Skocz do zawartości

Kupno Części Do Moto Przez Neta = Oszustwo


fuckout2

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć , chciałbym się zwrócić do was o poradę ,a może ktoś miał podobny przypadek.

Zamówiłem u gościa części do moto na kwotę prawie 1000 zł z wysyłka. Gość oferuję się na allegro ,że posiada części itp więc dzwonie , ugadałem wszystkie przedmioty jakie potrzebowałem  - faktyczny stan   owych gratów no i cenę. Poprosiłem pana ,żeby zaznaczył opcję sprawdzenia gratów przy kurierze - tu zapierał się,że tak nie wysyła ,bo ludzie podmieniają graty przy kurierze i odsyłają - wydało mi się to  dziwne ,ale mówię może w tym coś prawdy jest ,bo wiadomo że jak ktoś chce to się ugada. Gość w ogóle ma tych gratów pełno ,bo rozbiera dużo moto , trochę osób u niego też kupowało ,mówię dobra pal licho w takich czasach teraz żyjemy to bd git. Przyszła paczka - otwieram na pierwszy rzut oka wszystko super, ale za chwile przyglądam się i widzę ,że jeden element nie jest taki jak zamawiałem , drugi ma urwane mocowanie (małe i mało widoczne ,ale jest ) ,a lampa posiada wypalony trochę odbłyśnik co nie rzuciło mi się od razu w oczy,bo budowa klosza tak załamuje światło ,że trzeba się dobrze przyjrzeć . 

Dość tej chaotycznej wypowiedzi , czas na konkrety :decayed: .Zadzwoniłem do sprzedającego ,że przedmioty nie są takie jak ustalaliśmy po czym do mnie wyskakuje ,że tak tak już jest w tych lampach itp itd. a umawialiśmy się na lampę idealną z niewypalonym odbłyśnikiem ,w dodatku na rogach odbyśnika ktoś posypał brokatem ,aby nie było widać tego aż tak bardzo. Upierał się ,że teraz to mogę go cmoknąć i w rezultacie nie chciał rozmawiać , nie odbiera moich telefonów , odłożył słuchawkę. 

Jakoż iż chłop nie chcę załatwić tego ugodowo to napisałem mu ,że zgłoszę to na policję ,bo jak wiemy powyżej 300 zł to już nie wykroczenie ,a przestępstwo,które poniekąd jest ścigane ,ale wiadomo jak to u nas bywa. W miedzy czasie dowiedziałem się iż można zadzwonić na reklamacje do poczty i wstrzymują oni wysyłkę kasy do typa na 1 dzień -a po dostarczenie protokołu z policji do czasu wyjaśnienia sprawy - niestety ja się spóźniłem i $ poszły to lokalnego urzędu pocztowego owego pana ,ale jeszcze jest szansa je zatrzymać. 

Pytanie czy mieliście podobną sytuacje i jak z niej wybrnęliście czy olaliście sprawę . Wiem , pojawią się komentarze sam sobie winieni ,że nie kupił przez Allegro ,ale zamawiam naprawdę przez tyle lat sporo gratów i zazwyczaj odbywa się to poza allegro ,bo wiadomo sprzedający nie zapłaci prowizji to coś opuści ,a czasami jak zależy na czasie to też  wiadomo - trochę to trwa. 

Ostatecznie jeśli będzie trzeba to tradycyjnie poświęcę się i pojadę do gościa i pif paf. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja miałem o tyle fart, że trafiłem na uczciwego sprzedawcę. Miała być skrzynia automat do diesla przysłał do benzyny poznaliśmy po numerach na skrzyni.

Zdziwiony był, ale skoro tak jest zgodził się na zwrot kasy po otrzymaniu skrzyni.

Wysłałem z nadzieją, zaufanie opłaciło się za 4 dni kasa na koncie.

Uważam to za wyjątkowe szczęście szczególnie, że nie kupiłem konkretnego przedmiotu z aukcji tylko rzecz "na gębę" przez telefon dogadaną.

W twoim przypadku zależy od opieszałości służb, które się tematem zajmą. To, że powyżej 300zł nie oznacza, że nie powiedzą o małej szkodliwości czynu i będą próbowali zlać temat ze względu na to, iż rzeczy kupowane były używane i dla każdego stan idealny może oznaczać co innego w tym wypadku.

Edytowane przez crazyy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi się wydaje to przy zakupach na odległość masz prawo odesłać towar a sprzedający powinien oddać kasę. Co najwyżej będziesz w plecy paczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.06.2017 o 11:47, mih00 napisał:

Z tego co mi się wydaje to przy zakupach na odległość masz prawo odesłać towar a sprzedający powinien oddać kasę. Co najwyżej będziesz w plecy paczkę.

Konsument, który zawarł umowę na odległość, może w terminie 14 dni kalendarzowych odstąpić od niej bez podawania przyczyny :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...