Skocz do zawartości

Naprawa Owiewki - Gdzie I Za Ile?


Simin

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Ponad rok temu kupiłem FZ8 po szlifie i nadeszła chyba pora żeby się zająć czachą i doprowadzić ją do jak najlepszego stanu.

 

W załączniku dodaje aktualny stan owiewki. Uszkodzenia są następujące:

  - pęknięta czacha przy lampie - była na coś tymczasowo sklejona przez poprzedniego właściciela.

  - przerysowany prawy boczek - dość mocno zeszlifowany - do tego stopnia że emblemat Yamaha który jest w zagłębieniu ucierpiał. Kawałka ok 1 cm brakuje (przy zbiorniku). Dodatkowo jest delikatnie pęknięty przy zbiorniku.

  - ułamany 1 zaczep montujący czarne plastikowe wypełnienie. nie brakuje żadnego elementu.

 

post-2070-0-27157600-1492333776_thumb.jpg

 

 

Czy te uszkodzenia da się bez problemu naprawić? Czy z którymś elementem może być problem?

 

Ile takie coś może kosztować?

 

 

PS: Wesołych Świąt! :smile:

 

Pzdr,

Simin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha :biggrin: wybacz, ale takie uszkodzenia, to chyba nie uszkodzenia :biggrin:

 

oczywiście że się da, naprawiałem gorsze :smile: 
kontaktu nie dam, bo akurat mój spawacz nie może teraz. 

 

ogólnie najgorsze to wszelkie zniszczenia przy mocowaniach,kawałki plastiku są spoko. Pamiętaj tylko, że przy spawaniu może być konieczne malowanie, przy spawaniu traci się kolor nie tylko tam, gdzie spawanie. 

 

cena - zależy jak chcesz aby było zrobione, czy faktycznie fachowe spawanie, czy jakieś tanie lutowanie (takie ohydne druty wystające póżniej :biggrin:

Edytowane przez Darek_Lodz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No domyślam się że naprawiałeś gorsze - pomagałem ci poprawiać te owiewki po wizycie na trawie :P

 

Najlepiej jakby efekt końcowy operacji był jak najbardziej zbliżony do oryginału - zarówno jeśli chodzi o spawanie, kolor i naklejki.

 

 

W grę wchodzi zatem tylko profesjonalne spawanie i lakierowanie.

 

Więc odnośnie kosztu chodzi mi tu o oszacowanie mniej więcej takiej naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... wracaj na forum gs500 :biggrin:

 

nie psuj mi mojej tu renomy, moje plastiki nie są takie złe ! :biggrin:

pozatym ... co się stało na torze, pozostaje na torze, zachowujesz się niegrzecznie  -_-

 

PS. tak, widziałeś już moje spawane plastiki, ale po kolejnym bum, więc nie oceniaj jakości roboty  :laugh2:  :laugh2:  :laugh2:  :laugh2:

plastiki wymieniałem już 2 razy, i czeka mnie 3ci  :blush:

Edytowane przez Darek_Lodz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci polece strone z zamiennikami z lodzi. www.owiewki.eu firma nazywa sie moto plast. Jest tam duzo tego wszystkiego do roznych modeli. Poszukaj moze akurat tez robi do Twojego moto.

Byc moze cenowo wyjdzie Ci calkiem dobrze i nie bedziesz bawil sie w spawanie tylko wymienisz sobie element.

Edytowane przez Fresh (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety do FZ8 nic nie mają :smile: Dodatkowo widzę że owiewki kosztują tam ok 600 zł, czyli obstawiam że całość z lakierowaniem wyjedzie więcej niż naprawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

A gdyby tak zespawać plastiki i okleić jakąś konkretną folią? Mój kolega z pracy zrobił tak z autem, miał wżery na masce, poszła szpachla i okleił folią. Z tego, co kojarzę robił, to w http://carwrappoland.pl w Pruszkowie. Wszystko wygląda jak lakier, a na masce jest ciekawy wzór, który sobie wymyślił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...