Skocz do zawartości

[K] Gmole/crash Pady - Yamaha Fzs 600 Fazer 98-2003


kinio130

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów,

 

Kieruję do Was pytanie odnośnie systemu zabezpieczenia motocykla przed ewentualną glebą. Posiadam na stanie Yamahę FZS 600 Fazer z 2000 roku i ze względu na zamontowane małe gmole (chronią bodajże tylko chłodnicę..), zdecydowałem się na zakup gmoli lub crash padów. Przygodę z moto dopiero zaczynam, dlatego chciałem się Was doradzić czy dla amatora, który będzie jeździł spokojnie pierwsze sezony, dopiero poznawał moto, inwestycja w gmole jest konieczna? Widziałem różne gmole, ale skupiłem się na Heed'owskich, a co do crash padów, to widziałem Womet-Tech lub firmę Renner. Doradźcie proszę zielonemu. Z góry dziękuję za pomoc.

 

Proszę o oferty sprzedaży, jeżeli macie te rzeczy na zbyciu, bo po to głównie powstał wątek.

 

Pozdrawiam,

Mateusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście na początek polecałbym gmole, przede wszystkim ze względu na to że ma więcej punktów mocowań przez co przy glebie nie rozpieprzy ci ramy a przy okazji chroni więcej niż crash, jeśli jednak zdecydujesz się na pady to nie kupuj womet-tech, generalnie same w sobie są dobre ale stosują bardzo twarde śruby i zamiast zgiąć się crashpad to wyrywa go np z kawałkiem ramy, renner, csp też dobre pady robią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co skoro mozna kupic naprawde fajne crashe rennera? 2 razy gleblem na takich i zadzialaly jak mialy zadzialas. 1 gleba - crash sie urwal i polecial ciul wie gdzie ale ramy nie ruszyl bo ochronil. druga sie nie liczy bo delikatna zapobiegl porysowaniu dekli. przy 1 glebie majac wometa pewnie niemialbym kawalka ramy

 

 

a do autora - pewnie ze warto kupic. tym bardziej ze jestes povzatkujacy i przypadkowa gleba moze sie zdarzyc (nawet najlepszym a co dopiero poczatkujacemu :smile: )

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybka decyzja, crash pady Renner tego typu (podobne są do tych co chcę kupić, ale nie mam zdjęcia) https://www.gmoto.pl/produkty/12394/zipser-crash-pad-kawasaki3_1.jpg czy gmole dokładnie takie, jak na zdjęciu https://www.crashbars.eu/userdata/gfx/d6f69dea6f14fa57a82c6948b6797955.jpg ?

 

Motocykl wymieniony wcześniej w poście, to nie będę powielał. Zdaję się na Was, bo naprawdę trudna decyzja. Crashe fajniej wyglądają, ale znowu przy glebie zegną się i oprą na bloku, do tego przy większej glebie coś z ramą może się stać.. Gmole większe bezpieczeństwo, ale znowu ten wygląd kiepskawy i te rurki też wyglądają na niesolidne. :P Zgłupiałem pany..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

decyzja jest Twoja

 

crashe

+ wyglad

+ rozmiar

- mniejsza ochrona

 

crash przy glebie sie zlamie i poleci. pierwsze uderzenie najwazniejsze przyjmie (chyba ze kupisz womet tech to urwie sie razem z rama). najgorsze uderzenie przyjmie i bedzie do wymiany

 

klatka analogicznie

- wyglad rozmiar

+ lepsza ochrona

 

mialem w fzs1000 crashe i... chcialem zmienic na klatke. ale koniec koncow zmienilem motocykl

przeszkadzalo mi to ze crashe byly zamontowane zbyt nisko i zwyczajnie uderzalem nimi w asfalt przerzucajac ostrzej motocykl. natomiast glebe przyjely i co ochronic mialy - to ochronily. 15kmh wiec lekka gleba.

 

przy 90 okolo (innym motocyklem) crash przyjal najgorsze i sie urwal. ale zamiast wymieniac caly lewy bok motocykla musialem kupic nowe crashe i przebolec pekniety plastik i rysniety dekiel alternatora. to malo jak na taki szlif :smile:

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...