Jump to content

Kawasaki Er5 Nie Odpala


Olo
 Share

Recommended Posts

Podczas jazdy kawa straciła moc. Na pierwszy rzut oka było widać że jest mokro od paliwa przy prawym kolektorze. Pierwsza myśl świeca padła. Wymieniłem świece ale moto chodzi nadal nie za dobrze i nie ma mocy oraz pokopciło trochę. Rozebrałem już wiecej moto, to wyregulowałem luzy zaworowe, zamontowałem nowe przewody WN, świece, fajki, płyn chłodniczy, zaworki iglicowe, wyczyściłem gaźniki. Próba odpalenia nadal ten sam efekt moto kiepsko pracuje, po odłączeniu prawej cewki nie ma żadnej reakcji, po odłączeniu lewej moto zgasło. Po wyciągnieciu świec iskra wali na obu świecach. Zobaczyłem że lekko prawy gaźnik jest pęknięty przy membranie. Kupiłem drugie gaźniki. Po zmontowaniu moto pochodziło kilka sekund i kaplica przestało odpalać. Zamontowałem stare gaźniki to również nie chce wogóle zapalić.

Już nie mam pomysłów :sad2:

Link to comment
Share on other sites

Wladca-Swiata

Mówisz, że nie chce w ogóle zapalić. Jak próbujesz odpalić to czuć zapach benzyny? Może po tych zamianach gaźników paliwo nie dochodzi? Próbowałeś podać jakiegoś plaka w dolot? Tylko nie psikaj samostartem, można korby pokrzywić, szczególnie w silniku motocyklowym.

 

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

Krzysiek rst1000

Jak słabo chodzi to gasimy i wykręcamy świece. Wtedy widać co się dzieje. ... ?,  rozumiem że prawy cylinder zalewa. Pęknięty gaźnik trzeba wymienić, tylko pytanie czy jest na co? Trzeba być pewnym wymienianych części, bo używki nie zawsze są sprawne. Na internet niema porady. Ja już nie mam sprzętów na gaźnik to ne mam praktyki ale może są jeszcze zakłady co regenerują gaźniki.Tam w szybkim tempie otrzymasz odpowiedź, co masz i czy można zregenerować.Szedłbym tym tropem.

large.593303dbf0906_NapisthebeginerR.jpg.d8326e9181116ec3f6b8722b716ec5c8.jpg

Link to comment
Share on other sites

Świece jak się wykreca to lekko mokrawe są nie zalane. Podczas krecenia rozrusznikiem zatka się gaźnik ręką to czuć że paliwo dostaje. Samostartem lekko psiknąłem ale też nic nie daje. 

Gaźniki wymieniłem, niby sprawne było napisane w opisie :/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
  • Create New...