Skocz do zawartości

Honda Cbf600 Na


Korrus

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wszyscy się chwalą to i ja pokażę mój niedawny nabytek. Przedstawiam wam moją pierwszą maszynę o pojemności większej niż 125. Poprzednio było Virago 125, więc zmiana dość duża zarówno pod względem typu motocykla jak i pojemności.

CBF 600 NA

post-5638-0-38154100-1491768145_thumb.jpg

Póki co tylko standardowe akcje po zakupie czyli nowy olej,filtry i klocki hamulcowe z przodu.

Opony jeszcze na ten sezon starczą

Jest też tankbag (BUSE TRS SPORT-TOURING) na mały bagaż.

Co tam będę w dalszej kolejności zmieniał się okaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jednak nie jest do końca dobrze. Mam wrażenie że coś jest nie tak z regulatorem napięcia. Jutro będę go dokładnie mierzył bo dziś tylko tak pobieżnie sprawdziłem i mnie zaniepokoił. Napięcie ładowania nie jest stabilne i potrafi spaść przy przekroczeniu pewnych obrotów silnika. Do tego jest dość niskie bo ma około 13,3V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie regulatory w hondach lubią się psuć . Ja w cbr-ce w ciągu 6 lat wymieniałem raz ale ntv-ce wymieniłem już dwa w ciągu 3 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle sposób działania regulatorów w motocyklach jest beznadziejny. Nie wiem czy wszędzie tak jest ale w mojej maszynie i wielu innych jest tak że regulator żeby obniżyć napięcie zwiera cewki statora do masy, przez co przez cewki płynie duży prąd i nagrzewa je. Im większe obroty tym te straty większe i więcej ciepła. Przez regulator płyną niepotrzebnie duże prądy. Rozwiązanie takie jest stosowane bo jest proste i tanie ale da się to zrobić lepiej. Nie wiem jak w praktyce ale teoretycznie gdyby dać prostownik na 6 diodach a potem przetwornicę Step Down DC/DC to można by uzyskać dużo mniejsze straty w alternatorze i w samym regulatorze. Nie wiem tylko jak alternator będzie reagował na takie obciążenie. Dziś zrobię pomiary cewek, napięć przed i za regulatorem to będę coś więcej wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieje się źle moto po rozgrzaniu na wyższych obrotach zgasł mi dwa razy w drodze i to może z 10-15 minut przejechałem. A do tego zaczął jeszcze głośniej chodzić.

Więcej w wątku:

Ostatni film z dzisiaj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...