Skocz do zawartości

Legalne Ostrzeganie Przed Policją.


FOTOTOM

Rekomendowane odpowiedzi

Długo się zastanawiałem jak legalnie motocykliści ostrzegają się przed policją?

 

Jest oficjalny gest ostrzegający przed policją jak i również przed niebezpieczeństwem po przez "poklepanie lewą dłonią po czubku kasku"

 

Tu jest źródłowy artykuł:

https://motopomocni.pl/artykuly/news/mrugaj-poklep-zdradzamy-legalnie-uniknac-mandatu-ostrzeganie-dlugimi/?utm_source=facebook&utm_medium=referral&utm_campaign=artykul50e3ab91a0b0a353681388e4e943f06f.jpg

 

LWG

 

SM-N910C - Tapatalka

172824.png

Zawsze bezpiecznie. Zawsze z głową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia dotyczy używania świateł drogowych czyli mrugania. Skierowane jest to przede wszystkim do kierowców puszek ponieważ nie mają oni możliwości tak jak my pomachać komuś ręką.

Jeśli chodzi o kwestie jakiego znaku używamy to nie ma znaczenia czy to będzie pukanie się w kask od góry czy z lewej, ważne żeby znak był rozpoznawalny przez większość.  A zdecydowana większość jak i ja używa znaku kręcenia nadgarstkiem i wydaje mi się że to się już przyjęło.

 

http://motormania.com.pl/newsy/kraj/uwaga-policja-czyli-mruganie-dlugimi-czy-to-legalne/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia dotyczy używania świateł drogowych czyli mrugania. Skierowane jest to przede wszystkim do kierowców puszek ponieważ nie mają oni możliwości tak jak my pomachać komuś ręką.

Jeśli chodzi o kwestie jakiego znaku używamy to nie ma znaczenia czy to będzie pukanie się w kask od góry czy z lewej, ważne żeby znak był rozpoznawalny przez większość.  A zdecydowana większość jak i ja używa znaku kręcenia nadgarstkiem i wydaje mi się że to się już przyjęło.

 

http://motormania.com.pl/newsy/kraj/uwaga-policja-czyli-mruganie-dlugimi-czy-to-legalne/

Jak i ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku mrugania światłami zawsze można spróbować tłumaczyć się, że ostrzegłem przed przebiegającymi lub czającymi się za drzewami dzikimi zwierzętami, raczej ciężko im będzie stwierdzić, że ich tam nie było 👍

Jeżdżąc puszką staram się mrugać, jeszcze nigdy za to mnie nie zatrzymali ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moto to zawsze można rzecz Panie rękawicą zawadziłem itp.

Ja dostałem swego czasu upomnienie za używanie świateł drogowych w dzień w terenie zabudowanym. Dwa radiowozy z odległości kilometra stały drugi widział jak mrygam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nadgarstku nie widziałem żadnych informacji.
Za to mam kolejne ciekawe informacje o gestach na motocyklu.

172824.png

Zawsze bezpiecznie. Zawsze z głową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, nie wiem, czy istnieje coś takiego jak "legalne" ostrzeganie przed policją - nie wiem, jak to jest w kodeksie drogowym (i czy jest), ale czy przypadkiem ostrzeganie przed policją nie jest generalnie "nielegalne"?

A z tymi gestami motocyklowymi - żebyśmy nie mieli sytuacji jak w pierwszym odcinku Marka Piegusa z podpowiadaniem - jak będziemy chcieli zasygnalizować "zwolnij, uwaga policja, ja prowadzę, zjeżdżamy z trasy w jednym rzędzie na kawę i po paliwo", to cała szopka będzie wyglądała jak z małpą w cyrku (wiem, wiem, przesadzam) - IMHO sygnały powinny być ograniczone do minimum, żeby się nie pop..ło!

I jeszcze LwG! :P

"Be yourself, no matter what they say!"

Sting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze można spróbować tłumaczyć się, że ostrzegłem przed przebiegającymi lub czającymi się za drzewami dzikimi zwierzętami

podziwiam policjantów za opanowanie podczas kontroli - tyle bajek się nasłuchają, że głowa mała. Temu rodzi żona, temu dzikie zwierzęta wybiegają na ulicę, jeszcze inny żelazko zostawił na gazie. Ludzie, trochę godności!

 

 

Nie lepiej prosto z mostu?

GS500 icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja karwoj25, racja, rozmawiając uczciwie, często więcej się ugra niż najlepszą ściemą ;)

A z tymi zwierzętami, to nie raz miałem sytuacje, że mi wybiegły sarny i ledwo wyhamowałem, później zawsze ostrzegam nadjeżdżających z przeciwka, więc nie zawsze musi to być bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podnoszę lewą rękę i kręcę po okręgu co by wyglądało jak kręcący się policyjny kogut. Widziałem ten znak wiele razy na drodze więc chyba nie jestem odosobniony. Walenie się po kasku w łeb jakoś do mnie nie przemawia... ale co kto lubi :biggrin:

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja podnoszę lewą rękę i kręcę po okręgu co by wyglądało jak kręcący się policyjny kogut. Widziałem ten znak wiele razy na drodze więc chyba nie jestem odosobniony.

Ja ten gest poznałem na długo przed zrobieniem prawa jazdy i wydaje mi się tak samo czytelny jak ostrzeganie długimi w aucie.... a o klepaniu w kask przeczytałem dopiero teraz ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na moto to zawsze można rzecz Panie rękawicą zawadziłem itp.

Ja dostałem swego czasu upomnienie za używanie świateł drogowych w dzień w terenie zabudowanym. Dwa radiowozy z odległości kilometra stały drugi widział jak mrygam.

Ja w takiej samej sytuacji dostałem mandat. Ale za światła, bo w przepisach nie ma czegoś takiego jak 'ostrzeganie przed kontrolą'.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...