Skocz do zawartości

Nadpęknięty Gaźnik


Olo

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu moje er5 nie działa na jednym cylindrze :P Przy okazji naprawy jak czyściłem gaźniki to za mocno dokręciłem jedną śrubkę od pokrywki pod którą jest przepustnica z membraną. Pod tą pokrywką pojawiło się lekkie pęknięcie które zakleiłem klejem do pękniętych silników. Jak jest tam jakaś nieszczelność to może też powodować, że moto źle chodzi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek rst1000

Hihihih ale naprawiłes, ... hahahahaha. Śrub nie dokręca się do oporu na długim kluczu, bo urwiesz śrubę albo gwint, w każdym manualu powinna być wskazana siła dokręcenia śruby gdy jest istotna. Szczególnie tam gdzie są użyte delikatne materiały np. stopy aluminium. Powszechnie nikt nie używa klucza dynamometrycznego do dokręcania świec. Zresztą ja też hahahaha. To i potem trzeba wymieniać głowicę.

 

Kup nowy gaźnik i nie dywaguj, bo to do niczego dobrego nie prowadzi.

large.593303dbf0906_NapisthebeginerR.jpg.d8326e9181116ec3f6b8722b716ec5c8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak składam silnik to używam klucza dynamometrycznego ;) ale tu była mała śrubka na śrubokrecik wiec ciężko byłoby kluczem  :P 

 

Gaźniki nie są tanią rzeczą ale jak mus to przeboleje i zakupie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek rst1000

Temat obok jest podobny temat tj. przerywa na wysokich obrotach. Właściciel też nie był pewny dlaczego i szukał mechanika. U Ciebie jest objaw nieco inny, bo w ogóle nie działa na jednym cylindrze. Ja bym szukał w elektryce, może cewka albo kabel ma przebicie. Pęknięty gaźnik jeszcze zostaw, bo to nie jest przypuszczalnie przyczyną braku pracy na jednym cylindrze. Weź miernik i sprawdź krok po kroku te elementy które prowadzą do tego cylindra. Może jakaś trywialna sprawa.

large.593303dbf0906_NapisthebeginerR.jpg.d8326e9181116ec3f6b8722b716ec5c8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieszczelność korpusu membrany może powodować , że przepustnica nie będzie się podnosić  - w efekcie może to skutkować brakiem pracy cylindra.

 

Zamaist kupować nowy gażnik wystarczy wymienić samą pokrywę - ten sam typ gaźnika zwykle jest stosowany w kilku modelach motocykli - szukałbym na allegro jakiegoś używanego, zdekompletowanego gaźnika na części. Marka i typ gaźnika powinny być na korpusie.

 

Poza tym ten element występuje też jako część dostępna w sieci kawasaki - tak na szybko znalezione bo nie wiem jaki dokładnie masz model ER-a ale prawdopodobnie będzie to element nr 16005-1057  w sklepie www.kawasakisklep.pl  taka część kosztuje 127,99 zł czyli tragedii nie ma.

Edytowane przez jcb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gorzej. Tak czy inaczej uszkodzony element trzeba wymienić. Nawet niewielkie nieszczelności w układach sterowanych podciśnieniowo będą dawać duże zmiany w ich działaniu.

 

 

Do ER-5 na allegro masz spory wybór gaźników od 190 zł za komplet.

Edytowane przez jcb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...