Skocz do zawartości

Kawasaki Er6-N Vs Hornet


Zegotka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jako że się już przywitałem mam do was pierwsze pytanie.:smile: Chcę zmieniać motocykl i chcę żeby był to Naked. Zawęziłem wybór do dwóch jest to Kawasaki Er6-N i honda hornet 600 rok 2005-2006. I tu moje pytanie do posiadaczy jak się nimi jeździ? I który jest ciekawszym motocyklem. Nie ukrywam że Kawasaki ma bardzo sportowy i nowoczesny wygląd, ale jak to się ma do niezawodności? Hornet to sprawdzona i dobra jednostka ale fundusze nie pozwalają na horneta z 2007 po lifcie, jakby pozwalały to już by było pozamiatane :biggrin: Fajnie jak wypowiedzieli by się posiadacze, bo chcę żeby motocykl dawał maksymalny fun z jazdy. Czekam na odpowiedzi.P.S.Ewentualnie posiadacza Eryka chciałbym poznać i ustawić się na posłuchanie pracy tego potworka:DPozdrawiam!:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś CB-500 i CBR-1000F. Na Hornecie też jechałem parę razy i wrażenia jak z bardziej agresywnej cebulki. Wygodna, komfortowa a 100 KM (tyle miała wersja którą dane mi było polatać). Sprawuje się bardzo dobrze - mały demon! Co do Kawasaki nie mam przekonania, nigdy nie miałem i nic nie wiem o tych maszynach. Słyszałem jedynie, że są typowo sportowe ale sam o ER-6 nic nie wiem, także nie chce zaciemniać. Moim zdaniem Honda to Honda i zdania nie zmienię. Wygodna kanapa dobra w długie trasy, dobra pozycja - plecy nie bolą po jeździe 300km (to opinia posiadacza). Generalnie wrażenia jak na turbodoładowanej cebulce :biggrin:

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje przejechać sie na Kawasaki Er6-N 05 czy 06 a na hornecie 2000 i 06 i polecam Kawasaki...

 

Mógłbyś rozwinąć myśl?:smile:

 

Dziękuje za odpowiedzi i czekam na kolejne.Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz Horneta (chociaż starszego), to trudno żebym doradzał Ci inaczej jak Hondę :biggrin: Mimo to polecam poszukać na serwisach jakieś sztuki niedaleko Ciebie i zarówno jeden, jak i drugi model zobaczyć na żywo. Przymierzyć się, posłuchać i chwilę pojeździć w miarę możliwości... Chociaż teksty typu "Kawasaki, to kawał sraki" do mnie specjalnie nie przemawiają, to z drugiej strony o niezawodności Hond sporo się słyszy i mówi :] Są niezawodne (poza regulatorami napięcia i alternatorami, które to lubią padać) i popularne. Niestety również stosunkowo drogie w kupnie i utrzymaniu, ale za to cenę rynkową trzymają odpowiednio. Na Kawasaki czułbyś się pewnie bardziej wyjątkowo, bo po prostu mniej takich maszyn lata. Ale też szybciej miałbyś dosyć, bo z tego co mi się zdaje, to mocy ma sporo mniej... A skoro jak pisałeś, chcesz moto które daje duży 'fun' z jazdy, to odpowiedź jest oczywista...Podsumowując bierz Horneta ;D Wszystko o nim, wraz z masą świetnych ludzi znajdziesz na honda-hornet.pl . Na dodatek, jeżeli zależy Ci na znalezieniu perełki, to szukaj tam chłopaków z motoitalia, którzy sprowadzają z Włoch do Piły rewelacyjne sztuki... Co prawda cenią się, ale każda wydana u nich złotówka, to dobrze wydana złotówka ;] A często można dorwać sztuki z masą fajnych dodatków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz Horneta (chociaż starszego), to trudno żebym doradzał Ci inaczej jak Hondę :biggrin: Mimo to polecam poszukać na serwisach jakieś sztuki niedaleko Ciebie i zarówno jeden, jak i drugi model zobaczyć na żywo. Przymierzyć się, posłuchać i chwilę pojeździć w miarę możliwości... Chociaż teksty typu "Kawasaki, to kawał sraki" do mnie specjalnie nie przemawiają, to z drugiej strony o niezawodności Hond sporo się słyszy i mówi :] Są niezawodne (poza regulatorami napięcia i alternatorami, które to lubią padać) i popularne. Niestety również stosunkowo drogie w kupnie i utrzymaniu, ale za to cenę rynkową trzymają odpowiednio. Na Kawasaki czułbyś się pewnie bardziej wyjątkowo, bo po prostu mniej takich maszyn lata. Ale też szybciej miałbyś dosyć, bo z tego co mi się zdaje, to mocy ma sporo mniej... A skoro jak pisałeś, chcesz moto które daje duży 'fun' z jazdy, to odpowiedź jest oczywista...Podsumowując bierz Horneta ;D Wszystko o nim, wraz z masą świetnych ludzi znajdziesz na honda-hornet.pl . Na dodatek, jeżeli zależy Ci na znalezieniu perełki, to szukaj tam chłopaków z motoitalia, którzy sprowadzają z Włoch do Piły rewelacyjne sztuki... Co prawda cenią się, ale każda wydana u nich złotówka, to dobrze wydana złotówka ;] A często można dorwać sztuki z masą fajnych dodatków

Zaczynam poważniej myśleć o Hornecie, po takiej recenzji:) Właśnie jedyna możliwość przejażdżki to dopiero u sprzedającego:) Bo w Łodzi ciężko o serwis z tymi maszynami. Jeszcze jak byś mógł coś powiedzieć na temat prowadzenia i poręczności w mieście był bym wdzięczny:) I jak ze spalaniem?Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 1000 % Honda, jeździłem Kawsaki , Yamaha Fazer teraz jeżdże Hondą CBF 1000 tamte motory nie umywają się do Hondy. Nic nie stuka nic nie puka, dwójka nie wypada. Jak najbardziej Honda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadacza Eryka chciałbym poznać i ustawić się na posłuchanie pracy tego potworka:D

Jeżdże Versysem 650 czyli "wyższym bratem" ER 6. To mój pierwszy motocykl i doświadczenie mam raczej mierne więc nie mam zamiaru doradzać, ale chętnie podziele się wrażeniami z użytkowania Kawasaki (mojej obecnie ulubionej marki :riding: ) i "możemy ustawić się na posłuchanie pracy tego potworka" :-)pozdro,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy , nie ma co ukrywać, honda to honda.. :smile: Ja z mojego szerszenia jestem bardzo zadowolony. Spokojny w dolnym zakresie obrotów i szatan na wyższych.. Wszelkich istotne informacje o tym motocyklu można przeczytać na naszym forum, czyli honda-hornet.pl - polecam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy będzie zachwalał swoje moto Lubiany to że wyskakuje dwójka to nie wina marki motocykla , tylko użytkownika , który roz...ał skrzynię , a to może stać się w każdej marce i modelu .

Na drodze spotykam się z masą nieodpowiedzialności,Wielu ludzi jeździ po wariacku, nie przestrzegają znaków,Ani ograniczeń prędkości, nie mają za grosz wyobraźni.Aż czasami ciężko ich wyprzedzić.... ;)

podpisrx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam poważniej myśleć o Hornecie, po takiej recenzji:) Właśnie jedyna możliwość przejażdżki to dopiero u sprzedającego:) Bo w Łodzi ciężko o serwis z tymi maszynami. Jeszcze jak byś mógł coś powiedzieć na temat prowadzenia i poręczności w mieście był bym wdzięczny:) I jak ze spalaniem?Pozdrawiam!

nie sugeruj się tym czym kto jeździ i jakie ma opinie motocykl będzie tylko Twój i to Ty powinieneś decydować na jakim czujesz się najlepiej. Proponuję nie słuchać podpowiedzi tylko sam zadecydować jaki motocykl chcesz. Słuchając podpowiedzi możesz później żałować podjętej decyzji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię taką polemikę w stylu "Kawasaki kawał sraki" itp. Każda japońska marka ma takie credo. Ale do rzeczy:1. Jeśli te dwa motocykle (odrzuciłeś sporo fajnych o podobnych parametrach) Tobie odpowiadają to kup to co znajdziesz w lepszym stanie. Najwięcej frajdy da Tobie posiadanie motocykla zadbanego. A jak widać z wypowiedzi powyżej: jak już coś kupisz to zaczniesz to chwalić.2. Porównujesz dwa japońskie nejkedy, ale całkiem różne. Honda to utemperowana sportowa R4, a Kawasaki to ubogie R2. Czyli całkiem inny układ, zupełnie inne oddawanie mocy. Również krzywa przebiegu momentu prezentuje się inaczej.Można by więc powiedzieć że nie sprecyzowałeś czego szukasz. I to chyba właściwe pytanie: czego oczekujesz od motocykla i jak zamierzasz go użytkować.A co do wydechu, to mój znajomy posiada takowy motocykl z jakimś akcesoryjnym wydechem i muszę przyznać że brzmi całkiem dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię taką polemikę w stylu "Kawasaki kawał sraki" itp. Każda japońska marka ma takie credo. Ale do rzeczy:

1. Jeśli te dwa motocykle (odrzuciłeś sporo fajnych o podobnych parametrach) Tobie odpowiadają to kup to co znajdziesz w lepszym stanie. Najwięcej frajdy da Tobie posiadanie motocykla zadbanego. A jak widać z wypowiedzi powyżej: jak już coś kupisz to zaczniesz to chwalić.

2. Porównujesz dwa japońskie nejkedy, ale całkiem różne. Honda to utemperowana sportowa R4, a Kawasaki to ubogie R2. Czyli całkiem inny układ, zupełnie inne oddawanie mocy. Również krzywa przebiegu momentu prezentuje się inaczej.

Można by więc powiedzieć że nie sprecyzowałeś czego szukasz. I to chyba właściwe pytanie: czego oczekujesz od motocykla i jak zamierzasz go użytkować.

 

A co do wydechu, to mój znajomy posiada takowy motocykl z jakimś akcesoryjnym wydechem i muszę przyznać że brzmi całkiem dobrze.

 

Zdaję sobie sprawę że jest więcej motocykli tego typu ale te 2 najbardziej przypadły mi do gustu. Szukam motocykla głównie do szybkiego przemieszczania po mieście, do dojazdów na uczelnie bądź pracy. Przede wszystkim potrzebuję motocykla poręcznego. Wiem że opinie nie są obiektywne bo każdy chwali swoje, dlatego wybierając bd kierował się swoimi odczuciami, ale potrzebowałem opini od doświadczonych ludzi:)

Dzięki i Pozdrawiam!}

 

Bogdano jeśli można to odezwę się na PW, to się może jakoś umówimy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Latam Hornetem '06 od kilku sezonów, szczerze go polecam, ale zastanów się nad rocznikiem do 2004, albo następnym modelem czyli 2007. Przyczyna jest bardzo prozaiczna, model '05-'06 produkowany tylko przez dwa lata, jeżeli zrobisz coś nie tak i zupełnie przypadkiem położysz moto (oczywiście nie polecam, bo boli :smile:) to dokupienie kilku części do tego rocznika graniczy z cudem. Ja ju dwa lata szukam na rynku wtórnym obudowy zegarów do mojej "RUDEJ" i niestety jest to trudne. Mam kilku znajomych którzy latają Hornetami starszych roczników i osiągami, ani też komfortem jazdy nie odbiegają od PC36. O PC41 również słyszałem same dobre opinie, a różnica w cenie między PC36 w dobrym stanie, a PC41 nie jest jakaś przerażająca, więc radzę rozważyć dołożenie kilku złotych (ALE NIE KOSZTEM CIUCHÓW I KASKU!!!!!!!).Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do poruszania się szybkiego po mieście do pracy / na uczelnie, to oba motocykle będą w sam raz ;] Licz się tylko z tym, że Hornet raczej do ekonomicznych nie należy... Co do prowadzenia, to naprawdę nie mogę maszynie wiele zarzucić. Jest lekki, małych gabarytów i o naprawdę dużej mocy (co oczywiście może być bardzo zdradliwe). Dla mnie osobiście jest 100 razy bardziej poręczny niż Bandit, czy Fazer. Generalnie nie poleciłbym Ci tego modelu tylko w jednym przypadku, jeżeli jesteś wysoki. Po prostu źle mógłbyś na nim wyglądać, a co ważniejsze, mogłoby Ci być niewygodnie. Pochwal się jak już coś znajdziesz / kupisz :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No za wysoki nie jestem:) A jakiego rzędu jest spalanie? Może doradzicie coś do poryszania się po mieście do 600 poj i czasami wyskoku za miasto? Wiadomo że chciałbym coś oszczędnego lecz wiem że spali tyle co naleje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak jeździsz ofc xD Wydaje mi się że żeby zejść poniżej 5l trzeba się sporo namęczyć, a takie optymalne spalanie to pewno ok 6-7l/100 km, tak więc sporo. Hornecik jest lekki i zwinny, ale za to moc ma bardzo dużą:> Bardziej ekonomiczna, ale i z odpowiednio sporo mniejszym kopem byłaby CB 500 (i odpowiednio 500tki od Kawasaki czy Suzuki). Do miasta naked to najlepsza możliwa sprawa, a raz jeszcze podkreślam - Hornet jest mały, więc super do poruszania się w korkach. Jednak jeżeli miałbyś dużo jeździć w trasy, to na nakedzie będziesz się sporo męczył. Tu analogicznie możesz wybrać Horneta w wersji S, Bandita w wersji S, czy chociażby Fazerka :] Wszystko ofc. Do nakeda można założyć szybę, ale moim zdaniem szpeci ona motocykl ;/ Ja kupiłem i w zasadzie założyłem raz, na trasę do Częstochowy, a potem zdjąłem bo mnie drażniła i od trzech lat leży w piwnicy :biggrin: Koniec końców i tak wszystko zależeć będzie od Twoich upodobań, możliwości finansowych, no i tego na jaką sztukę trafisz ;] Bardzo mądrze ktoś wcześniej napisał, żeby kupić to co w lepszym stanie :] Jakbyś jeszcze miał jakieś pytania związane z Hornetami, to wal nawet na PW :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzięki za wszytkie odowiedzi, ale zmieniły się upodobania bo na Horneta z roku 2007 nie będzie mnie stać(szkoda). I zastanawiam się nad GSR 600 i FZ6(2004r.), głównie interesują mnie właściości jezdnę, na obu siedzi mi się wygodnie, lecz gsr wydaję się "ciężki optycznie" interesuje mnie jak się obie maszyny prowadzi w mieście, fajnie by było jak by się właściciele wypowiedzieli:)

Dziękuje i Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...