Jump to content

Prędkość W Nawigacji

krzysiek
 Share

Recommended Posts

Wczoraj motongiem zrobiłem 700km dziś przeglądałem w nawigacji historię prędkość i zdziwiłem się.W komputerze nawi prędkość max. była zaniżona o 20km. Aż tyle???W co wierzyć?

Liczniki przewaznie zanizaja predkosc o 10%Z naciskiem na przewaznie.Nawi mowi prawde.

to u mnie było by 8%niedawno podglądałem z ukrycia licznik motoru który jechał obok i wskazanie było takie samo jak na moim.

U mnie np przy 120 licznikowego jest 112km/h z gps.Tak wiec jak kolega wczesniej pisze, 5-10 procent przeklamania powinno byc.

AndrzejCBR

Tak zgodze sie u mnie jest tak samo. Czyli wychodzi na to ze nawi dobrze pokazuje a liczniki troche dodaja?

W puszce przy licznikowych 235 nawi pokazalo mi 218.Ale fajnie ze ktos poruszyl ten tematbo nie sprawdzalem jeszcze licznika kozy :)Ciekawe jaka bedzie roznica.

Fajnie by bylogdyby ktos udostepnil/pozyczyl/zapodal kamerkeMozemy zrobic krotkie filmiki pogladowe.Ale pamietajcie.Zawyzanie wskazan naszych licznikowwplywa znakomicie na kondycje naszych portfeli :smile:

Wszystkie liczniki zawyżają, średnio o 5-6 %, czy to w moto czy puszkach.Wydaje mi się że jest to związane z zabezpieczaniem się producentów pojazdów przed pozwami związanymi z ograniczeniami prędkości.Z reguły dopuszczalne jest kilka rozmiarów opon, które mogą się różnić o parę % na średnicy (np. zamiennie 165/70, 170/65, itd).Dodatkowo bieżnik też ma kilka mm grubości (w zimowych np. 7-9 mm).Te czynniki nakładając się mogą powodować różnice we wskazaniach prędkości o ok +/- 5%.I jeśli wyskalowane są wszystkie liczniki + 5%, to nawet w najgorszym przypadku wskazanie nie przekroczy rzeczywistej prędkości.A gdyby licznik pokazał mniej niż rzeczywista prędkość, i fotoradar by zrobił zdjęcie, to można by było zaskarżyć producenta pojazdu o odszkodowanie,przecież nie ma się innej możliwości oceny prędkości niż licznik, podsumowując, taki producent miałby prze..chlapane :decayed:

Motocykl mam w oryginale.więc błąd licznika.Ale w Alfie R. pokazuje mi tak samo przy wszystkich prędkościach też w oryginale.

• 4 weeks later...

Wiesz co jak ja jadę autem czy motorem na przykład 100km/h i włączę navi takie normalne pokazuje mi ok 95km/h a jak włączę w telefonie to mam jakieś 90km/h nie wiem czy to prawda ale kiedyś ktoś mi powiedział że sygnał z satelity przy większych prędkościach czasem nie nadąża za pojazdem z tego ta pomyłka a prędkościomierz jedynie moze oszukać się jakieś 3/4 km/h

NIe wiem z czego to wynika - ale powyższa różnica występuje w fordach transitach, fiatach ducato, oplach movano - w solbusach także, równe 10 km. Ale pytałem chłopaków z iveco i oni mają podobno co do jotki zgrane z navi--> no chyba że ścieme walili

ja ma navi w tel i jak jade ciezarowka, to pokazuje tyle co na liczniku, a wiadomo w tachografie lipy nie ma, wiec mysle ze bardziej wiarygodny jest gps, ale w moto nie sprawdzałem...