Skocz do zawartości

GPS - lokalizator motocykla


Sebastus

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

ktoś korzystał że sprzętu/usług trakero.pl do zabezpieczenia motocykla? 

https://trakero.pl/zastosowanie/motocykle/

https://sprytnerzeczy.pl/produkt/lokalizator-skorpion-moto/?v=9b7d173b068d

Chętnie poznam opinie o nich. Pierwsze moje kontakty z nimi nie najlepsze, sprawili na mnie wrażenie nieogarniętych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te urządzenia mają zazwyczaj wbudowaną kartę sim, głównie z tąd bierze się abonament. Oczywiście są rozwiązania gdzie nie ma abonamentu tylko prepaid czyli opłacasz wtedy kiedy potrzebujesz a np zimą nie ma takiej potrzeby no chyba że gwizdną moto to wtedy doładowujesz i sprawdzasz gdzie aktualnie stoi.

Oczywiście trzeba pamiętać że złodzieje są zawsze krok do przodu i mają takie cwaniutkie zakłucacze wszelkiego sygnału uniemożliwiające gpsowi komunikację z siecią. No i oczywiście trzeba pamietać że o ile takie ustrojstwo w sezonie raczej aku nie wyssie ale zimową porą już trzeba kontrolować poziom naładowania. Z tym fajnie się sprawdza urządzonko atosatmini.eu bo na stronce swojego urządzenia masz podgląd na napiecie w instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat coś takiego jak forum to chyba ostania lokalizacja na jaką bym wpadł żeby opisywać co chce założyć za zabezpieczenie motocykla, jeszcze powiedz gdzie umieścisz, będzie łatwiej :hihi:nigdy nie wiesz kto tu siedzi i czyta, prosty przykład ze skradzionymi 4 motocyklami przez jednego rudego jegomościa, bywalca tego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, salat napisał:

Z tym fajnie się sprawdza urządzonko atosatmini.eu bo na stronce swojego urządzenia masz podgląd na napiecie w instalacji.

chyba wszystkie (przynajmniej większość) takie urządzenia potrafią wysłać komunikat (lub sms) o niskim stanie naładowania akumulatora, masz czas zareagować zanim urządzenie się zupełnie wyłączy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Trakero.pl

Oraz poniżej Konsalnet z podobną opcją.

 

 

Fajna sprawa z tym zabezpieczeniem.

172824.png

Zawsze bezpiecznie. Zawsze z głową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pol zartem, pol serio....ale za smieszne pieniadze mozna zamontowac np. zegarek dzieciecy z funkcja gps. Montujesz to gdzie chcesz bo jest niewielkie a przez  apke na telefon dostajesz informacje gdzie obecnie znajduje sie moto (dziecko) w przypadku kradzieży, mozna wyznaczyc strefe po przekroczeniu ktorej tez dostaniesz komunikat. Dodatkowo jesli ktos urządzenie bedzie chcial sciagnac to zalaczy sie alarm, przypomina tez o niskim poziomie baterii. 

Zasada działania dokladnie ta sama a koszty duzo nizsze ;)

 

link pogladowy ---- > http://allegro.pl/zegarek-dla-dziecka-smartwatch-gps-sim-lokalizator-i6817812468.html?bi_s=internal&bi_c=49797&bi_term=poradnik&bi_m=dziecko-art-offer-tiles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

korzysta ktoś z tego bezpiecznego motocykla konsalnetu?

jak u Was się sprawdza kwestia utrzymywania akumulatora? Bez GPSa aku trzyma mi miesiąc, z GPSem okolo 7 - 10 dni (bez żadnego dotykania, zostawiony w garażu), a podczas sezonu, gdzie czasami mam krótkie przejazdy praca dom sklep, to po 2-3 dniach siada mi aku.

Jestem ciekawy czy spadek utrzymywania akumulatora o ponad 50% jest normalny ? czy to jednak coś jest nie tak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...