Skocz do zawartości

CBF 600 Stukanie


Korrus

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wrażenie że ostatnio moja Honda chodzi jakoś głośniej. Słychać jakieś stukanie i mam wrażenie że na rozgrzanym silniku jest głośniej.

Pewnie w końcu i tak odwiedzę jakiegoś mechanika ale może coś podpowiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko coś wywnioskować z filmu, ale czy przypadkiem nie masz przedmuchu na wydechu? Weź no zatkaj wylot tłumika/ów i dopiero nasłuchuj, czy się nie nasiliło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być rozrząd, mogą być zawory ale może też Ci się wydawać tak jak mi :biggrin: już dwa razy mi mechanik mówił żebym się uspokoił bo nic niepokojącego się nie dzieje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Bocian@13 napisał:

Może to być rozrząd, mogą być zawory ale może też Ci się wydawać tak jak mi :biggrin: już dwa razy mi mechanik mówił żebym się uspokoił bo nic niepokojącego się nie dzieje ;)

Coś w tym jest - też myślałem, że u mnie stuka łańcuszek ale mechanik powiedział, że jest OK :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wcześniej chodziła ciszej. Wg mnie jest duża różnica między tym co było a tym co jest teraz. Tamten film może nie być dobrym przykładem bo kręcony w garażu. Dodałem jeszcze jeden zrobiony na zewnątrz. Może będzie słychać trochę lepiej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze gorzej. Przejechałem się dziś kawałek, rozgrzałem moto i pojeździłem trochę na wyższych obrotach. W efekcie zgasł dwa razy w drodze powrotnej do domu i zaczął jeszcze głośniej chodzić. Nie jest dobrze.

Obawiam się że dzieje się coś złego. Już się boje odpalać. Sam chyba sobie nie poradzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że sam dobiłem moto bo stukało wcześniej mniej. Jak mi trochę ponad tydzień temu zgasł to już słyszałem że stuka głośniej. Moto odholowane do mechanika i po wymianie akumulatora odpaliło. Pytałem czy to stukanie nie jest trochę za głośne ale mechanik stwierdził że chodzi normalnie. Jeździłem więc dalej ale znów zrobiło się głośniej. W końcu zrobiło się jak na ostatnim filmie.  Zbyt długo zwlekałem i mam za swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.06.2017 o 10:02, Korrus napisał:

Obawiam się że sam dobiłem moto bo stukało wcześniej mniej...Pytałem czy to stukanie nie jest trochę za głośne ale mechanik stwierdził że chodzi normalnie...Zbyt długo zwlekałem i mam za swoje.

Moja rada jedź do tego "mechanika" i zapytaj czy nadal brzmi normalnie. Jeżeli ktoś nazywa się mechanikiem powinien od razu ogarnąć temat i nie miałbyś teraz problemów.

Łutututututuuu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie i tak by to nic nie zmieniło. Jeśli to panewka to i tak by poszło  dalej. Ewentualna wymiana niewiele by tylko przedłużyła żywotność. Jak mi zdechł na trasie to stukał ciszej niż na pierwszym filmie.  Jeszcze nie mam oficjalnej informacji o śmierci silnika ale takowej się spodziewam. Napiszę co tam mechanicy z MotorWings wykryli.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra wiem coś więcej.

Z powodu braku smarowania na jednym z wałków rozrządu doszło do zatarcia i uszkodzenia zarówno wałka jak i głowicy. Przyczyna na razie nie znana.

Teraz potrzebuję kompletnej głowicy z wałkami i najlepiej z zaworami i wszystkim co tam w niej siedzi. Pytanie tylko czy musi to być głowica od silnika PC38 czy podpasuje też od nowszego bądź starszego modelu? Jak znam moje szczęście to tylko PC38 ale warto zapytać, może ktoś coś doradzi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kontynuacja. Po długiej przerwie z powodu braku czasu wracam do naprawy. Odkręciłem drugi wałek i też wygląda kiepsko na końcu. Głowica tak zajechana że się do niczego nie nadaje. Może jest problem z ciśnieniem oleju. Jak wymienię głowicę to zmierzę ciśnienie. Głowica na podmianę już jest. Rozebrałem ją żeby trochę przeczyścić zawory i gniazda bo się do końca nie zamykały i luzy zaworowe były zbyt duże. Może dziś uda się ją złożyć i sprawdzić czy luzy są OK. Trzymajcie za mnie kciuki.

LWG

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...