę ;D

 

Jutro, 13:30 Spotkanie pod ikeą (Port Łódz) Wyjazd najpóźniej 13:45

Dokładnie to IKEA zatoczka przy załadunku towarów.

 

Będę ja + Madddogy + (prawdopodobnie) Skucha.

Chetnych zapraszam na latanko maks 250 km (nie prędkość tylko dystans). Przelotowa to około 100-110 tak na spokojnie.

Propozycje to zalew Jeziorsko, zalew Sulejowski, Spała, lub coś innego w okolicy, dogadamy na miejscu wedle uznania.

Dzięki za latanie niestety zakończone lawetą :sad2: Dzięki za pomoc w załadowaniu motocykla: Rogalowi, Zontey'owi oraz Glebie :smile: Oby następnym razem udało się już wrócić o własnych siłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za latanie niestety zakończone lawetą :sad2: Dzięki za pomoc w załadowaniu motocykla: Rogalowi, Zontey'owi oraz Glebie :smile: Oby następnym razem udało się już wrócić o własnych siłach.

 

to co nawaliło? :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wszystko pięknie, dojechaliśmy na Jeziorsko bez problemu.
Kolega próbuje odpalić a tu nic, ledwo kontrolka od oleju się świeci ale rozrusznik nawet nie drgnie.
Wniosek - Pewnie nowo założone podgrzewane manetki rozładowały aku.
Więc wykręciliśmy mój akumulator i podłączyliśmy u Maddogy a następnie odpaliliśmy. Mieliśmy nadzieje że alternator tak jak w samochodzie da napięcie po odpaleniu i spokojnie będzie można odpiąc aku i z powrotem przełożyć. Niestety po odpięciu aku, moto zaraz gasło. No nic, całkiem nowy motocykl na wtryskach może cała instalacja przechodzi przez akumulator i się nie da go tak po prostu odpiąć podczas pracy.
Stał niedaleko gościu z budką hamburgerową, pożyczył nam kable.
Spięliśmy na krótko i odpaliliśmy.... niestety zaraz po odłączeniu kabli moto natychmiast gasł....

Wniosek - Padł albo regulator napięcia, albo alternator...
Lepiej na Jeziorsku niż np podczas nordkapu ;P

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem jeszcze na szybko sprawdzane były u mechanika i niby alternator jest ok na 99% więc pewnie akumulator lub regulator albo oba :sad2: Także ironicznie prąd mi się skończył na tamie z elektrownią :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z tego co piszecie, to problemem jest brak ładowania.

Kurcze, jeżeli byliście w stanie zamienić się akumulatorami, to mogło się obyć bez lawety.

MaDDogY dojechał by do domu na akumulatorze Rogala, a ten na jego.

Skoro znaleźliście pana z kablami, to Rogal uruchomiłby swój motocykl i w trasie doładował akumulator.

 

Co do znalezienia winowajcy.

Jeżeli z alternatora wystają trzy przewody (żółte?) to sprawdź rezystancję między nimi.

Między dowolnymi dwoma powinna być taka sama, rzędu kilku ohm. Jeżeli masz inną liczbę wyprwadzeń, to trzeba zerknąć do schematu elektrycznego.

Po odpaleniu silnia, na wolnych obrotach, alternator daje jakieś 30-40VAC (pomiędzy dowolnymi dwoma przewodami). Im szybciej silnik się kręci, tym wyższe napięcie.

Sprawdź, co wychodzi z regulatora. Powinno być coś około 14VDC (13.8 - 14.4VDC?). To można sprawdzić bezpośrednio na zaciskach akumulatora.

 

Jak tylko skończę zabawę z rejestracją motocykla, to kolejny członek „Ekipa z pod Ikei” będzie gotów do latania...

echo '[q]sa[ln0=aln256%Pln256/snlbx]sb2928435025443411snlbxq'|dc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna rada i myśleliśmy o tym, ale od tygodnia mam nową YUASe i jakoś nie miałem ochoty jej zasiarczyć... Bo taki był by efekt rozładowywania do zera i znów ładowania. Po za tym nie wiem czy dało by rade przejechać na akumulatorze 70 km. Kolejna sprawa ryzykować że aku ci się skończy np na zakręcie i silnik zblokuje koło to szczyt nierozwagi. Posiedzieliśmy, pogadaliśmy, spotkaliśmy Zontey i Glebę i każdy wrócił bezpiecznie ;)

Zapraszam Szpiegu bo fajna paczka była a bez Ciebie to jednego członka watahy mniej :P

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszecie, to problemem jest brak ładowania.

Kurcze, jeżeli byliście w stanie zamienić się akumulatorami, to mogło się obyć bez lawety.

MaDDogY dojechał by do domu na akumulatorze Rogala, a ten na jego.

Skoro znaleźliście pana z kablami, to Rogal uruchomiłby swój motocykl i w trasie doładował akumulator.

 

Co do znalezienia winowajcy.

Jeżeli z alternatora wystają trzy przewody (żółte?) to sprawdź rezystancję między nimi.

Między dowolnymi dwoma powinna być taka sama, rzędu kilku ohm. Jeżeli masz inną liczbę wyprwadzeń, to trzeba zerknąć do schematu elektrycznego.

Po odpaleniu silnia, na wolnych obrotach, alternator daje jakieś 30-40VAC (pomiędzy dowolnymi dwoma przewodami). Im szybciej silnik się kręci, tym wyższe napięcie.

Sprawdź, co wychodzi z regulatora. Powinno być coś około 14VDC (13.8 - 14.4VDC?). To można sprawdzić bezpośrednio na zaciskach akumulatora.

 

Jak tylko skończę zabawę z rejestracją motocykla, to kolejny członek „Ekipa z pod Ikei” będzie gotów do latania...

Dzięki za rade ale ja jestem trochę technicznie lewy i wiem miej więcej o czym mówisz ale nie do końca :sad2: wtyczka od alternatora była wczoraj sprawdzana i niby grała muzyka wiec pozostał jeszcze kwestia akumulatora i regulatora. Dowiem się wszystkiego we wtorek. End of topic bo tutaj zaczynamy SPAM robić :smile:

 

Wracając do myśli przewodniej to rejestruj moto i zapraszamy pod wejście do IKEI:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli bedziesz chcial polatac gdzies blizej to daj cynk.

Tama na Jeziorsku juz mnie nie kreci

"Ja chcę, żeby moja Łódź rosła, żeby miała pałace wspaniałe,
ogrody piękne, żeby był wielki ruch, wielki handel i wielki pieniądz..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro ostatni dzień ladnej pogody i koniecznie trzeba się gdzies kulnac :smile:

"Ja chcę, żeby moja Łódź rosła, żeby miała pałace wspaniałe,
ogrody piękne, żeby był wielki ruch, wielki handel i wielki pieniądz..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nico, nie widziałeś jak na fejsie pisałem? Zbiórka jutro jest na McDonalds na Włókniarzy/Aleksandrowska o godz 16:00. Na chwile obecną jest chyba 8 maszyn :biggrin:

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dla tych ktorzy nie maja fejsbuka zadnego info nie dales :P

Niech no ja Cie dorwe :smile:))

 

 

Ps. Slyszeliscie ze ma wejsc przepis zmuszajacy rodzicow podczas rejestracji dziecka w USC

Do zalozenia mu konta na fejsbuku ? ;)

"Ja chcę, żeby moja Łódź rosła, żeby miała pałace wspaniałe,
ogrody piękne, żeby był wielki ruch, wielki handel i wielki pieniądz..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czepialscy jesteście... wy się czepiajcie dalej a ja za 5 godz idę latać! :biggrin:

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja siedzę w pracy do 20:30 :sad2: jak coś to piszcie gdzie będziecie dalej :biggrin:

Myślisz że każdy motocyklista to wariat ?

Grubo się mylisz, bo to ludzie z wielką pasją i umiejętnościami o których ty możesz tylko pomarzyć.

 

icon3.png Suzuki SV650s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nico, nie widziałeś jak na fejsie pisałem? Zbiórka jutro jest na McDonalds na Włókniarzy/Aleksandrowska o godz 16:00. Na chwile obecną jest chyba 8 maszyn :biggrin:

Aidekk jakaś trasa zaplanowana czy dopiero na miejscu będzie ustalane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Aidekk jakaś trasa zaplanowana czy dopiero na miejscu będzie ustalane?

Ma być dłuższe latanie z jedzeniem, może Kruszów ale nie znam konkretów. Tym razem nie ja jestem organizatorem tego zamieszania :smile:


 

 

Sugerujesz kruszów? XD

Zamiast myśleć o żarciu lepiej się stawiaj o 16:00 pod Macożernią na Włókniarzy :biggrin:

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...